Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Václav IV.

Vykupminci.cz
Numisargo

Václav IV.

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 197 198 199 200 201 202 203 204 205 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


První: XiV.i/2
Druhej: V.a/1 pokud je tečka nad uchem.
_______________
Česká numismatická společnost, pobočka Pražské groše
Registrovaný uživatel
Zdravím,
tenhle grošík mně nezapadá do základní řady, tvarem koruny i lva bych ho spíše přiřadil k atypům, nejvíce se podobá H. XVI. a. Co myslíte?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Skoda, že nejsou vidět rozdělovací znamínka, ale je přesně tak. XVI.a/1

PS. Chtěl bych se zeptat jestli bych mohl použít fotky tohoto grošíku ve své skupině na FB?
Diky
_______________
Česká numismatická společnost, pobočka Pražské groše
Registrovaný uživatel
určitě můžeš, škoda, že je tak výrazně nečitelný, ale je to atyp a to se počítá.
Registrovaný uživatel
a/1 to určitě nebude, za DEI je vidět, že není rozdělovací znaménko a dokonce to vypadá, že je tam GRACIA. Takže možná nová varianta, jestli už nebude popsaná v nějakých dalších článcích. Od vydání Hánovy typologie přibylo a bylo publikováno několik nových variant.
Registrovaný uživatel
Hm dobré oko, vypadá to, že to rozdělovací znaménko tam asi nebude, to C si tam dovedu představit také, ale s jistotou se to určit nedá. Nových typů a variant se objeví určitě ještě hodně.
Registrovaný uživatel
Jsem si jistý, že tam to C je. Jasně je vidět oblouk a část pravé uzavřené strany. Porovnej si to s C pod ním ve jménu panovníka.
Registrovaný uživatel
Trochu jsem fotku oříznul a musím uznat, že písmeno C tam s největší pravděpodobností opravdu je.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
ovsem to co melo byt na fotce videt, je uplne uriznute :mrgreen:

tohle je dobre zabite :twisted:
Registrovaný uživatel
No nevím, možná jsem padlý na hlavu, ale já tam vidím vše co je třeba. Měl jsem na mysli písmeno C, ne rozdělovací znaménko, to tam samozřejmě není.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
moje chyba, ja sem blbe cetl a hledal jsem nakou chybu v TERCIVS :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
fajn, už jsem měl o sebe starost
Registrovaný uživatel
Je to parádní kousek. Pokud ještě není publikovaný, tak by bylo dobré to udělat ;)
Registrovaný uživatel
Díky kacuro, stran publikování groše jsem určitě pro, pokud ovšem již nebyl popsán. Kdyby měl někdo zájem o napsání kratšího článečku, mohu jej poskytnout k pořízení lepších fotek popř. i k mat. analýzám. Sám bych se mohl pokusit také něco sesmolit, ale nevím, nevím :mrgreen: Stačí dát vědět sem.
Registrovaný uživatel
Napiš mi na kacuro (zavinovačka) seznam.cz, jestli chceš.
Registrovaný uživatel
ok mail poslán
Registrovaný uživatel
Můžu poprosit o pomoc s určením této potvory? Je to domršené dvojrázem nebo je to špatné razidlo? Dík

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Řekl bych, že je to atyp Hána XX.a/1.
Registrovaný uživatel
jo jo je to atyp, pěkný kousek, tiše závidím.
Registrovaný uživatel
Díky za určení!
Moderátor
Určil bych jej stejně jako kacuro = atypická ražba Hána XX.a/1
A je domršený dvojrázem :-)
Ba ne, je moc pekněj, dvojráz sice má, ale na atyp krásný kus.
Registrovaný uživatel
Zdravím ve spolek,
dokázal by mi někdo poradit s tímto grošíkem. Je podobný typům XIV, ale má pouze jeden kroužek ve vnitřním opisu. Dá se říct jestli se jedná o nějaký atyp nebo prostě XIV s chyboražbou? V žádné literatuře jsem se s tím nesetkal...
Ještě pro info - příčka v N ve slově WENCEZLAVS je vodorovná a tvoří spíše písmeno H. Rozdělovací znaménko mezi GRATIA REX je je cca o 45° potočené. Lvíček je taky takový zvláštní.
Váha: 2,47 g
Rozměr: 27 mm
Děkuji všem :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Udělej detailní fotku toho místa, přijde mi, že tam nějaký náznak kruhu mezi horní patkou litery S a břevnem T vidím. Možná jen zanesené razidlo, takže se to nevyrazilo lépe.
Registrovaný uživatel
Dobře, za hodinku jsem doma, tak to cvaknu ;-)
Registrovaný uživatel
Zkus to z různých stran a úhlů.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 197 198 199 200 201 202 203 204 205 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Václav IV.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1