Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » VAHA NA MINCE .. PROSIM O RYCHLU RADU !

Vykupminci.cz
Numisargo

VAHA NA MINCE .. PROSIM O RYCHLU RADU !

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Mě by docela zajímalo, jestli má na přesnost vážení nějaký vliv slabší baterie? Má s tím někdo zkušenosti?


Slabší baterie = nižší napětí, pak se může stát, že váha neváží přesně.
Registrovaný uživatel
gorila napsal
kacuro napsal
Mě by docela zajímalo, jestli má na přesnost vážení nějaký vliv slabší baterie? Má s tím někdo zkušenosti?


Slabší baterie = nižší napětí, pak se může stát, že váha neváží přesně.


Pokiaľ potrebuješ presné váženie málo energie v batériách má dosť značný vplyv na presnosť . Novšie modely váh majú indikátor napätia upozornujú prerušovane blikaním šipky zvyčajne na ľavej strane obrazovky.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
jo díky, to jsem si myslel, ale nebyl jsem si jistý ;)
Registrovaný uživatel
Ono vlivů je u vážení mnoho, jako ne/rovnost podložky(stolu), umístění mince, teplota,...atp.(jeden z důvodů proč se smát té setinové přesnosti...)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Súhlasím prvá podmienka správneho váženia je uloženie váhy na pevnom podklade a vo vodorovnej polohe , dobrá pomôcka pre presné váženie je
kalibračné (kontrolne) závažie.

Každá solídnejšia značka dodáva kalibračné závažie ako súčasť váhy.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Jdu do té superlevné z Aukra, tak jsem zvědavej, co mi dorazí :D
Registrovaný uživatel
Len pre zaujímavosť ... žiadne váhy na Zemi neukazujú hmotnosť ;-) , jediné váhy ktoré ukazujú hmotnosť majú kozmonauti vo vesmíre. Udaj z indikátor váh treba pracne prepočítať - zohľadniť chybu merania, chybu meradla, tiaž, vztlak, teplota váženého telesa a .... Ale ak by predsa len niekto chcel vypočítať hmotnosť váženého telesa tu je návod: http://230.smu.sk/storage/root/meranie/clanok%20-%20meranie%20hmotnosti%205v.pdf

....akékoľvek váhy si kúpite, dajte si ich skontrolovať - z vlastnej skúsenosti viem, že aj tie lacné váhy z Číny nemusia byť zlé
Registrovaný uživatel
Jasný a nedej bože, aby se změnila gravitace Země, to bychom pak museli všechny mince převažovat :D Mě by se ta změna docela hodila, alespoň tak, abych vážil o 20kg méně :D :D
Registrovaný uživatel
Tak superlevnou čínskou váhu nakonec dotáhl Ježíšek. Zdá se být přes ošklivý design a nedbalé sestavení dobrá, odchylka od váhy několika mincí, které mám zvážené v profesionální laboratoři, je zanedbatelná.
Registrovaný uživatel
Dnes jsem ji proměřil v rozmezí 0,5-20g, je přesná.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Sběratel.com » Pokec o mincích » VAHA NA MINCE .. PROSIM O RYCHLU RADU !

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1