Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Varovanie pred aukčnou spoločnosťou Coin House Auction

Vykupminci.cz
Numisargo

Varovanie pred aukčnou spoločnosťou Coin House Auction

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravim Vas pani. Rad by som sa s vami podelil o velmi negativnu skusenost s aukcnou spolocnosťou.

https://thecoinhouse-auctions.eu/

Nechal som sa zlakat na niekolko PROOF mincí z nášho územia, ktoré som úspešne vydražil. Mince mi dorazili avšak prišli v obyčajnom zatváracom sáčku bez ochrannej kapsule. Napísal som do aukčnej spoločnosti, kde mi najprv tvrdili že PROOF minca je proof aj ked je von z obalu, ale potom suhlasili, ze mi vratia peniaze.

Mince som zaslal kurierom spat, potvrdili mi ze ich dostali. Od vtedy uz preslo skoro pol roka, stale mi odpisovali... korona...kolega je na dovolenke....uz je to u uctovnicky.... az so mnou nakoniec uplne prestali komunikovat a nemam ani mince ani peniaze.

Dajte si prosim pozor
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Určitě bych to ještě nevzdávala. Chtělo by jim napsat něco v tom smyslu, že pokud Ti nepřevedou peníze do 14 dní na účet, že požádáš právní oddělení, aby se o tu věc začalo zajímat. Záleží samozřejmě na tom, jak velká částka to byla. Z vlastní zkušenosti mám vyzkoušeno, že to občas pomůže. (ale bohužel jen občas :( )
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 22. 7. 2021, 19:56. »
Registrovaný uživatel
Stredo, kontaktuj Európske spotrebiteľské centrum v SR (stačí s slovenskom jazyku):
https://esc-sr.sk/
Oni tvoj problém budú riešiť priamo s organizáciou zastupujúcou práva spotrebiteľov v Belgicku. Je to veľmi účinná metóda. Sám uvidíš. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Velmi pekne dakujem za rady. Aukcna spolocnost so mnou uplne prestala komunikovat, europske spotrebitelske centrum to uz posunulo dalej belgickej obchodnej inspekcii, ak sa to vyriesi dam vam vediet.
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Žial nedopadlo to dobre, zvažujem že sa obrátim len s princípu na súd. Dajte si na nich prosím vážne pozor.

Dobrý deň,

sieť európskych spotrebiteľských centier ECC-Net využíva pri riešení spotrebiteľských sporov metódy mediácie a právnej argumentácie, ale nemáme donucovaciu a ani sankčnú právomoc, a teda nemôžeme predávajúceho „prinútiť“ k náprave, hoci podľa nám predložených podkladov je oprávnený.

Pretože predávajúci vytrvalo odmieta pokusy o mimosúdne vyriešenie Vášho prípadu a na komunikáciu zo strany Európskeho spotrebiteľského centra v Belgicku a opakované urgencie nereaguje, budeme ho musieť z tohto dôvodu uzavrieť.

Odporúčame Vám zvážiť možnosť uplatnenia si Vašej pohľadávky voči predávajúcemu súdnou cestou. Jednou z možností je Európske konanie s nízkou hodnotou sporu. Viac v informácií nájdete na https://esc-sr.sk/novinky/co-robit-ked-mimosudne-riesenie-sporov-nefunguje/.
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Stredo napsal
Žial nedopadlo to dobre, zvažujem že sa obrátim len s princípu na súd. Dajte si na nich prosím vážne pozor.

Ja by som do toho šiel cez odporúčané európske konanie s nízkou hodnotou sporu. Len písomne dokladuješ na našom súde dôkazy, ktoré si už vlastne predložil cez ECC, a právnika nepotrebuješ. Zaujímalo by ma či je konanie skutočne, tak rýchle ako deklarujú. Ale aj keby to malo trvať rok, tak to podaj nech si nemyslia, že na východ od Brusselu už zákony neplatia.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Numismatika aukce » Varovanie pred aukčnou spoločnosťou Coin House Auction

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1