Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poptávka a nabídka mincí » Vaše dobré rady a mince pre môj zámer

Vykupminci.cz
Numisargo

Vaše dobré rady a mince pre môj zámer

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
No na stopu po oušku nad znakem bych ještě přivřel oko, ale tu hrozně ohlazenou stranu s madonkou už tolik ne. Jde o celkem pravidelně se ukazující a dostupnou minci, není tedy důvod tolik slevit ze zachovalosti na minci do sbírky.

Ty seš nějakej ostrej. Sbíráme pro radost, ne? Každý ať si sbírá a má radost z čeho chce.
Registrovaný uživatel
Pro luxic333 a popř. další:
Ta ostrost je potřeba. Sbírání je radost, ale platíme za ní penězi. Pro každého sběratele je dobré znát zachovalost sbíraného, aby neplatil stále nováčkovskou daň. Kupovat např. 2/2 za cenu 0/0 může sice přinést radost z přírůstku, ale při reálné ceně za 2/2 mohlo být přírůstků více. Za další je riziko, že při změně sbíraného, prodáme či směníme hluboko pod investovanými prostředky.
Registrovaný uživatel
Otázka, možno blbá, ale v našej banánovej republike by ma nič neprekvapilo. Na stránkach Aurea je v dražobných podmienkach uvedené, že napr. cudzinci si musia na vývoz tovaru historickej hodnoty obstarať nejaké potvrdenie. To faaakt?
Ad2: Samotné zbieranie mincí je treba niekde hlásiť alebo to nieje nijak regulované? Skrátka, kúpim , predám, zbieram, nikoho do toho nič?
Registrovaný uživatel
Samozřejmě, že se musí pro vývoz archeologických a jiných kulturně-historických předmětů (jakými mincemi jsou) zajistit vývozní povolení. Každá země si musí chránit své kulturní bohatství, na tom přeci není nic nepochopitelného nehledě na dnešní globalizaci.
Moderátor
Zde je výklad ze zákona platného v ČR:
http://www.numismatici.cz/cs/article/165/Dulezite-upozorneni-pro-sberatele
Registrovaný uživatel
Skrátka, kúpim , predám, zbieram, nikoho do toho nič?

tohle je v pohodě, jen bacha na finančák a podnikání :)
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Samozřejmě, že se musí pro vývoz archeologických a jiných kulturně-historických předmětů (jakými mincemi jsou) zajistit vývozní povolení. Každá země si musí chránit své kulturní bohatství, na tom přeci není nic nepochopitelného nehledě na dnešní globalizaci.

Čiže nasleduje ďalšia blbá otázka....Češi a Slováci, čo si tu mixujete mince to máte zriešené? Alebo dražíte trebars u Kunkera a máte povolenie od Nemcov?
Registrovaný uživatel
Osobně nakupuji z 99% pouze na českých aukcích, jak to řeší kolegové netuším ....
Registrovaný uživatel
nik to nerieši a zákon to zakazuje.
Registrovaný uživatel
ako sa to dá na SVK vyriešiť, aby to bolo košer?
Registrovaný uživatel
kvôli zámeru, o ktorom je táto téma sa pýtam. Toto nikto nespomenul......
Registrovaný uživatel
Tak pokud chcete sbírat mince, které obíhaly na území vašeho kraje, tak si jistě vystačíte dlouhou dobu tuzemskými aukcemi a toto ještě nemusíte řešit ...
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Tak pokud chcete sbírat mince, které obíhaly na území vašeho kraje, tak si jistě vystačíte dlouhou dobu tuzemskými aukcemi a toto ještě nemusíte řešit ...

Čiže "domáce" mince sú ok? K tomu netreba nič?
Registrovaný uživatel
Zkrátka mince prodávané ve Slovenských aukcích můžete klidně nakupovat bez omezení, pokud je chcete sbírat.
Moderátor
kacuro napsal
Osobně nakupuji z 99% pouze na českých aukcích, jak to řeší kolegové netuším ....

Takže z 1% porušuješ zákon? :D ;)
Moderátor
kacuro napsal
Zkrátka mince prodávané ve Slovenských aukcích můžete klidně nakupovat bez omezení, pokud je chcete sbírat.

Pokud ovšem nedej bože nejezdíte do Čech ke kamarádovi pochlubit se sbírkou apod. :P
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Takže z 1% porušuješ zákon? :D ;)


Jednou jsem si koupil dva kousky na e-bay.de :D Byl jsem totiž tak poctivý, až se mi začala dělat svatozář nad hlavou, tak jsem musel drobně zhřešit, aby to nebylo vidět ;) :D
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
tenzor napsal
Takže z 1% porušuješ zákon? :D ;)


Jednou jsem si koupil dva kousky na e-bay.de :D Byl jsem totiž tak poctivý, až se mi začala dělat svatozář nad hlavou, tak jsem musel drobně zhřešit, aby to nebylo vidět ;) :D


to Kacuro ; mám tomu rozumieť tak , spolu z archeológiou študuješ aj teológiu ? :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Grofik: archeologii nestuduji, neb u nás na škole není, dělám historii. A teologii také ne, neb "není Boha kromě mně" čili JSEM, KTERÝ JSEM ... alespoň sem tam se záblesk tohoto stavu projeví ... ale to už jsme mimo téma ...
Registrovaný uživatel
Citovat
... alespoň sem tam se záblesk tohoto stavu projeví ...


Ďakujem za vysvetlenie. :D
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Nevie mi niekto z vas poradit?Kupil som vahu na mince DW z tu odporucaneho portalu. Bohuzial sa k nej dostala na chvilku malinka dcera a cosi tam postlacala.Teraz to vazi zle a nedari sa mi ju nakalibrovat podla navodu.Pisal som na portal no neodpovedaju mi.....
Registrovaný uživatel
vypni, zapni, stlacaj MODE kym to neskoci na g.
(su tam aj ine jednotky, napriklad oz, ct, GR, dwt alebo neviem ake este
_______________
Registrovaný uživatel
tocomabyt napsal
vypni, zapni, stlacaj MODE kym to neskoci na g.
(su tam aj ine jednotky, napriklad oz, ct, GR, dwt alebo neviem ake este

skúšal som...nič.....ukazuje mi približne dvojnásobok váhy.....skúšal som kalibráciu ako je v návode ale váha nereaguje takým spôsobom, ako je to udané v návode. To čo vy píšete je len prepínanie jednotiek....
Registrovaný uživatel
dcere po holom zadku:(
Registrovaný uživatel
Že by si na váhu sedla a strhla ji?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 > »

Sběratel.com » Poptávka a nabídka mincí » Vaše dobré rady a mince pre môj zámer

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1