Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Vážení mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Vážení mincí

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Včera mi přišla z Číny tato váha, vážící s přesností na tisícinu a musím říct že jsem s ní velmi spokojen.
http://www.ebay.com.au/itm/121341592786?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
« Poslední úpravu provedl(a) jano7B9 v 27. 5. 2015, 9:42. »
Registrovaný uživatel
Nepletou si přesnost a odečet?
Registrovaný uživatel
Nerozumím otázce :roll:
Registrovaný uživatel
Přesnost je vždycky nižší než odečet. Odečet 0.001g, přesnost 0.01g
Registrovaný uživatel
Jsem asi starý a natvrdlý ale stále nemám tušení o čem je řeč. :roll:
Chtěl jsem tímto jen upozornit že se dá na eBay koupit celkem lacino slušná váha.
Registrovaný uživatel
myslí tím asi to, že na váhu položíš zlámanou grešli a váha ukáže 2,128 g (teď mě nehaňte, že nevím, kolik váží zlámaná grešle). Tu stejnou grešli na váhu položíš druhý den a ejhle, bude vážit 2,015 g
Pokud jsi neolámal ještě více, pak tomu Gorila bude rozumět tak, že tvá váha odečítá na 0,001 g, ale její přesnost je ve skutečnosti menší než jedna desetina a je třeba ji (váhu) také zlámat :-) Ale to nebude případ té tvé ;-)
Registrovaný uživatel
Prostě něco jako když Cimrman přišel do Liptákova 6.11.1911 plus mínus dvě stě let (zjišťováno metodou poločasu rozpadu radioaktivního uhlíku z Cimrmanových bot. Pokud to byly Cimrmanovy boty) :-) Odečet na den, přesnost na staletí :-)
Registrovaný uživatel
martinvangelis napsal
myslí tím asi to, že na váhu položíš zlámanou grešli a váha ukáže 2,128 g (teď mě nehaňte, že nevím, kolik váží zlámaná grešle). Tu stejnou grešli na váhu položíš druhý den a ejhle, bude vážit 2,015 g
..toto je opakovateľnosť váhy, jedna zo skúšok pri kontrole váh
....táto váha je určená len na domáce použitie(dá sa povedať kuchynská), ale to neznmená, že nebude presná ,,, ja osobne by som si ju dal niekde v zlatníctve ešte preskúšať presný kalibrovaným závažím(triedy E2)
odčítateľnosť váhy je vždy daná dielikom váhy, v tomto prípad 0,001 g,
gorila napsal
Přesnost je vždycky nižší než odečet. Odečet 0.001g, přesnost 0.01g
..s časti pravda a s časti nie ;)
pri obchodných váhach je výrobca povinný udávať okrem iných vecí aj dielik "d" - dielik váhy a dielik "e" - overovací dielik, ktorý môže byť rovný alebo vyšší ako dielik "d". Pri vážení sa riadime dielikom "e".
Registrovaný uživatel
Dobrá kúpa Korytnačka. ;) Váha má relatívne malý rozsah 0 - 50g a 50g kalibračné závažie. Nemáš sa čoho báť. Mám s podobnými čínskymi váhami veľmi dobré skúsenosti. Za rovnako presnú laboratórnu váhu by si dal 200€... Samozrejme pri vážení s presnosťou na tisícinu gramu je už nutné vziať do úvahy zmenu atmosférického tlaku, teploty a vlhkosti vzduchu... ale ak ti stačia dve desatinné miesta, tak budeš podľa mňa veľmi spokojný.
Ja osobne som uprednostnil 30-ročnú záruku a kúpil si Palmscale 8 300 (tvári sa síce kanadsky, ale je rovnako vyrobená v Číne).
http://myweigh.com/product/palmscale-8/
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
turtleoverhead - sakra, delší a nesrozumitelnější nick už neměli??

Zkus se zamyslet. Na co je 0,001 g přesnost? Tisícina gramu je mimo přesnost výroby mincí, nehledě na opotřebení, zašpinění atp. Takže na určování pravosti a podobných věcí jistě ne.
Navíc - už na váze s přesností 0,01 g Ti váží mince o 0,03 g více či méně podle toho, kam přesně ji položíš či kdy ji tam položíš. Takže snaze o maximální teoretickou přesnost nerozumím.
Moderátor
Filozof: zkus tu otazku s presnosti polozit Oliverovi :D

Anebo si zkus u mince s presnosti na desetiny gramu udelat hydrostatickou zkousku k vypoctu hustoty ;)
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 28. 5. 2015, 1:10. »
Registrovaný uživatel
Filozof napsal
turtleoverhead - sakra, delší a nesrozumitelnější nick už neměli??

:mrgreen: Měli ale všechno to bylo německy ;)
Registrovaný uživatel
Ak by mal niekto záujem, tak turtleho hlavu vystavujú na Bratislavskom hrade ;)

http://www.200letmuzejnictvi.cz/aktualne/vzacne-unikaty-tri-ceskych-zemskych-muzei-opustili-depozitare-a-cestuji-do-bratislavy.html
Registrovaný uživatel
Ale to není moje hlava, já jsem ta želvička která nad tou hlavou letí ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
turte: :D

ano, proto nejde (dle mého) ani tak o nejmenší možní dílek (tady 0,001) jak o přesnost váhy. a pokud je ta 0,01 tak dle mého není co řešit a naopak za dobrý peníz rozhodně koupit.
Registrovaný uživatel
Turtle: Aha, a to som si myslel, že mám skoro jasno ohľadom tvojho nicku/avatara....a to som sa niečo narozmýšľal, kým som prišiel na trochu logické vysvetlenie :D A ono je to teda inak? :roll:
Registrovaný uživatel
Tenzor
SUPER NÁPAD!!

Hele - uděláme pokus! Máš doma nějakej pětifrank? (CHF) ?

Pokud ne, berem třeba pětikačku FJI - máš je?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Vážení mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1