Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Evropské známky » Velká Británie

Vykupminci.cz
Numisargo

Velká Británie

Moderátoři: Akir, ikanek, Pavel_III, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Při zpracovávání Velké Británie stále narážím na problémy s identifikací barev dle Michelu. Někde jsou rozdíly opravdu obrovské. Například u č. 100 z roku 1900 je uvedena modrozelená, ale ty dvě vpravo jsou modré. (?) A u jiných odstínů, které i katalog uvádí, je tomu nejinak.
A ještě jeden dotaz na zkušenější, nebo spíše prosba: na některých známkách Alžběty (ale pouze těch) se vyskytují nátisky ve tvaru čtverce nebo kolečka, na jedné dokonce oba současně. Neví, prosím, někdo, kde se tam vzaly nebo jaký by mohly mít účel? Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Odpověď na otázku č. 1: u této známky se barevné odstíny prakticky nevyskytují, správná je ta barva úplně vlevo, spíše ještě "zelenější" - zkuste si najít obrázek neupotřebené známky. Posun k modrým tónům je způsoben nestálostí barvy při koupání ve vodě - "modré" známky jsou tedy vlastně zničené. Ad 2: jde o značky fluorescenční barvou nanesené třídícím strojem při zpracování zásilek, naleznete je tedy pouze na upotřebených známkách.
Registrovaný uživatel
Frantig, díky za vysvětlení.
Co se týče těch značek, pod UV lampou fluorescence žádná, což mě zmátlo. Překvapuje mě však, že značky jsou na velmi málo známkách a pouze na Alžbětě. Proto jsem neuvažoval třídící stroj. Ale přesto díky. Asi máš pravdu, jiné vysvětlení patrně neexistuje. ;)
Registrovaný uživatel
Ještě se vrátím k té "stovce". Beru samozřejmě vysvětlení. Srovnávací materiál v bezvadném stavu hlavně v neupotřebené podobě mi bohužel chybí a spoléhat se na reprodukce je ošidné nejen z internetu, obzvláště i z katalogů Michel, kde jsou barevné odstíny vyobrazených známek i výrazně odlišné od reálu. Při zjišťování barevných odstínů používám podobně jako u některých známek Hradčan UV lampu a u té "stovky" jsou pod UV barvy zelená-tmavozelená-modrozelená-modrá-modrošedá. Koupáním ve vodě určitě nestálé barvy trpí, ale já je zbytečně nemáchám a nechávám je třeba i se zbytky jejich původních nosičů. Jsou většinou uskladněny ve stejných podmínkách již sto let, co jsem se odhodlal se jim víc věnovat.
Vzhledem k tomu, že některé staré známky byly vydávány v průběhu delšího časového rozpětí a v několika vydáních, je možné, že se některé odstíny mohou i výrazněji lišit, proto si tedy pomáhám i UV lampou a přicházím na dost zajímavé věci. Uvedu některé zajímavější pro ilustraci:
Viktoria 1/2 P oranžovočervená - pod UV: hnědofialová-červenohnědá
Viktoria 1 1/2 P fialová/žlutozelená - pod UV: šedá-fialová-fialovohnědá
Viktoria 2 P žlutozelená/oranžovočervená - pod UV: žlutozelená-modrá-zelená
2 1/2 P fialová na modrém - pod UV: černofialová, papír šedý-fialová, čísla šedá, papír modrý-fialová, papír modrofialový-šedá, papír modrošedý-tmavofialová, papír modrofialový
3 P fialová na oranžovožlutém/tmavooranžovém - šedofialová, p.oranžovohnědý-černofialová, p.okrový a černofialová, p.okrový-fialovohnědá, p.oranžovohnědý
nebo např. 5 P fialová/modrá - šedá-fialovohnědá
Eduard VII 1 1/2 P purpur/zelená - purpur/zelená-hnědá/černozelená a fialová/tmavozelená-tmavofialová/černozelená-šedofialová/tmavozelená
Eduard VII 2 P zelená/červená - zelená/karmínová-šedozelená/tmavočervená-modrošedá/černá-zelená/purpur
3 P fialová na žlutém - fialovohnědá/okrová-šedá/tmavožlutá-černá/hnědošedá-tmavohnědá/okrová a tmavohnědá/okrová-hnědofialová/tmavožlutá-tmavofialová s černohnědým medailonkem/okrová
4 P hnědá/zelená - hnědofialová/olivová-černofialová/zelenomodrá-tmavě modrofialová/modrozelená
5 P fialová/modrá - červenofialová/modrá-černofialová/modrozelená
6 P purpur - fialová-černofialová-červenofialová
9 P modrá/purpur - modrozelená/hnědofialová-modrá/černofialová
10 P červená/purpur - červená/modrofialová-červená/tmavofialová-červená/černofialová
1 Sh červená/zelená - červená/modrošedá-červená/zelenožlutá-červená/zelenošedá
Z těchto uvedených příkladů si nejsem jistý, které známky mám považovat za "zničené" a vyřadit je.
Díky za případnou reakci.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Evropské známky » Velká Británie

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1