Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Veľmi podivné ....

Vykupminci.cz
Numisargo

Veľmi podivné ....

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Predajci s minimom alebo nulovým predajom na Aukro, z rôznych kútov Slovenska v poslednom období za celkom slušné peniaze predávajú obrazy, ktorých autenticitu majú zvýšiť nalepené štítky z Diela, písané rovnakým, veľmi zvláštnym spôsobom, s gramatickými chybami a hlavne úplne identickými podpismi a otlačkami pečiatky ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dielo Útvar zásobování a odbytu ;)
Registrovaný uživatel
Takže podívejme se např. na toho Gudernu. Když pominu to, jaká to je mazanina, tak o tom že ty štítky si někdo sám tiskne na starém psacím stroji svědčí i tak prostý fakt jakým je v tomto případě jejich datace. Falzifikátor si totiž nadal práci ani s tím aby zjistil jaký to byl tehdy den v týdnu :mrgreen:
Dle datace se ctěná komise sešla v sobotu 5.2.1966 a v neděli 6.2.1966 to šel nějaký její člen do práce sepsat :mrgreen: To je přeci základ každé zpětné datace. Pokud něco pracovně anti datuji, dávám si pozor aby to nebyla sobota nebo neděle :P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A pak se někdo diví, že chtějí ve Francii zrušit římské číslice, protože jim současná generace nerozumí. Pepe je toho zářným příkladem. Onen vysmívaný datum totiž není 5.2.1966, ale 5.11.1966
Registrovaný uživatel
floodland napsal
A pak se někdo diví, že chtějí ve Francii zrušit římské číslice, protože jim současná generace nerozumí. Pepe je toho zářným příkladem. Onen vysmívaný datum totiž není 5.2.1966, ale 5.11.1966


.. a je to, v případě těchto děsivých čmarik, opravdu to podstatné? ;)
Registrovaný uživatel
Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
další Benka :shock:
Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
..a další Martin Benka, který musí v hrobě rotovat! :roll:
Obrázek vložený uživatelem

a stejně idiotsky psaný štítek
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pro porovnání - opúravdový úžasný Martin Benka
Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
floodland napsal
A pak se někdo diví, že chtějí ve Francii zrušit římské číslice, protože jim současná generace nerozumí. Pepe je toho zářným příkladem. Onen vysmívaný datum totiž není 5.2.1966, ale 5.11.1966


Nejsem idiot, spadám bohužel ještě do té starší generace a římské číslice na rozdíl od frantíků a dnešní mládeže ovládám, ale jak si můžete být jist že to je listopad? Pokud by byla psána datace římskými písmeny, tak proč není římsky i ta 5 a 6-ka ?
Registrovaný uživatel
Fllodland, teď jsem si uvědomil, že Vy jste na tom stejně jako ti frantíci. Vždyť Vy také vůbec neovládáte římské číslice. Listopad, tzn. jedenáctý měsíc se píše přeci takto XI . To byl gól do vlastní brány :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
floodland napsal
A pak se někdo diví, že chtějí ve Francii zrušit římské číslice, protože jim současná generace nerozumí. Pepe je toho zářným příkladem. Onen vysmívaný datum totiž není 5.2.1966, ale 5.11.1966


I kdyby jste to přečetl římsky správně jako listopad, což jste stejně jako frantík nepřečetl, tak velevážený fllodlande shodou okolností byla i toho 5.11.1966 sobota :mrgreen: Nejste to náhodou právě Vy, kdo patlá ty falza a tiskne ty štítky ?
Registrovaný uživatel
Je tam 5. 11. 1966 a 6. 11. 1966. Píšou jedničku jako I, je to vidět i v letopočtu.
Registrovaný uživatel
Především bych těmto štítkům nevěnoval velkou pozornost, je velmi jednoduché si je vyrobit ;)
Registrovaný uživatel
To máte naprostou pravdu, vyrobit dnes něco takového není žádný problém pro někoho má PC a pracuje s grafikou. Jen mi ale vrtá hlavou jak lze tak důvěryhodně nafingovat stáří papíru. Ještě je tu varianta, že někdo, nějak přišel k autentickým nevyplněným starým štítkům, vypisuje si tam co potřebuje a řádí s tím na Aukru :roll:
Registrovaný uživatel
pepegonzales napsal
Fllodland, teď jsem si uvědomil, že Vy jste na tom stejně jako ti frantíci. Vždyť Vy také vůbec neovládáte římské číslice. Listopad, tzn. jedenáctý měsíc se píše přeci takto XI . To byl gól do vlastní brány :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Gól do vlastní branky? To asi mluvíte o sobě ne? Já, na rozdíl od vás, nemám s římskými číslicemi problém. Blbý je, že vy si ke všemu ještě zjevně pletele 1 a I.
Registrovaný uživatel
pepegonzales napsal
To máte naprostou pravdu, vyrobit dnes něco takového není žádný problém pro někoho má PC a pracuje s grafikou. Jen mi ale vrtá hlavou jak lze tak důvěryhodně nafingovat stáří papíru. Ještě je tu varianta, že někdo, nějak přišel k autentickým nevyplněným starým štítkům, vypisuje si tam co potřebuje a řádí s tím na Aukru :roll:


k autentickým materiálům (a to se netýká pouze papíru) lze přijít velmi snadno. Vyrobit zbytek (razítka, podpisy atd.) je taky jednoduché. O moc jednodušší, než napodobit pak tu malbu. ;)
Řádíte s tím pak nejen na aukru, ale všude možně :))))))
Registrovaný uživatel
floodland napsal
pepegonzales napsal
Fllodland, teď jsem si uvědomil, že Vy jste na tom stejně jako ti frantíci. Vždyť Vy také vůbec neovládáte římské číslice. Listopad, tzn. jedenáctý měsíc se píše přeci takto XI . To byl gól do vlastní brány :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Gól do vlastní branky? To asi mluvíte o sobě ne? Já, na rozdíl od vás, nemám s římskými číslicemi problém. Blbý je, že vy si ke všemu ještě zjevně pletele 1 a I.


Já si nic nepletu. Římská 11 vypadá prostě takto XI a ne takto II, jak jste to interpretoval Vy :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Koukam, že Pepe je dnes poněkud neklidný, takže se to pokusím vysvětlit ještě jednou. Dopředu se omlouvám, pokud to opět nepochopíte. Já jsem žádnou římskou jedenáctku neinterpretoval. Pouze jsem reagoval na vaši chybnou domněnku, že se jedná o únor, když bylo každému uživateli s průměrným počtem dioptrii jasné, že jde o listopad. Stačilo porovnat s jedničkou v roce 1966. Ale klidně se v tom patlejte dál. Jediným, kdo tady interpretoval číslici II jako římskou, jste byl vy.
Registrovaný uživatel
floodland napsal
Koukam, že Pepe je dnes poněkud neklidný, takže se to pokusím vysvětlit ještě jednou. Dopředu se omlouvám, pokud to opět nepochopíte. Já jsem žádnou římskou jedenáctku neinterpretoval. Pouze jsem reagoval na vaši chybnou domněnku, že se jedná o únor, když bylo každému uživateli s průměrným počtem dioptrii jasné, že jde o listopad. Stačilo porovnat s jedničkou v roce 1966. Ale klidně se v tom patlejte dál. Jediným, kdo tady interpretoval číslici II jako římskou, jste byl vy.


Patlat se v tom už nehodlám. Jak jsem už psal je úplně jedno zda je to únor nebo listopad, protože v obou případech se jednalo o sobotu a neděli. Podstatná je konec konců stejně především bídná kvalita maleb ve všech uvedených případech. Skutečnost, že se jedná o falza jsem chtěl pouze podpořit tím, že falzifikátor si ani nezjistil do kterých dnů v týdnu štítek datoval.
Registrovaný uživatel
Posudky, štítky a přípisy, to je obecně největší stopka při nákupu.
Moderátor
floodland napsal
A pak se někdo diví, že chtějí ve Francii zrušit římské číslice, protože jim současná generace nerozumí. Pepe je toho zářným příkladem. Onen vysmívaný datum totiž není 5.2.1966, ale 5.11.1966

Mají se, pacholci, učit. Ale jak chtějí zrušit ty číslice? Přetesají všechny památky? Přemalují všechny ciferníky? (I když, co se vzrušuju, mladí už ani nepoznají své pohlaví.)

A ten manták - proč na psacím stroji nepoužil "1" ale "I"? Všechny psací stroje jedničku mají a tvar "I966" je kočkopes. 8)

Mimochodem, teoreticky, v sobotu výstava, končí, v nedělu navečer přebírá komise. Ale to uvádím jen jako model.
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 17. 9. 2021, 15:22. »
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
A ten manták - proč na psacím stroji nepoužil "1" ale "I"? Všechny psací stroje jedničku mají a tvar "I966" je kočkopes. 8)


Všechny psací stroje rozhodně jedničku neměly. U naprostý většiny těch starších, ale i novějších menších/cestovních psacích strojů (i československý výroby) naopak povětšinou jednička chyběla a namísto ní se používalo I (velké měkké i) tak jako na obrázcích od onoho padělatele..

https://static.flercdn.net/products/dd2/f/32/59/08885932_fywmebocmdmkwt.jpg

https://d46-a.sdn.cz/d_46/c_img_QJ_b/0GIBHk.jpeg?fl=exf|res,1024,768,1|wrm,/watermark/sbazar.png,10,10|jpg,80,,1

https://d46-a.sdn.cz/d_46/c_img_gW_g/jixF3x.jpeg?fl=exf|res,1024,768,1|wrm,/watermark/sbazar.png,10,10|jpg,80,,1

https://d46-a.sdn.cz/d_46/c_img_gV_T/95KGgm.jpeg?fl=exf|res,1024,768,1|wrm,/watermark/sbazar.png,10,10|jpg,80,,1

https://d46-a.sdn.cz/d_46/c_img_gQ_W/BM6KZw.jpeg?fl=exf|res,1024,768,1|wrm,/watermark/sbazar.png,10,10|jpg,80,,1

https://d46-a.sdn.cz/d_46/c_img_QK_a/SUxGhc.jpeg?fl=exf|res,1024,768,1|wrm,/watermark/sbazar.png,10,10|jpg,80,,1

https://d46-a.sdn.cz/d_46/c_img_QK_a/SUxGhc.jpeg?fl=exf|res,1024,768,1|wrm,/watermark/sbazar.png,10,10|jpg,80,,1
« Poslední úpravu provedl(a) eleven44 v 17. 9. 2021, 16:07. »
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Mají se, pacholci, učit. Ale jak chtějí zrušit ty číslice? Přetesají všechny památky? Přemalují všechny ciferníky? (I když, co se vzrušuju, mladí už ani nepoznají své pohlaví.)


Rušit římský číslice ve smysly "přetesávat starý hroby či přemalovávat ciferníky" samozřejmě nikdo nebude. Pouze se NADÁLE zastaví jejich oficiální používání např. na všech státních a úředních listinách, nových rodných listech (měsíce se psaly římskou číslicí), případně na mincích/bankovkách atd.).
Takže třeba komerční výrobci hodinek na cifernících svých výrobků římské číslice nadále používat můžou, ale pokud půjde o zakázku hodinek určených třeba pro armádu či policii, tak tam budou muset být do budoucna už jen čísla arabská..
Registrovaný uživatel
Skôr som chcel poukázať na to, že na tie štítky je použité to isté razízko s podpisom ! a vypísané tým istým písacím strojom ,pritom predávajúci sú /akože ?/z rôznych kútov republiky ... taká podarená jedno, či viacčlenná partička ...
turtleoverhead napsal
Především bych těmto štítkům nevěnoval velkou pozornost, je velmi jednoduché si je vyrobit ;)
« Poslední úpravu provedl(a) peterM61 v 17. 9. 2021, 18:12. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Umění - obrazy » Veľmi podivné ....

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1