Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Odznaky » Veškeré dotazy k určení prosím vkládajte sem

Vykupminci.cz
Numisargo

Veškeré dotazy k určení prosím vkládajte sem

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Výšivka musí být z období 1., nejpozději 2. republiky.
Moderátor
Teď mě opravte nebudu možná přesný a nemusí to mít souvislost, vzpomínám z mých historickych studi.
Původně Češi měli v plánu udělit musolinimu řád bílého lva.Za jeho sympatie k našemu a polskému národu a za ideu,která měla kořeny v období husictvi a to společně sjednocení obrany s polským národem
Musolini tvrdili, že tato vzájemna podpora by vytvořila silnou Evropskou alianci která má velmi podobny slovansky jazyk a zároveň utišit tehdejší zpory o přilehlé pohraničí.
Což bylo ze stran Čech i Poláků v té době a napětí nemožné.
Paradoxem byl později Mnichov,kdy musolini začínal být Hitlerova loutka.

A pokud uvádíte odznak s českým symbolem na italskem fašistickém odznaku,mohla to být jakási tehdejší sympatie.
Registrovaný uživatel
faleristika napsal
Zadejte si adresu:
http://www.u-norka.cz
Faleristika Protektorát

Zde vše najdete, včetně zde zmíněné nášivky.
S pozdravy faleristika

ďakujem za odkaz.
nášivka pochádza zo Zakarpatskej Rusi.
Moderátor
barbar napsal
Teď mě opravte nebudu možná přesný a nemusí to mít souvislost, vzpomínám z mých historickych studi.
Původně Češi měli v plánu udělit musolinimu řád bílého lva.Za jeho sympatie k našemu a polskému národu a za ideu,která měla kořeny v období husictvi a to společně sjednocení obrany s polským národem
Musolini tvrdili, že tato vzájemna podpora by vytvořila silnou Evropskou alianci která má velmi podobny slovansky jazyk a zároveň utišit tehdejší zpory o přilehlé pohraničí.
Což bylo ze stran Čech i Poláků v té době a napětí nemožné.
Paradoxem byl později Mnichov,kdy musolini začínal být Hitlerova loutka.

A pokud uvádíte odznak s českým symbolem na italskem fašistickém odznaku,mohla to být jakási tehdejší sympatie.


Této příspěvek byl směřován příspěvků Altmana číslo 175. A jeho foto popis sympolu se sekyrkou.
Nevěděl jsem že vše ma spojitost s výše uvedenou nášivku :)
Registrovaný uživatel
Dobrý den chci poprosit zdali někdo neznáte tento odznàcek dekuji za odpověď nemůžu ho nikde najít

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Našel jsem ve sbírce ze svého mládí tyto odznaky.
Např. Elite Diamant Werke - první registrované logo fabriky na jízdní kola v Sasku atd.
Registrovaný uživatel
Ahoj, poradí někdo s tímto odznakem? V zelené barvě jsem to nikde nenašel.Děkujuuu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zelenej jsem nikdy neviděl, a to jsem na fórech viděl těhlech partajních odznaků dost..dokonce jsem jich i pár našel kdysi.

Navíc i značení je divný.

Dal bych ruce pryč.
Registrovaný uživatel
Paul napsal
Zelenej jsem nikdy neviděl, a to jsem na fórech viděl těhlech partajních odznaků dost..dokonce jsem jich i pár našel kdysi.

Navíc i značení je divný.

Dal bych ruce pryč.


Takže nevíte ,o co přesně jde?
Registrovaný uživatel
Přijde mi to nové :roll:
Registrovaný uživatel
Taky bych řekl, nechápu, proč je zelenej a navíc je nečitelnej kód.

Nějakej novoděl.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, chci se zeptat, jestli někdo nemá něco více k tomuto odznak. Nikde jsem nenašel víc, než že byla pro krizovy štáb vydána nová edice v barvách. Ale jak tedy vypadala ta původní, a jestli tento do ní patří už ne.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8

Sběratel.com » Odznaky » Veškeré dotazy k určení prosím vkládajte sem

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1