Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Vhodna vlhkost vzduchu na znamky

Vykupminci.cz
Numisargo

Vhodna vlhkost vzduchu na znamky

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravim,

koupila jsem si do skříně kde mám alba se známkami vlhkoměr a ukazoval
63 procentni vlhkost. Teplota 20 stupnu Celsia. Dala jsem tam jeste Ceresit Stop vlhkosti a vlhkost klesla
na 59 procent.

Pan Beneš doporučuje vlhkost vzduchu okolo 45ti procent.

https://www.frantisekbenes.cz/ukladani-sbirek/

Nevím jak toho docílit.

Pavlína
Registrovaný uživatel
Hodně pomáhá klimatizace, v menší míře i časté větrání. Taky může pomoct nemít v té místnosti kytky, nebo akvárium.
Registrovaný uživatel
Klimatizaci nemám. A ani kytky a akvárium v té místnosti není.
Registrovaný uživatel
Nepišeš jaká je vlhkost v místnosti . Každopádně by mělo pomoct - vytopit místnost na cca 25 °C a pak intenzivně 5-8minut vyvětrat a zavřít okno . Otevrit skřín , aspoň na 2-3 dny a do skrině přidat pytlík pořádně vysušené rýže . Větrat kazdý den intenzivně a krátce .
Moderátor
Silikátové stelivo pro kočky nasypat do staré neděravé ponožky. Zavázat a dát na talířku někam do skříně.
Používám s úspěchem v autě, aby se mi nemlžila okna a naprosto dokonale to funguje.
Čas od času je nutno stelivo v ponožce vyměnit.
Registrovaný uživatel
Díky za tip.
Zkusím to s tím stelivem pro kočky.
Moderátor
a nebo bydlet v panelaku. tam je vlhkost docela mala.

nevim jak to vidi Benes, ale znamky jsou papir, a ten vlhho nema rad. rade sucho nez vlhko.

ale zase na druhou stranu 65% vlhkosti je na dychani super, treba na horach, ale v domacnosti je to teda opravdu narez !


nic nepomuze lokalne, treba to resit principialne. proste mate doma silenou vlhkost. takze jak je praveno vyse. vytopit co nejvice a komplet vyvetrat ( pruvaden za sucheho pocasi, tedy urcite ne nyni ). a toto delat stale dopola. vysusite steny a casem budete mit prijemnejsi bydleni a nebudete mit doma houbovou zahradku.

jeste jednou 65% je opravdu dlouhodobe docelka narez

pekny vecer

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pokec o známkách » Vhodna vlhkost vzduchu na znamky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1