Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Denárové období » Vladislav I., Soběslav I., Vladislav II., Soběslav II.

Vykupminci.cz
Numisargo

Vladislav I., Soběslav I., Vladislav II., Soběslav II.

Moderátoři: jv64, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
jacx napsal
přihodím také jeden C 557 - detail byl už před časem v původním vlákně, nyní celá mince

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Škoda že tu není nějaká featurka na nejčastěji používaná slova, jen bych klikl na "nádhera", "krása", "paráda", "fantazie", nebo "pěkné", abych to nemusel pokaždé vypisovat :)
Fakt krásný detail.
Registrovaný uživatel
Skutečná lahůdka.
Moderátor
Excelentni kousek.
Koukam ze na nepratele se zene primo s kosou
« Poslední úpravu provedl(a) Kucera v 3. 4. 2013, 8:26. »
Registrovaný uživatel
Omlouvám se že vstupuji zasvěceným do debaty s laickým názorem, ale nemohla by ta kosa býti spíš praporcem na kopí?
Jinak samozřejmě krásné.
Registrovaný uživatel
navry: kolega Kučera to jistě myslel jako žert, je to samozřejmě kopí s praporcem ...
Registrovaný uživatel
Třeba je to nějaká domácí udělátor na stahování nepřátel z koně. :D ;)
Registrovaný uživatel
moje 557 není tak krásná jako jacxova, ale i tak mám tento denárek rád :D

Vladislav I.
C 557
0,72 g
18 mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vladislav I.
mince ražená v období tzv. druhé vlády 1120 – 1125
C 547
váha 0,634 \ velikost 16 x 17 mm
Jen tak pro zajímavost, tuto minci jsem koupil od obchodníka v Izraeli ale jak se tam dostala se mi zjistit nepodařilo.
Sám pro sebe si představuju že s první křížovou výpravou :roll: :D ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tato mince si svým motivem, kde jsou oba světci Vojtěch i Václav, vysloužila dokonce přízvisko "nejkrásnější český denár", tuším od Nohejlové. Někdy v 70. nebo 80.letech se dostal na západ nález denárů Vladislava I., který není v naší literatuře ani popsán, je o něm článek v ANS. Právě typ C 547 tam byl v pár desítkách ks, které pak kolovaly v západních aukcích. Kdysi, již v pozdějších letech jsme koupil 3ks u Elsena. U nás se vyskytoval daleko méně.
Registrovaný uživatel
Soběslav I.
C 572
váha 0,808 \ velikost 17 mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
turtleoverhead napsal
Vladislav I.
mince ražená v období tzv. druhé vlády 1120 – 1125
C 547
váha 0,634 velikost 16 x 17 mm
Jen tak pro zajímavost, tuto minci jsem koupil od obchodníka v Izraeli ale jak se tam dostala se mi zjistit nepodařilo.
Sám pro sebe si představuju že s první křížovou výpravou :roll: :D ;)

Těžko, ta proběhla skoro 30 let předtím :)
Moderátor
Turtle ty jedes s tema denarkama ;) , prihodim sem taky neco:
Vladislav II.
denar C.615, razba z doby kralovske vlady po r.1158
15,5-16,3mm, 0,565g

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
turtleoverhead napsal
Vladislav I.
mince ražená v období tzv. druhé vlády 1120 – 1125
C 547
váha 0,634 velikost 16 x 17 mm
Jen tak pro zajímavost, tuto minci jsem koupil od obchodníka v Izraeli ale jak se tam dostala se mi zjistit nepodařilo.
Sám pro sebe si představuju že s první křížovou výpravou :roll: :D ;)

Těžko, ta proběhla skoro 30 let předtím :)

Tak to vidíš jakej jsem vůl a nejhorší je na tom že to vím :roll:
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
Turtle ty jedes s tema denarkama ;) , prihodim sem taky neco:
Vladislav II....


Bohužel už se to chýlí ke konci... :|
sakryš ten Tvůj je jak z cukru, hezoučký.
Moderátor
turtleoverhead napsal
tenzor napsal
turtleoverhead napsal
Vladislav I.
mince ražená v období tzv. druhé vlády 1120 – 1125
C 547
váha 0,634 velikost 16 x 17 mm
Jen tak pro zajímavost, tuto minci jsem koupil od obchodníka v Izraeli ale jak se tam dostala se mi zjistit nepodařilo.
Sám pro sebe si představuju že s první křížovou výpravou :roll: :D ;)

Těžko, ta proběhla skoro 30 let předtím :)

Tak to vidíš jakej jsem vůl a nejhorší je na tom že to vím :roll:

Proč, určitě jsi chtěl napsat, že s druhou ;) Té se účastnil i Vladislav II a v jeho vojsku určitě kolovaly i tyto denáry a i když se čeští vojáci do Svaté země nedostali, tak určitě se tam mohly dostat ty denárky, například zaplacené různým poběhlicím, které s výpravou cestovaly (pssst 8) ).
Registrovaný uživatel
turtle: jestli už Ti dochází mince k prezentaci, koukej rychle nějaké dokoupit :lol: Jinak toho Cacha 572 mám zase tlustšího :D Stavy bohužel nic moc, Kučerova 615 je krásná ražba, oproti ní je ten můj chudáček, ale i tak ho mám rád ...

Soběslav I.
C 572
0,92 g
17 mm

Obrázek vložený uživatelem

----
Vladislav II.
C 615
0,58 g
15-16 mm

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) kacuro v 6. 4. 2013, 3:26. »
Registrovaný uživatel
Vladislav II.
C 593
váha 0,824 g \ velikost 15 x 16 mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vladislav I., Cach 534
mince z období 1109-1118
váha 0.74g
velikost 16 mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A tak tedy taky něco vložím..

Vladislav I.
Denár z období jeho II.vlády (1120-1125)
Literatura: Fiala XV/28; Cach 558; Šmerda 206a

Av: Sedící postava na trůně zpříma s praporcem a štítem
Rv: Mezi dvěma věžemi žehnající poprsí zpříma


18 mm / 0,72 g

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
POZOR na pseudo unikát z dnešní aukce Nummus Olomouc. Nejedná se o unikát za 4000Kč ale o šrot za 40Kč běžného denáru Vladislava II. (1140-1174), který se draží v té samé aukci o pár položek dále.
Zjistil jsem to dnes, tak sice pozdě, ale dávám to sem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Rád poradím s antickým Římem, ale středověk teprve objevuji.
P.S. Omluvte někdy zhoršenou diakritiku, pokud píšu z tabletu. Děkuji.
- - -
Dolehla na mě finanční krize; jím plesnivé sýry, piji staré víno a jezdím v autě bez střechy.
Moderátor
Jotapianus napsal
POZOR na pseudo unikát z dnešní aukce Nummus Olomouc. Nejedná se o unikát za 4000Kč ale o šrot za 40Kč běžného denáru Vladislava II. (1140-1174), který se draží v té samé aukci o pár položek dále.
Zjistil jsem to dnes, tak sice pozdě, ale dávám to sem.


Asi to tak bude, i když prodejce mohly zmást některé detaily, které vzhledem ke stavu mince vypadají jako odchylky od Cach 593.
Nevíte někdo jak mince v aukci dopadla ? Začátek aukce se trochu zpozdil, na chvíli jsem odběhl a než jsem se vrátil, byla bohemika i církevní ražby pryč. Start tempem skoro 600 položek za hodinu byl strhující ...
Jinak "šrot za 40Kč" je zbytečně expresivní hodnocení, mince vypadá na dobové falzum, což není zase tak úplně nezajímavé. Pokud je to skoro měď, jak podle fotky vypadá. Od tohoto typu DF zatím neznám.
Za dobová falza našich denárů malého střížku jsem ochoten řádově 300-500Kč dávat, podle stavu. Kdyby se chtěl někdo podobných zbavovat, prosím nabídněte.
Moderátor
Jeden Vladislavův denárek (Cach 559) ze skupiny, která nese náměty z antické mytologie - v tomto případě by měl být na rubu boj Herkula se stymfalskými ptáky. Bohužel se mě dosud nepodařilo sehnat exemplář, kde by byl výjev doražený v plné šíři. Navíc mám zrovna kousek z nic moc stříbra. Ale i s ním jsem celkem spokojený. Máte-li někdo jiný s pěkně vyraženými detaily, přidejte.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pěkný kousek, tento typ nemám (spolu s dalšími sty typů :))
Registrovaný uživatel
můj kus 559. Tohle číslo bývá vždycky tak na prd vyraženo, podobně jako např. Cach 561. Zřejmě se razily ve stejnou dobu stejnou technikou. Jen poznámka, ač se všeobecně bere za ražbu Vladislava I., zřejmě je mince mladší a spíše se jedná o ražbu Vladislava II.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Moderátor
S tím Vladislavem II. je to opravdu dost pravděpodobné. Jednak podle nálezů, jednak určité znaky, třeba tvar W ve jméně WENCEZLAVS, to je jako na pozdních denárech Soběslava I.. U Cach 561 je to ještě výraznější. Fiala měl dokonce denár, kde začátek opisu vypadá na Soběslava.
Skupina denárů, která má antické motivy z bájí o Herkulovi pokrývá širší období, od Bořivoje II. až po Vladislava II. (Cach 418, 540, 552, 553, 554, 592, 597), nebyla to nějaká jednorázová záležitost.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Denárové období » Vladislav I., Soběslav I., Vladislav II., Soběslav II.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1