Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Vykupminci.cz
Numisargo

Vladislav II. Jagellonský

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Sekce týkající se mincí Vladislava II.
Registrovaný uživatel
Viděl někdo takovéto rozdělovací zmanénko mezi REX a Boemie ?

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mooc pekne, nevidel :( a dvojraz to urcite nebude
Registrovaný uživatel
PEHU: tak teda takový jsem mezi svými groši nenašel. To, že jsou tam čtyři znaménka, je dvojráz a posun razidla, ale ani v Háskové jsem tento typ rozdělovacího znaménka nenašel. Pěkné.
Registrovaný uživatel
Ohledně toho dvojrázu - dlouho jsem na to koukal. A jak by mohl vzniknout? Písmenko X je OK. Písmenko B taky. Pokud by se razidlo posunulo (musím uznat, že to tak opravdu vypadá), tak by se mohlo rozdělovací znaménko opravdu zdvojit. Ale co ta "nerovnost" uprostřed znaménka? Ta vypadá jako začátek písmenka B. Jak by bylo možné razidlo takhle posunout? Pokud by se posunulo tak, že by se písmenko B pohle směrem k písmenku X, tak by tam nemělo co dělat to zdvojení rozdělovacího znaménka. Pokud by se razidlo posunulo tak, že by se znaménko zdojilo, jak by se tam dostal ten začátek písmenka B?
Registrovaný uživatel
PEHU nerad tě zklamu, ale myslím si, že je to skutečně dvojrázem, resp. abych byl přesný pootočením a posunutím razidla. Je to vidět u koruny, kde je rozeznatelný posunutý roh koruny v pootočení... Negativní tečky u jedné dvojice křížků jsou dutiny z písmene X, negativní tečky u druhé dvojice křížků jsou z původního B. Zkus si oskenovat perovku pražského groše, udělej si jí jednou modrou a jednou červenou, dej si je přes sebe a s jednou pootoč tak, abys měl písmeno X přes dvojici křížků... uvidíš, jak přesně ti vyjdou křížky na písmeno B. Když sem obrázky vložím takhle staticky, nejsem si úplně jistý, zda to z toho bude jasné. Šipky ukazují na dvojice křížků vedle sebe - i ten podivný patvar mezi nimi jako na tvojí minci je tam vidět... Jestli chceš, pošlu ti na mail wordovský dokument, kde jsem ty obrázky přes sebe otáčel.
Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zajímavé, ja bych to nepoznal :(
Registrovaný uživatel
Kdyby ses jak snažil, tak takto se ti to vyrazit nepovede. To umí jen náhoda. Ten posun a dvojráz je zřetelný i na perlovci. Ale tvar těch značek jsem si takto vysvětlit nedovedl. Všechna čest.
« Poslední úpravu provedl(a) llibor v 15. 4. 2008, 19:06. »
Registrovaný uživatel
Tedy koukám, že se mám hodně co učit. Na tohle bych fakt nepřišel. Pokud mi ten "wordovský" dokument pošleš, budu moc rád. Díky moc Petr
Registrovaný uživatel
Také se rád přiučím.
Registrovaný uživatel
opravdu zajímavé, ale pokud ho dáš na aukro s několika RR tak si vyděláš na několik nových grošíků ;)

patason: také bych prosil ten word-dokument na mail, díky ;) kacurozavináčseznamtečkacz
Registrovaný uživatel
patason: Moc díky za email. Tato technologie byla použita na přerazy a dvojrázy v knize o královohradeckém nálezu. Mě se jenom nikdy nechtělo obkreslovat obrázky a přemýšlel jsem, jak to tak přesně nakreslili.
Registrovaný uživatel
Koukali jste na katalog aukce 6.9.08? Položku 2887 bych si nechal líbit. Kdopak do ní půjde?

http://numismatika.cz/CNSPraha/P045_Katalog/45kat2801.htm
Registrovaný uživatel
...ahoj Peťo,hm..slušný kousek...,ale raději zůstanu při zemi... 8)
Registrovaný uživatel
Michaela napsal
...ahoj Peťo,hm..slušný kousek...,ale raději zůstanu při zemi... 8)


To já taky ;)
Registrovaný uživatel
musel bych hodně přepočítat kasičku. Ale určitě to půjde výš.
Moderátor
verim, ze o dost vys. nedivil bych se vubec, kdyby to slo nad 300 :twisted:
Moderátor
Obrázek vložený uživatelem

Jeden môj nemenovaný priateľ (šľak aby ho trafil ;) ) mi zas poslal peknú mašrtku. Pozrite na hviezdičku v opise, chrumkavá čo? Mnohí z nás sa asi nemôžu pochváliť takýmto kúskom... 8)
Moderátor
Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Pán Krásničan potrebuje pomôcť s týmto grošom. Pomôžeme mu? Ja sa musím na dve hodiny vzdialiť, potom by som na to rád pozrel.
Registrovaný uživatel
Krásný den všem, potřeboval bych identifikovat tenhle grošík, je to Vladislav Jagelonský a kdysi dávno jsem ho koupil na aukru, jestli tam není něco zajímavého nějaká značka mincmistra nebo něco podobného a nebylo lepší si ho nechat, jinak ho ještě dnes dám na aukro od 1kč. Tak děkuji za Vaše rady, tímhle obdobím se nazabívám, má specializace je František Josef I. a také celá ČR a ČSR+ČSFR
Registrovaný uživatel
Archy: Je fakt moc pěkná. Ještě jsem to na vlastní oči neviděl.
Moderátor
Obrázek vložený uživatelem

Hoši, sorry, zatiaľ nemám lepšie foto. Ale aj tak sa musím pochváliť, sledujte čo som kúpil za dve kilá. Zmetek jak mraky, to jo, ale má mesiačiky obrátené opačke. Celkom dobré, nie? ;) Hásková ho nepozná. Keď to nafotím, dám to sem. V Táborskom poklade je evidovaný pod číslom 10955 (str. 224) ako typ Hás. XII.f/6 ale Hásková tam má s mesiačikmi obrátenými "normálne". 8)
Moderátor
Prosim o pomoc s urcenim tohoto grose:

Obrázek vložený uživatelem

zvladl jsem se dopatrat toho, ze by to mel byt typ Hás. XI, ale je tam moc variant (nektere jde podle kulicek kolem koruny apod vyradit, ale jine mi prijdou v podstate stejne)... zlatej Vaclav IV., ten se urcuje lip, ja na to vzal Taborsky poklad a podle toho neco urcovat je teda desna pakarna...

predem dik za nazory a pomoc :)
Registrovaný uživatel
řekl bych že se jedná o XI a/7
Jinak podle Táborského pokladu fakt určovat také neumím. Někdy bych si velice rád poslech autory knihy, proč zvolili použitou formu řazení mincí. Dodnes jsem v řazení nenašel logiku. Můj názor je, že kdyby se peněz vynaložených na tvorbu a tisk knihy využilo na vytvoření webových stránek a tam umístit fotky všech mincí, tak by byl výsledek o mnoho lepší. A navíc by byl výsledek přístupný všem lidem a ne jen prvním 500 šťastlivcům, kteří získali knihu.
Moderátor
ahoj, moc dekuju, byla to jedna ze tri uvazovanych variant, ale protoze sem neprosel kompletne vsechny a ke konci me premahali pocity naprosteho zoufalstvi, tak sem si vubec nebyl jistej...

myslim ze logika razeni minci v te knize je dana tim, jak se vyloupavali grose... protoze system v tom fakt neni :mrgreen:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1