Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Vykupminci.cz
Numisargo

Vladislav II. Jagellonský

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 107 108 109 110 111 112 113 114 115 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Díky za info!
Registrovaný uživatel
:) Informace byla spíše míněna tak, že má Kacuro možnost si dle zveřejněných foto upravit svou typologii u varianty b/1 (konkrétně C v SECUNDUS a také jednotlivé měsíčky v obrazu lva). Pokud by tam nebyla ta díra, tak sem hodím foto až bych ho vydražil :), ale takhle popřeji štěstí někomu jinému.
Registrovaný uživatel
Neboj, dělal jsem si legraci, to myslíš tu typologii co svět neviděl?
Registrovaný uživatel
Pokud na ní pracuje, tak ji svět určitě časem uvidí :). Myslel jsem k jeho článku v NL 69, 2014.
Registrovaný uživatel
Ano dekuji, podivam se na to.
Registrovaný uživatel
Zdravím, pomohl by mi prosím někdo s bližším určením tohoto groše? Snažil jsem se určit typ podle katalogu Háskové, ale zatím v tom trochu plavu. Domnívám se, že jde o typ I., ale dál jsem se nedostal. Děkuji předem za radu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ano, je to klasika Hásk. I.a/3.
Registrovaný uživatel
Díky👍
Registrovaný uživatel
https://www.lovecpokladu.cz/artefakty/nalez/zlatej-silvestr-219274/
Co na to říkáte pánové? Sic není ještě rozbalený ale vyčíst se jistě něco dá :-)
Registrovaný uživatel
Podle mě to není česká ražba, ale zřejmě uherská.
Registrovaný uživatel
jj, je tam vidět madona s dítětem
_______________
Ostatně soudím že EU musí být zničena.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, pomůžete mi prosím s přesnějším určením tohoto groše a jeho ceny? Předem moc děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je to Hásková XIII. e/6. Cena vzhledem ke stavu nízká v řádu vyšších desetikorun.
Moderátor
averz XXIV f/1, reverz XXIII a?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podle Háskové to sedí, škoda toho stavu.
Moderátor
presne, je to mrtvola. na druhy strane by nestal dve kila nebo tak nejak :)
Registrovaný uživatel
Na líci je zajímavý konec vnějšího opisu. Nejsem si jistý, jestli je to dvojrázem, protože jinde v obraze není vidět, ale vypadá to, jako by řezač do razidla vybil X a dvojkroužek tak divně, že vypadá jako B (a nebo tam rovnou vyrazil B bez rozdělovacího znaménka), což ho možná zmátlo a jako další litery vybil O a E, pak si to uvědomil a udělal z nich (pokusil se je opravit na) B a O a pak normálně pokračoval EMIE.
Moderátor
to je hlavni duvod, proc jsem to sem dal - diky, ze sis vsiml. nechtel jsem na to upozornovat, protoze jsem si rikal, ze tam pak nekdo uvidi neco, co tam mozna uplne neni. je to skutecne trochu matouci, dvojkrouzek je asi nabourany do X tak, ze budi zdani B (takze prvnich par vterin jsem premyslel o dvojrazu a pak o chyborazbe BOEEMIE, ale je to spis BOEMIE, ale docunene). no a protoze jsem si nebyl moc jisty, k cemu se priklonit, dal jsem to sem.

ty dvojkrouzky totiz nevypadaji uplne stejne a mozna bys mohl mit pravdu v tom, co tvrdis. posilam jeste par fotek, bohuzel o moc vic z toho nevzdimu, mince byla totalne vybelena a vyzrana - a leskla se tak, ze ani fotit nesla. s patinou sem se sral jak s prvni laskou a stejne vysledek nic moc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ty fotky potvrzují to,co jsem napsal výše.
Registrovaný uživatel
Snad tu tento groš ještě nebyl: líc pravděpodobně Has.XI a/5(6), chyboražba WLADISSLAUS, rub jako Has. XI a/20, tam je ta dvojtečka viditelná lépe. Prosím o případnou korekci.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Lícní strana s chyboražbou WLADISSLAVS je popsána v Chaurově sbírce pod č. 447, razidlo je ovšem jiné než toto. Rozdělovací znaménko na rubu je tam v klasické variaci *+*.

Mohu poprosit o fotky tohoto kusu v plném rozlišení na mail kacuro(zavináč)seznam.cz? Pracuji na revizi typologie PG VJ, rád bych si tento kus archivoval s kvalitními fotografiemi. Děkuji.
Registrovaný uživatel
Díky za info. Fotky pošlu.
Registrovaný uživatel
Jeden extra "mesiačik" na podopretie chvosta. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Někdy, když jede potah tažený koňmi, tak aby kobližky nepadaly na silnici, mají koně u zadku takový "vak", ve které se zachytávají. Toto bude něco podobného :twisted: :twisted: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
:lol:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 107 108 109 110 111 112 113 114 115 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1