Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Vykupminci.cz
Numisargo

Vladislav II. Jagellonský

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 108 109 110 111 112 113 114 115 116 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pozerám, že jeden koblížek mu už vypadol...a zopár "gaštanov" má nalepených na chvoste. :)
Registrovaný uživatel
Jeden grošík s atypicky rozloženými měsíčky ve hřívě, varianta a/1:1.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Krásný kousek, blahopřeji. Je mnohem hezčí než ten z Chaurovy sbírky.
Registrovaný uživatel
Můžu poprosit o váhu groše? Díky.
Registrovaný uživatel
Děkuji :), váha je 2,85g.
Registrovaný uživatel
Poprosím o pomoc s určením. Vidím v opise všeličo (napr. GRATIE ?), ale radšej to nechám na odborníka. ;) Ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Fotka sice malá, ale je tam opravdu chyboražba GRATIE. Pošli mi, prosím, větší fotku do mailu, díky.
Registrovaný uživatel
Pošlem, pošlem...odkedy robím fotky averz+reverz, tak ich toto fórum nezobrazuje v plnej veľkosti. Netuším prečo.
Moderátor
nedavej to vedle sebe ale pod sebe :D

forum to prechrousta vzdy, je to ale logicke, predstav si ta kvanta dat, hlavne kdyz je tu stale dostatek umelcu, co poslou nekolika MB fotku mince z obezne drahy, bez orezu a stejne necitelnou uz v zakladu. to je zbytecnych dat!

mas tu fotku peknou, videt to je dobre, jen kacuro z Tebe chce vytahnout vetsi rozliseni :D (coz je samozrejme dobre)
Registrovaný uživatel
Ba ba.

Sigur díky.
Registrovaný uživatel
Tak schválne pod seba...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
O trochu lepšoe... :roll:
Kua a určí mi to teda konečne niekto? :D
Registrovaný uživatel
Kua se neříká, Bohumile :)

Hásk. XXI.b/var.
Registrovaný uživatel
Ahoj, chtěl bych poprosit o pomoc s určením těchto grošů a jestli postupuji tak nějak správně při určování, případně jak na to jdete Vy?

1. podle obráceného N ve slově PRAGENSES by mělo jít o I. až VII. chybějící třetí řada měsíčků (krk) chybí, tři kuličky u kořene ocasu, takže VII. a podle tvaru koruny c, před Vladislavs rozdělovací znaménko + další rozdělovací znaménka, takže VII. c/3 ? váha 2,75g 28mm

2. XV. b/3 váha 2,24g 28mm

3. s tím si nevím rady - lev XXI. kulička pod nohou, tři u ocasu, ale opis "křížek VLADISLAVS tečka SECVNDVS" nikde není. Buďto křížek, nebo tečka, ale nikde nejsou spolu. Až na tu tečku bych ho jinak určil jako XXI. a/2 podle spojeného obloučku N u SECVNDVS i málo viditelného spodního propojení M u BOEMIA
váha 2,49g 28mm

A nebo je vše úplně jinak? :roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) lub121 v 31. 3. 2020, 16:20. »
Registrovaný uživatel
1) X.c/var., zřejmě nepopsaná opisová varianta, neboť jestli se nepletu, tak v PRAGENSES je místo druhého E vyraženo C, čili PRAGENSCS. Na líci v SECVNDVS to zase vypadá, jako by bylo do kolku nejprve místo D vybito V a pak přeraženo na to D.

2) Docela oříšek, rub jako XV.a/, na lícní straně jsou ve vnitřním lícním opise druhá S ve WLADISLAVS i SECVNDVS s vertikálními patkami, což u tohoto typu není v Háskové popsáno, a pak jsou tam ve vnějším lícním opise rubní znaménka jakože čtyři spojené kroužky do kytky. To je už popsáno v nějakém numis. časopise, teď si nepamatuji přesně kde a nemám čas to hledat a ani si nepamatuji, u jakého typu to bylo.

3) XXI.a/var - tuto kombinaci vnitřního lícního opisu Hásková také nezná (normální S bez horizontálních patek spolu s křížkem a tečkou).

Takže všechny tři groše jsou zajímavé, gratuluji. Poprosil bych Tě o zaslání větších fotek (v maximálním rozlišení) na můj mail kacuro(zavinovačka)seznam.cz. Moc děkuji.
Registrovaný uživatel
Moc děkuji, takže je téměř vše úplně jinak. A to jsem jen namátkou vytáhl 3 ks, abych si vyzkoušel určování, když nesmím chodit do práce :-( To jsem zvědav co na mě čeká až vytáhnu další :-)
Děkuji a foto zítra pošlu.
_______________
Registrovaný uživatel
Tak to jsem zvědavý, co tam máš ještě za poklady :) Hlavně ten druhý kus je fajnovka ;)
Registrovaný uživatel
2 bodky nad korunkou. Myslím, že takýto v tomto vlákne ešte nebol, resp. som ho nenašiel - Hásková IX.d/1

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Sice to vypadá, že před WLAD... není místo na znaménko, tak asi ano, ale teoreticky by se tam ta dvojtečka vejít mohla. Těžko říci.
Registrovaný uživatel
Povedal by som, že okraj spodnej a teoreticky aj vrchnej je vidieť. Potom by to bola IX.d/4?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ano, vypadá to, že by tam ta dvojtečka opravdu mohla být, takže d/4.
Registrovaný uživatel
Mal som to pod mikroskopom a to čo vyzerá ako spodná bodka, sa skôr ťahá ďalej doprava, teda je to viac okraj "W" ako bodka. Vrchná "bodka" je pri zväčšení trochu do špicata, takže to nakoniec bude tá d/1.
Registrovaný uživatel
Těžko říci, ta spodní sice jakoby vede nahoru doprava, ale ne v takovém obloučku, jak má být, takže klidně to i může být tečka. Jak jsem psal, těžko říci. Pořizuj si groše jenom se zřetelnými znaménky ;)
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Pořizuj si groše jenom se zřetelnými znaménky ;)


Tak vieš, som sa spoliehal, že ti za tých 10 sekúnd, ktoré ti vraj stačili na určenie, boli všetky dostatočne zreteľné. ;)
Registrovaný uživatel
Pokus mikroskop + foťák...myslím, že je to dosť zreteľné.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 108 109 110 111 112 113 114 115 116 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1