Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Vykupminci.cz
Numisargo

Vladislav II. Jagellonský

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ještě ke knize Táborský poklad: protože se mi ještě nepodařilo získat knihu od Háskové "Pražské groše Vladislava II. a Ludvíka I.", tak jsem doufal, že se mi mých pár grošů Vladislava II. podaří aspoň rámcově určit dle knihy Táborský poklad. Ale vzdal jsem to. Díky zvolenému řazení mincí to bylo nad mé síly...
Moderátor
Flutek: Táborský poklad je spracovaný nález, nie chronológia. Mohli to chlapci urobiť inak, kniha by bola atraktívnejšia. Ja beriem TP iba ako akúsi skúšku správnosti, určujem podľa Háskovej. Nemám ju v el. podobe, ale ak chceš, pošli mi na mail adresu, pošlem ti listy prefotené fyzicky poštou, v doporučenom liste. Nie je to problém, takúto vec predsa musíš mať v rukách. ;)
Registrovaný uživatel
flutek: pošli mi nějakou zprávu na můj email
Registrovaný uživatel
Archy: Mohl bys mi poslat toho Castelina? Asi jsi na to v tom fofru zapomněl.
Moderátor
Sorry, jasné. Chceš iba list s určovaním? Ten mám v el podobe, alebo to chceš celé? Takisto by som ti to poslal poštou. Napíš mi mail... archypov zavináč gmail.com.
Registrovaný uživatel
llibor: prosím, napovíš mi, jaký máš mail? Děkuji.
Registrovaný uživatel
klikni si na moje jméno a tam máš možnost poslat zprávu. email sem nepíšu, neboť fóra jsou prohledávána a emailové adresy jsou pak využívána jako fiktivní odesilatelé spamů.
Moderátor
na priklepni je jeden Vladislav II.:

Pražský groš - Vladislav II. Jagellonský (1471 - 1516)

urcit ho sem si netrouf, tipl bych si neco kolem Há. HXI...
Registrovaný uživatel
oliver napsal
na priklepni je jeden Vladislav II.:

Pražský groš - Vladislav II. Jagellonský (1471 - 1516)

urcit ho sem si netrouf, tipl bych si neco kolem Há. HXI...


myslím si, že jsi to tipnul správně
Moderátor
dik :) a dokazal bys to specifikovat i pres tu horsi citelnost lip? preci jenom ses pres tohle mnohem vetsi znalec :)
Registrovaný uživatel
Vypada to jako nektera z variant XI a.
Moderátor
dik, div ze se to da tak... je zvlastni, ze je tak necitelnej... nevypada to na pozdejsi poskozeni, prijde mi, ze takto opustil mincovnu...
Registrovaný uživatel
Do 1.dubna je sice daleko, ale někteří to zkouší již dnes....
http://aukce.atlas.cz/item496093254_vladislav_ii_prazsky_gros_nadherny.html
Moderátor
a mam tu zase dotaz na odborniky vladislava... tedy asi hlavne na "Pehu_a" :lol: ... prolistoval sem taborskej poklad i prazske grose od haskove a nejsem o nic chytrejsi, nez sem byl predtim... znovu a opet... doufam, ze moje neschopnost vyznat se ve Vladislavech spociva ciste v nedostatku literatury... :oops:

Obrázek vložený uživatelem

toto je takovy mrzacek, jakoby okrajeny... vubec netusim, kam ho zaradit... vsechny co sem videl ve vyse zminene literature snad maj kulky u ocasu (ne pod ocasem, kacuro...), proste nevim... prohledal jsem i nas web (znovu si dovolim poznamenat, ze pro vyhledavani je to naprosto nepohodlne a ze bych navrhoval radu zmen) a nasel jsem vj_56, ktery bych pri trose fantasie dokazal oznacit za velmi podobny

Obrázek vložený uživatelem

tento kousek mi prijde hezci, rozmerem je mnohem vetsi nez predchozi... kdyz jsem prochazel taborsky poklad, prisly me podobne H X a/6 (10385) a H X c/4 (11832), zkratka sem usoudil, ze se bude jednat o nejaky typ X... jenze z prazskych grosu mi to zase lip vychazelo na typ IX, konkretne 2x na H IX c/3 (431 a 432 na str. 79) a pak neurceny 440 na str. 80... jo a zapomnel sem dopsat, ze u nas mame takovej podobnej vj_60, ale ocas nesedi uplne...

pokud mate nekdo chvilku a naladu, prosim o pomoc s urcenim... jak toho prvniho "okrajeneho", jak jsem ho pracovne nazval, tak i toho druheho, pracovne nazvaneho "chlupatej"...



posledni dotaz je z jineho soudku a zni, jesli by nebylo k dispozici toto (a jestli by me to vubec pri urcovani pomohlo):

J. H.: Studie o jagellonskych grosich z let 1471-1526. Sbornik NM XXII, 1968, 121-176.

a pri te prilezitosti poptavam i:

J.H.: Prispevek k typologii, vaze a jakosti prazskych grosu krale Jiriho z Podebrad. Karel Castelin - Sbornik prispevku k oslave jeho zivotniho numismatickeho dila setaveny u prilezitosti jeho 70. narozenin. Hradec Kralove 1973, 77 - 85

pripadne info o literature na mail v profilu, dik... naka adekvatni vymena mozna
« Poslední úpravu provedl(a) oliver v 28. 12. 2008, 14:26. »
Registrovaný uživatel
oliver napsal
... prohledal jsem i nas web (znovu si dovolim poznamenat, ze pro vyhledavani je to naprosto nepohodlne a ze bych navrhoval radu zmen) ...


změny jsou možné, když je někdo naprogramuje ;)
zkus prosím návrhy na změny napsat do sekce technické záležitosti web pobočky (či jak jsme to nazvali). Napíši svůj názor a dám vědět, zda-li je to možné na stávajícím webu provést.

Na grošíky se kouknu
Registrovaný uživatel
to: Oliver:
Když chci zobrazit ten "chlupatej", dostanu hlášku This image does not exist on this server

koukni na to prosím
Moderátor
Obrázek vložený uživatelem

mas pravdu, zkousim to znovu...

pripominky rad napisu... co se tyce jednorazoveho programovani nejakych zmen... jde o to, ze neni clovek nebo neni cas nebo nejsou penize?
Registrovaný uživatel
oliver napsal
Obrázek vložený uživatelem

mas pravdu, zkousim to znovu...

pripominky rad napisu... co se tyce jednorazoveho programovani nejakych zmen... jde o to, ze neni clovek nebo neni cas nebo nejsou penize?


už to funguje

vše je o lidském čase - ten web byl dělán zadarmo
Registrovaný uživatel
co se týče toho prvního "okrajeneho" groše:

podle mě se i na tomto groši ukazuje, jak složitá je otázka grošů Vladislava a i fakt, že v současné době dostupná literatura je pro určování nedostatečná.

Když vezmu v úvahu Háskovou (ne že bych to dílo nějak obdivoval, ale nic lepšího v ruce nemám):
Mylím si, že se jedná o přechod lva mezi variantou X a IX. Ocas i kuličky splývající do "trojlístku" odpovídá X. Hříva také. Hlava už se ale více blíží XI a XI odpovídá i tvar tlap. Koruna odpovídá XI a.

Rád bych tento groš měl i na webu pobočky - je to prosím možné?

Na druhý se kouknu trochu později. Za chvilku má přijet kámoš s domácím vínem. Počkej, jakou varinatu v tom večer poznám :P
Registrovaný uživatel
Tak jsem se ještě dostal i k "chlupatcovi"
Já bych ho určil jako Hásková X c?
Moderátor
Chlpatého som určil aj ja ako Hás. X.c. S okrájaným neviem, neviem. Hlava vyzerá naozaj na jedenástku, ale celkovo mi ten lev nesedí. Tento oliverov má navrchu len tri meciačiky, jedenástka má po štyri. Na desinu to nevidím, taký "chlpatý" nie je. Čo takto typ IX.? Či to som už úplne mimo? ;) Napr. Hás. IX. a/1, aôebo Hás IX. c... ? No nezabite ma, vo Vladislavovi doma nie som. Mal by som to však napraviť... 8)
Moderátor
dekuju moc zatim... to je teda sila, chtel bych uz konecne nakej normalni kousek :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: doufam, ze ten chlupatej pujde dobre i po vinecku :)

k webu - ja vim, je me to jasne a vubec nechci shazovat ani kousicek z toho mnozstvi prace, co jsi uz na webu odvedl... to snad chapes... vzdyt musim sam mit predstavu, co to obnasi... jen je otazka, zda by sis treba nechtel najmout nakou pracovni silu, co by stihala to, co ty ne... ja uz nemam teda co nabidnout, programatora, co sem mel uz tady davno zneuziva nekdo jinej... myslim, ze nemluvim sam za sebe, kdyz bych treba rek, ze si umim predstavit "jednorazovou" financni sbirku za ucelem popostrceni prace na webu... myslim, ze tim by nijak neutrpelo tve renome jako webmastera...

gros pujde na web pobocky jako vsechny moje kousky... jen to furt odkladam, to se priznavam... slibil jsem tam dat i ty grose ze seznamu, ktery mi nerikaj pane, ale svoleni mam... coz je vic jak stovka vaclavu IV., dokonce Jacxem urcenych... neni cas... kdyby se nekdo nudil, chtel udelat dobrej skutek a chtel to ted zaradit, poslu mu to s radosti :)
Moderátor
a nez sem tu vypotil prispevek, jsou tu dalsi dva... dik moc Pehu i Archy... jedna z mych variant byla H X c 4, tak me tesi, ze sem nebyl uplne mimo misu... ale nevidel sem H X c 1-3 a 5 az nevim kolik... blize si to urcit nedovolite?
Registrovaný uživatel
to Archy: nad IX jsem také přemýšlel, ale nakonec jsi ji zavrhl. Ten lev má jinou hřívu i tlapky. Ani hlava neodpovídá.
Moderátor
Viem, nie je to úplne ono... tak ja to vzdávam, nechám to na odborníkov.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1