Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Vykupminci.cz
Numisargo

Vladislav II. Jagellonský

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
oliver napsal
vsechny co sem videl ve vyse zminene literature snad maj kulky u ocasu (ne pod ocasem, kacuro...)


co si tim myslel?? :shock: :roll: kacuro má kulky pod ocasem (a doufám, že ty také) :twisted:
Moderátor
jednou si mel jakesi pripominky k tomu, jestli se nepletu ;)
Registrovaný uživatel
aha, tak to už nevím, mám špatnou krátkodobou i dlouhodobou paměť :D
Registrovaný uživatel
oliver napsal
a nez sem tu vypotil prispevek, jsou tu dalsi dva... dik moc Pehu i Archy... jedna z mych variant byla H X c 4, tak me tesi, ze sem nebyl uplne mimo misu... ale nevidel sem H X c 1-3 a 5 az nevim kolik... blize si to urcit nedovolite?


blíže to určit neumím - podle mě to ani nejde
Moderátor
i tak moc dik...
Registrovaný uživatel
dostal se mi do ruky zajímavý grošík Vladislava.... je to zajímavý adept na novou variantu... možná i typ... na rozdíl od všech ostatních má tento kousek 4 tečky u ocasu, v rozložení, které Hásková nezná... podle ostatních znaků jej zatím pracovně zařazuji někam mezi typy Hás XV a XVI.... a předhazuji jej k diskuzi :)
http://img213.imagevenue.com/img.php?image=48542_4tecky_av_122_123lo.jpg&loc=loc123#
http://img257.imagevenue.com/img.php?image=48545_4tecky_rev_122_522lo.jpg#
Registrovaný uživatel
ke grošům Vladislava jsem se ještě nedostal, takže nevím, na kolik je to vzácné, ale je pravda, že z fotek jeho grošů si takovéto čtyři tečky nepamatuji! takže blahopřeji
Moderátor
je to pekny :) vladislavove sou desna verbez...
Registrovaný uživatel
Pěkný kousek. Zařadil bych ho jako neznámá varianta patnácky. Vidím dobře, že je tečka i před přední tlapkou?
Registrovaný uživatel
Moc pěknej kousek,také gratuluji :) .
Moderátor
ja uz se na to vazne vyprdnu... tak hodina v cudu nad haskovou a nevim zas vubec nic... prijde me to jak nakej typ H I... jenze pak najednou koukam na nakej uplne jinej typ a prijde me taky stejnej... dokaze me nekdo jednoduse vysvetlit, cim se ta haskova pri ty svy typologii ridila ?!!

Obrázek vložený uživatelem

:x :x :x
Registrovaný uživatel
Já bych ti to klidně řekl, ale říká se - o mrtvých jen dobře... :)
Moderátor
naprosto chapu, co bys rek... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

nic, musime vyvolat vladislavovskeho dzina... snad jeste nespi:

PEHUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU !!!
Registrovaný uživatel
copak o to... čím se řídila je vcelku jasné, a kupodivu to má i logiku... problém té typologie je v tom, že je zpracovaná z příliš malého vzorku mincí... takže najít nový typ či variantu není zas takový problém....
Moderátor
ja myslim, ze to nic noveho nebude... teda doufam... uz me to stve... mam 4 grose Vladislava Jagellonskeho a z toho tri nejsou znamy a to zamerne nove varianty nevyhledavam... tak co je to za typologii toto?!

kekule a ty bys ho dokazal nak otypovat?
Registrovaný uživatel
vycházej z toho, že typologie je stará skoro 40 let.. a pro její zpracovaní bylo použito "pouhých" 2826 grošů... což je na pořádnou typologii Vladislava II. žalostně málo.... holt se musíme vespolek pokusit o novou :D :D :D ... počkej kouknu na něj.. na fešáka.. :D
Registrovaný uživatel
.... osobně si myslím, že to je typ Hás II.....
Registrovaný uživatel
oliver napsal
naprosto chapu, co bys rek... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

nic, musime vyvolat vladislavovskeho dzina... snad jeste nespi:

PEHUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU !!!


PEHU dadinkal :P . Teď jsem v práci - večer se kouknu. Jinak to ale vypadá na nějaký typ, který byl podle Háskové ražen na počátku vlády Vladislava.
Registrovaný uživatel
Oliver: při určování podle Háskové je prioritní zařazení podle tvaru koruny. Je to tabulka č. I v příloze vzadu. Pokud je koruna nečitelná, je to velký problém, protože tvary lvů přesné asi tak, jako by je kreslila moje dcera. Ale osvědčilo se mi na lva udělat pérovku a vyplnit a pak se dívat, který je mu nejblíž. Ale každopádně Hásková vycházela z typologie koruny. a podle té to vypadá na I c/1, ale s tečkou mezi W S.
Moderátor
diky vsem, kdo jste me na to mrkli... problem je, jak sem naznacoval, ze ty tabulky asi nemam... jedu podle taborskyho pokladu a pg :oops:
Registrovaný uživatel
poslal jsem ti emaila
Registrovaný uživatel
llibor napsal
Oliver: při určování podle Háskové je prioritní zařazení podle tvaru koruny. Je to tabulka č. I v příloze vzadu. Pokud je koruna nečitelná, je to velký problém, protože tvary lvů přesné asi tak, jako by je kreslila moje dcera. Ale osvědčilo se mi na lva udělat pérovku a vyplnit a pak se dívat, který je mu nejblíž. Ale každopádně Hásková vycházela z typologie koruny. a podle té to vypadá na I c/1, ale s tečkou mezi W S.


Já bych s tímto názorem nesouhlasil. Koruna není tím hlavním kritériem pro určení podle Háskové. Když si vezmu např. typ XVII až XXI, tak Hásková zde rozlišuje u jedné koruny 6 lvů.
Hásková zařadila lva jako nejdůležitější část mince pro rozlišení do typů.
Registrovaný uživatel
To Oliver: já bych tvůj groš určil jako I a3
Moderátor
llibor moc diky... ted uz mi vse prijde trosku lepsejsi... nerikam, ze jasne, ale rozhodne jasnejsi...

Pehu, i tobe moc dekuju. Mel sem vypsano z taborskeho pokladu 6 kusu, ktere me prisly podobne... H I a 3 byl mezi nima :)
Registrovaný uživatel
llibor napsal
poslal jsem ti emaila


kolego nechceš se o to podělit i s kacurem?? :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1