Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Vykupminci.cz
Numisargo

Vladislav II. Jagellonský

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
OK díky ;)
Registrovaný uživatel
Dobre rano,chtel jsem pozadat o pomoc pri urceni tohoto Vladislava.Pokusil jsem se o to,ale nejsem si vubec jisty :roll: .Mohl by to byt HAS XVa.1 ??? Diky predem :)
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
s XV.a/1 souhlasím, teoreticky by to mohla bát i 3, ale to už nezjistíš ...
Registrovaný uživatel
to kacuro: diky moc :) ,muzu jeste jeden ;) ..... tenhle bych rekl XI.a/28
Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pomôžete s určením?

Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem

Ja by som ho určil ako Hás. XXII. a / 2-3., ale nesedí mi tvar písmeno S. No nič iné to asi nebude, je tak?
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
Ja by som ho určil ako Hás. XXII. a / 2-3., ale nesedí mi tvar písmeno S. No nič iné to asi nebude, je tak?


"S" nesedí, jinak bych ale souhlasil ....
Moderátor
No nič iné to asi nebude, keďže vychádzam z leva, ktorý má 3+5 mesiačikov; rátané zhora. To písmeno S nesedí, ale na to som si u Vladislava už zvykol. Nehovorím že tam má bordel Hásková, skôr tam mal bordel Vladislav. :D Vladislav je drina, nemám ho rád. :P
Registrovaný uživatel
Je to XXII ale díky "eskům" to není 2, 3 ani 4
Moderátor
No ale podľa leva to iný variant ako a byť nemôže, alebo áno?
Registrovaný uživatel
Lev odpovídá XXII a koruna áčku. Opisy díky eskům Hásková nezaznamenala.
Moderátor
Sám dobre vieš PEHU, že s Vladislavom je to kríž. Mám tu určených pár Vladislavov, všetko sedí, akurát tí levi sú také... anomálie. Jeden má iba tri + tri mesiačiky, druhý ich má zas naopak. Videl si ich naživo, oba sú Hás. XII. f / 1, ale ani jeden nesedí úplne. Hodím foto?
Registrovaný uživatel
hoď, rád kouknu
Moderátor
Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem

Tak aspoň jeden; ten s troma mesiačikmi. Niekde mám aj toho, čo má mesiačiky naopak, ale asi to skôr budem musieť nafotiť znova, neviem kde ho mám. :? Alebo skúsim pohľadať v iných diskusiách, viem že som ho tu už prezentoval...
Registrovaný uživatel
Archy to je moc zajímavý kousek, koruna je nejspíš stejná, jako třeba u XII.f, ale ten lev tam není ... kam ty na ty zajímavosti chodíš ...
Registrovaný uživatel
Moc pěkný Vláďa,vysvětlete mi někdo prosím,co to má lev za tou první zadní tlapou.
Moderátor
hovinko?
Registrovaný uživatel
:D spíš to tam vůbec nepatří ...
Registrovaný uživatel
oliver napsal
hovinko?

;) ..že by?
...trošku zašpekuluji,nemohlo by to být nějaké nám neznámé znaménko?
Jako dvojráz mi to vůbec nepříjde a pokud to tam nepatří,tak kde se to tam vzalo? Jen by mě to tak zajímalo. 8)
Moderátor
je to podle me jen opotrebene (odstipnute) razidlo...
Registrovaný uživatel
třeba vada razidla ...
Registrovaný uživatel
Hm,jj to by bylo možné.Dik. ;)
Moderátor
Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem

Tak tu je obrázok tej ďalšej dvanástky. Nie je to foto nič moc, ale je vidieť tie mesiačiky - sú jednoducho naopak. U Háskovej má mesiačiky naopak tuším iba typ XVIII., ale v Táborskom poklade som evidoval niečo viac. Možno táto moja mincička ani nie je vazácnejšia, ale každopádne je to zaujímavosť. ;)
To PEHU: Určite si na ňu spomínaš, mal som ju aj v KH...
Registrovaný uživatel
Jj pamatuji si tenhle grošík. Oba to jsou dvanáctky. V táborském pokladu jsou popsané oba dva:

č. 10955 - ten co má obrácené měsíčky
č. 9523 - měsíčky 3+3

Máš pěkné kousky.
Moderátor
S Vladislavama mám málo zkušeností tak prosím o pomoc

myslím ještě celkem ucházející Vladislav II Hásková XXIII.

Obrázek vložený uživatelem

koruna na líci vypadá jako XXIII. b nebo d - já bych to viděl spíše na d podle lístků uvnitř koruny, ale znaménka mezi slovy ve vnitřním opisu tečky svědčí pro b 2-3

Obrázek vložený uživatelem

rub je podle mne f 1 - pravá část sice nedoražená ale pod lupou je náznak krajních chybějících teček vidět

v Táborském pokladu je popsáno několik podobných kombinací různého líce a rubu typu XXIII. jaký Hásková nepopisuje - tohle bude zřejmě něco obdobného

Hás XXIII. líc b2-3 ?/ rub f1
« Poslední úpravu provedl(a) jacx v 10. 3. 2009, 22:50. »
Registrovaný uživatel
Jacx:
jestli se nepletu, tak jsi jej koupil na Ebay z Německa za 30,50€ +posta, kdyby jsi dal vědět, mohl být podstatně levnější...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1