Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Vykupminci.cz
Numisargo

Vladislav II. Jagellonský

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Oliver: mám také jednu XXI. a bez bližšího určení podvarianty, odpoledne nafotím a ukážu na porovnání, teď jdu na hledačku. ale možná, že když se podíváš zpátky, že ji tam najdeš, pravděpodobně jsem jí sem dával ;)
Registrovaný uživatel
dávám sem foto jedné XXI pro porovnání, bohužel zachovalost není úplně taková, jakou bych si přál

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) PEHU_ v 3. 4. 2009, 12:41. »
Moderátor
ok, dik, pak mrknu... tak myslite, ze to nebyla spatna koupe, byt tu zachovalost ma jak ma? je to mene bezna varianta nebo jak to je?

PEHU trapis nase vocicka optickymi klamy :) ale jinak myslim PEHU, ze obrazova shoda s tvym je velmi slusna, i tvary vetsiny pisem... ta tvoje zrejme neni a/3, typoval bych ji asi na a/6... (+SECVNDVS WLADISLAVS)
Registrovaný uživatel
Cena je to určitě slušná, já bych ho za tu cenu také koupil.

Je asi těžké říct, jestli se jedná o běžnou variantu. Mezi nejběžnější bych počítal IX až XIII.

Ten můj mám určený jako XXI a. Asi se opravdu blíží k šestce, ale je to spekulace.
Registrovaný uživatel
oliver napsal
v uvahu pripada z XXI. typu pouze var. a - a tam mi sedi nejlip ta trojka (pokud by byl mezi WLADISLAVS a SECVNDVS krizek - neco tam je, myslel sem, ze to je zbytek tecky)


čéče ať na ten tvůj kousek koukám zprava, zleva, za střízliva nebo po dvou pivech, tak tam nic nevidím, natož křížek či cokoli jiného :D
Registrovaný uživatel
jinak ta moje XXI. a je zde:

Obrázek vložený uživatelem

není nic moc a ty písmena také nesedí, hlavně U a S v titulu panovníka, proto jsem si ho ani přesněji nezařazoval
Moderátor
kacuro, podle tvaru lilii bych na typ a neusuzoval, ale ted frcim domu a mozna pisnu vecer. dik vsem za info a cas.

p.s. vis dobre, ze v ruce vidis vic, nez na fotce. mezi WLADISLAVS a SECVNDVS je naznak nakeho hrbolu... nejde poznat co to bylo, ale s nejvetsi pravdepodobnosti to nebylo prazdne misto... proto - s ohledem na okolnosti - usuzuju na krizek (puvodne sem typoval spis tecku, nez me PEHU nasmeroval na XXI.)
Registrovaný uživatel
no není to sice úplně košer, ale ze všech korun tohoto typu mi přijde nejblíže zrovna ta áčková ...
Moderátor
jo, kdyz na to ted koukam, nezbude me, nez souhlasit...
Registrovaný uživatel
Přispěji svou troškou do mlýna.

Obrázek vložený uživatelem

Není nic extra, ale má rozhodně zřetelnější křížek než Kacurův, co Oli?
Moderátor
mels namysli nez muj, kacuro tam ten krizek spis asi ani nema. nevim... z te fotky si moc neodvazim rict... nicmene mame tu peknou prehlidku XXI. typu :)
Registrovaný uživatel
llibore ten tvůj kousek je ale XXIII. a/1, má pod hlavou ještě malé měsíčky ;)
Moderátor
sakra, no vidis...
Registrovaný uživatel
Chci se trošku poučit - co s tou tečkou pod pravou zadní tlapou - takovéto umístění tečky Hásková přece nezná!?
Moderátor
pouceni cislo jedna: Haskova toho nezna... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
no ta bodka je krapet mimo, ale jak říká oliver, typologie háskové je dost nedokonalá, ale buďme zatím rádi alespoň za ní :D snad jednou PEHU udělá lepší :D
Registrovaný uživatel
To že tečka "dezertovala" trošku do strany bych nepovažoval za nic zvláštního. Spíš bych to považoval za "zmetek". Prostě se tvůrce razidla trochu vožral a viděl šikmo. :P
Registrovaný uživatel
tos mě teda nasr... Prý zmetek A ještě k tomu XXIII
Registrovaný uživatel
Taky tady mám takový jeden "zmetek"

Obrázek vložený uživatelem

Mám svůj názor na to, jak se křížky před rozdělovací znaménko dostaly, ale co si o tom myslíte ostatní?
díky
« Poslední úpravu provedl(a) PEHU_ v 5. 4. 2009, 14:10. »
Moderátor
nic, normalne bouchal do raznice opis, zaspal, myslel si, ze je za DEI, bouchl krizek, pak se probral, opravovat se mu to nechtelo, bouchl ruzici a pokracoval vesele dal... opet dukaz nadmerneho pozivani alkoholu v kutnohorske mincovne :lol: :lol: :lol:
Registrovaný uživatel
Souhlasím s Oliverem, myslel na ženský místo na vyráběný kolek...
(jo na holky místo na kolky...)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Tak přesně tohle si taky myslím. Tam se tedy muselo ale pařit :P
Moderátor
je to ale peknej zmetek... :)
Moderátor
Obrázek vložený uživatelem

mohl by to byt VIII. a/3?
Moderátor
Obrázek vložený uživatelem

tady mi dochazi fantasie, i kdyz sem puvodne myslel, ze me nasmeruji ty tecky v opise:

:WLADISLAVS SECVNDVS
(tecka)+DEI(xx)GRATIA(kyticka)REX(xx)BOEMIE
*(tecka)+*GROSSI(kyticka)PRAGENSES

P.S.:ta tecka za BOEMIE (pred krizkem) se z fotky muze zdat jako uhoz na hrane a vymacknutej material, ale neni to... vazne tam byla tecka, zkoumal sem to...

zvladne to nekdo aspon typove?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1