Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Vykupminci.cz
Numisargo

Vladislav II. Jagellonský

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Asi sa strápnim, grošom Vladislava sa venujem málo. Ale mne by sa to skôr videlo na IV.b/2. Lev na groši má evidentné malé mesiačiky, pri type VIII. ho Hásková takto nepopisuje, pokiaľ to dobre vidím. Takisto sa mi na groši zdá, že v osmičke chvosta vidím bodku, tú pri VIII. type Hásková neuvádza. Ten lev sa mi celkovo javí ako typ IV. Pri variante b by sedela aj koruna. Takže ja predpokladám, že skôr Hás. IV.b/2. Kľudne ma môžete vysmiať, hovorím že do grošov Vladislava pozriem málo, ale občas predsa len... 8)
Moderátor
Do toho druhého radšej ani nejdem... :mrgreen:
Moderátor
Archypov napsal
Do toho druhého radšej ani nejdem... :mrgreen:


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: dik aspon za kouknuti na toho prvniho... no neco tam sedi lip, neco zas hur... to je schiza ted se me zalibil jeste VII. c/3...
Moderátor
VII.c/3 by mohol byť, ale ten lev sa mi príliš nezdá. Lev na tvojej minci má viac ako slušne viditeľné malé mesiačiky na krku, Hásková nie. Jej perovky sú inak otrasné, malo by sa s tým niečo robiť, že PEHU??? :P
Registrovaný uživatel
pehu???? Spí
Registrovaný uživatel
oliver napsal
mohl by to byt VIII. a/3?


dovolil bych si z Archym nesouhlasit, ačkoli jeho postup určování byl mnohem lepší než oliverův (sorry příteli ;)) a v podstatě minul jen těsně vedle. bezpochyby se jedná o lva V. typu. srovnejte si IV. a V., jsou si hodně podobné, IV. má ale celkem dlouhou spodní čelist plnou zubů, zatímco V. má tlamu malou. dobře je to videt ve foto příloze u Háskové. Koruna je jasně béčková bez tečky na prostřední lilii, na tom se shodneme.

Takže po při pohledu na podvarianty u V.b vychází jasně V. b/3
Registrovaný uživatel
oliver napsal
tady mi dochazi fantasie, i kdyz sem puvodne myslel, ze me nasmeruji ty tecky v opise:

:WLADISLAVS SECVNDVS
(tecka)+DEI(xx)GRATIA(kyticka)REX(xx)BOEMIE
*(tecka)+*GROSSI(kyticka)PRAGENSES

zvladne to nekdo aspon typove?


zcela jasná záležitost a ani k tomu nepotřebuji fantazii. lev je bez pochyby XI. typ, je sice setřelý a tak nejde dobře vidět obličejové linky, ale je to on. koruna není vidět v podstatě vůbec, ale pokud se podíváte na všechna znaménka v opise, sedí to přesně na XI. a/31 ;)

má to někdo kliku, tak mizerný stav a dá se ještě přesně určit, mám spoustu pěkných PG a pro přesné určení jsou zrovna vždycky nečitelné na těch stěžejních místech :(
Registrovaný uživatel
Kacuro, vidím že typologii Háskové máš opravdu zmáknutou. Nedávno jsem si jí také pořídil ale stále většinou tápu, můžeš mi to prosím zkontrolovat, je to IX.c/1?

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Denarius: s tím souhlasím, moc pěkný kousek ;)
Registrovaný uživatel
Díky.
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
oliver napsal
tady mi dochazi fantasie, i kdyz sem puvodne myslel, ze me nasmeruji ty tecky v opise:

:WLADISLAVS SECVNDVS
(tecka)+DEI(xx)GRATIA(kyticka)REX(xx)BOEMIE
*(tecka)+*GROSSI(kyticka)PRAGENSES

zvladne to nekdo aspon typove?


zcela jasná záležitost a ani k tomu nepotřebuji fantazii. lev je bez pochyby XI. typ, je sice setřelý a tak nejde dobře vidět obličejové linky, ale je to on. koruna není vidět v podstatě vůbec, ale pokud se podíváte na všechna znaménka v opise, sedí to přesně na XI. a/31 ;)

má to někdo kliku, tak mizerný stav a dá se ještě přesně určit, mám spoustu pěkných PG a pro přesné určení jsou zrovna vždycky nečitelné na těch stěžejních místech :(


souhlasím, je to přesně tak
Moderátor
kluci dekuju. delate me radost, jen tak dal...
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
oliver napsal
mohl by to byt VIII. a/3?


dovolil bych si z Archym nesouhlasit, ačkoli jeho postup určování byl mnohem lepší než oliverův (sorry příteli ;)) a v podstatě minul jen těsně vedle. bezpochyby se jedná o lva V. typu. srovnejte si IV. a V., jsou si hodně podobné, IV. má ale celkem dlouhou spodní čelist plnou zubů, zatímco V. má tlamu malou. dobře je to videt ve foto příloze u Háskové. Koruna je jasně béčková bez tečky na prostřední lilii, na tom se shodneme.

Takže po při pohledu na podvarianty u V.b vychází jasně V. b/3


I zde souhlasím s kacurem V b/3
Moderátor
kacuro, nerad to priznavam, ale ty ses asi vazne malicko vypracoval... ae aby ti rypak zas moc nenarost, bacha na to...

dotaz na zaver, sou to asi bezny typy, ze?
Registrovaný uživatel
nám profíkům rypák neroste, jsme prostě profíci, každý o nás ví, že jsme profíci, my to o sobě také víme, že jsme profíci, je to zkrátka holá skutečnost :D jako že se Země točí kolem vlastní osy a všechny PG se točí s ní :D

jinak vzácnost těchto PG neznám, nemám přehled, které typy jsou lepší a které ne ... tím se mi profíci nezabýváme :D
Registrovaný uživatel
XI patří k nejběžnějším typům
V je vidět méně ale vzácnost bych z ní nedělal
Moderátor
:) diky
Registrovaný uživatel
Toto je můj nový Vláďa,prosím bez komentářů ke kvalitě fotek :roll: ,chtěla bych si s vámi odsouhlasit,zda jde o typ XIII.e2.Díky.
Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Michaela v 11. 4. 2009, 18:18. »
Registrovaný uživatel
:D Zkoušela jsem nový web na ukládání obrázků,ale asi zůstanu u klasiky :roll: ;)
Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Michaela v 11. 4. 2009, 18:22. »
Registrovaný uživatel
S tím, že je to XIII souhlasím. Jestli je to E/2 neumím posoudit. Z fota neumím rozpoznat o jakou korunu se jedná.

Jinak ty chujoviny netýkající se tématu jsem pomazal.
Registrovaný uživatel
Dík Pehu ;) ,koruna je bohužel hůř zřetelná nejen díky kvalitě foto,ale i díky 3 drobným vrypům.K E/2 jsem došla vylučovací metodou.
Registrovaný uživatel
no troufám si tvrdit, že ta koruna se dá krásně poznat, křížky mezi liliemi jsou sice hůře vidět, u tohoto typu však podle toho, co vidět jde, moc možností není ... takže já bych si u tohoto kousku XIII. e2 napsal!
Moderátor
XIII.e/2 je to určite. Je to bežná razba, jedna z najbežnejších, ale Michaela, tá minca vôbec nevyzerá zle. Pokiaľ ešte nemáš tento typ, môžeš byť spokojná.
Registrovaný uživatel
Já bych o určením e/2 nebyl tak přesvědčen. Pokud se ztotožním se skutečností, že jste přesvědčeni o koruně pro e, tak pro dvojku neodpovídá tvar písmene W.
Registrovaný uživatel
vždyť víš, že je ta typologie nedokonalá a e/2 je nejbližší co se týká obrazu i znamének. samozřejmě si k tomu Míša může napsat jen XIII. e s tím, že je to nepopsaná podvarianta, ale takových ještě bude ... jestli si dobře pamatuji, mám v určení jednoho mého PG VJ podobný problém a také myslím s jiným W, než jak je popsáno v typologii, musíme to brát s nadhledem :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1