Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Vykupminci.cz
Numisargo

Vladislav II. Jagellonský

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 120 121 122 123 124 125 126 127 128 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
A úplně se mu to napodobení nepovedlo :) . Teď jsem ještě hledal a teoreticky něco podobného může mít Hásková (Chaurova sbírka) č. 482. Je to také jedenáctka, ale ty fotky jsou mizerné a její opis úplně nesedí. Mám tyhle hned dva - jeden z Němec, druhý zakoupen v ČR, ale vypadá to na stejná razidla. O víkendu ti je sem hodím oba.
Registrovaný uživatel
Prima, díky.
Registrovaný uživatel
Rub toho již prezentovaného groše..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A tady je ten druhý, jak už jsem psal, pravděpodobně ze stejných razidel. Chyboražba "DE GRATIA".

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Díky za fotky. Oba kusy jsou raženy ze stejných lícních i rubních razidel.
Registrovaný uživatel
Koupil jsem větší Kotík Vladislavu a něco se pokouším určit, haskovou mám otevřenou prvně, tak jsem trošku v koncích s korunkou, lev a opis s mírnými rozdíly jako tečky nad packama lva, chybějící dřík v N, myslím XII e/4? Ale ta koruna je úplně jiná. Jak jsem pochopil pro určení typu lev, varianty ten zbytek?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Moderátor
Řekl bych Hásková XII.f - nepopsaná opisová varianta. Fotografie shodného groše je v publikaci J. Hásková: Pražské groše - Chaurova sbírka pod č. 518. Popis v textu publikace ale přesně nesedí s fotografií. Na reversu groše jsou všechna čtyři S obrácená, v textu jsou ale uvedena obrácená S na reversu pouze v PRAGENSES.
Nicméně počkejte na zdejší odborníky.
Registrovaný uživatel
Aha, Tak zrejme mate nejake doplnene vydani, moje haskova konci VII d/1 tak si to nemuzu prekontrolovat. I tak moc diky za pomoc.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Nikdo další nepřispěl, zkusím ještě jeden XXI e/1 s xx rozdělovacíma znaménkama v opisu. Nevím jestli to v nějakém tom novějším vydání Hásková uvádí.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Moderátor
Ještě k tomu předešlému groši, asi jsme si nerozuměli. Typ XII.f nepopsaná opisová varianta - jsem uvedl podle dosud používané typologie: J. Hásková: Pražské groše z let 1471 - 1526, Vladislav II. - Ludvík I. Poté jsem se podíval zda není v další, později vydané publikaci od J. Háskové která popisuje pražské groše od Václava II. po Ludvíka I. z tzv. Chaurovy sbírky uložené v NM. Jak jsem již uvedl tak v Chaurově sbírce je vyobrazen pod č. 518. Níže foto groše z Chaurovy sbírky (fota grošů v publikaci nejsou bohužel moc kvalitní).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
I když výše uvedená fotka groše z Chaurovy sbírky není kvalitní tak bych přesto řekl že váš groš z příspěvku #3081 a groš z Chaurovy sbírky byly raženy shodným párem razidel.
Registrovaný uživatel
Jop, už rozumím, dokonce jste se na tom shodli ještě s jedním kolegou. Uvedu si to na podložní lístek takto. Velice díky to obsáhlý průzkum. Výskyt toho groše tedy bude zřejmě velmi ojedinělý.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Už jdu zase otravovat, pokud se nepletu, jde o typ Ha. XXIV korunka na R- Ha. XXIII f/1? Bohužel je dost nedoražený a okrojeny.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Moderátor
Dle mého názoru Hásková XXIV.a/1, i když nejsou zcela zřetelná rozdělovací znaménka na reversu nad hlavou lva.
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
Dle mého názoru Hásková XXIV.a/1, i když nejsou zcela zřetelná rozdělovací znaménka na reversu nad hlavou lva.

Jo mate pravdu, porad mi dela problem se zorientovat v tom systemu jak to ma Haskova a vracet se v radcich zpetne ke korune pripadne k lvovi pri identifikaci. Opet diky za reakci.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Tak jeste hodim posledni kousek, asi to bude dobry spicek z toho lotu a vic uz s tim otravovat nebudu, akorat chudaka Kuceru ktery tady asi zustal jako posledni mohykan, nebo se zbytek flaka nekde na plazich a popiji margaritu? ,.)
Mam oznaceno jako HA. XXIV d/4 nepopsana varianta koruny s dvema teckama

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Moderátor
Pro určení typu je hlavním kritériem zobrazení lva. Pokud dobře vidím tak pod hlavou lva jsou na krku malé měsíčky, což by ukazovalo ještě na typ Hásková XXIII., ale s typem koruny kterou Hásková uvádí až u typu XXIV. Jak správně uvádíte, nad korunou jsou ještě mezi liliemi umístěny 2 tečky. Zajímavá, u Háskové nepopsaná varianta. Doufejme že se vyjádří Kacuro, zdejší odborník na PG VJ.
Registrovaný uživatel
Krása, velmi podobný groš je v článku-TŘI NEZNÁMÉ VARIANTY PRAŽSKÉHO GROŠE VLADISLAVA II. JAGELLONSKÉHO- Tomáš JEŘÁBEK – Lukáš KUČERA
Registrovaný uživatel
nemůže být ten 3 měsíček zakončení jazyka lva?
Registrovaný uživatel
ještě pro doplnění- Numismatický sborník30/1
Registrovaný uživatel
Mám tady k porovnání XXIII i XXIV a pokládal jsem to pod hlavou za součást hlavy lva, při podrobným průzkumu to zřejmě vážně budou dva malé měsíčky ale opis s dělícími znaménky sedí na XXIV podobný byl nedávno v CNS HK, https://cns-hk.onebid.cz/cs/mince-vladislav-ii-1471-1516-prazsky-gros-has-xxiv-c-nedor/1210217#img-2 zpodobnění měsíčku též sedí ale na mém groši je i anomálie teček u ocasu kde je jen jedna uprostřed. Jsem zvědavý co nám k tomu řekne ten kacuro až sem zavítá.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
doufám, že autoři prominou, že zmíněný groš groš uvádím bez jejich svolení

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vivec napsal
doufám, že autoři prominou, že zmíněný groš groš uvádím bez jejich svolení

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Dá se někde vidět v lepším rozlišení? Podle všeho totožné razidlo. Takže tečky u ocasu vážně jsou a měsíček pod hlavou je reálné jazyk lva.
Vivec mimo téma, jsi fanoušek elder scrolls?
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
« Poslední úpravu provedl(a) OtravnyKomar v 16. 5. 2022, 12:22. »
Registrovaný uživatel
na internetu je to v pdf a tam je lepší foto
Registrovaný uživatel
kdysi dávno to byla snad jediná hra, která mě opravdu bavila

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 120 121 122 123 124 125 126 127 128 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1