Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Vykupminci.cz
Numisargo

Vladislav II. Jagellonský

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 121 122 123 124 125 126 127 128 129 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Vivec napsal
na internetu je to v pdf a tam je lepší foto

Můžeš dát odkaz?
Tak je to jasný, hodil jsem i do googlu jestli je to něco i v reálu. Morrowindu je opravdu klasika. Tak jsem to měl moc rád.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
« Poslední úpravu provedl(a) OtravnyKomar v 16. 5. 2022, 12:35. »
Moderátor
Vivec díky. Tak jsem si přečetl uvedený článek v NS 30/1 a je to groš č.2. Malé měsíčky na krku tam opravdu jsou, autoři to popisují. Nicméně groš řadí k typu XXIV.
https://filosofia.flu.cas.cz/upload/__files/NSb_30_1.pdf
Moderátor
P.S. Nedá mi to abych si nepřihřál vlastní polívčičku proč je dobré i členění na razidla jak jsem se o tom zmiňoval v tématu PG JL. ;)
Registrovaný uživatel
Díky za odkaz, jdu ten sborník prostudovat, je tam toho opravdu hodně zajímavého napsáno. Věřím že kdyby zkušenější okolo prohlédlo ty dva lotiky co jsem koupil určitě by tam našlo ještě něco zajímavého, 100% jde o nález. Varianty domnívám se 10/11/12 společně s celkovou kvalitou materiálu jsou na moji trpělivost a rozlišovací schopnosti zřejmě příliš.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
to otravnykomar-vyber ty zajímavější grošíky a vystav je zde na foru, někdo ti to určitě přesně určí.
Registrovaný uživatel
Moc vas tady tim nechci zatezovat, stejne vetsina pujde na aukro, nejaky horsi uz jsem tam dal, akorat se chystam dat i neco sem. Prichazi cas podekovat za lekci a rozloucit se s nekteryma aby bylo zase na nejaky dalsi kolecko ,.)
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
Morrowindu je opravdu klasika. Tak jsem to měl moc rád.


Hral som to v U.S. Ale to už bola taká hopsačka na rozdiel od Dagerfall. V rámci žanru RPG bol pre mňa top Wizardry 8 (Sirtech - českí emigranti bratia Sirotkovi) ;)
Registrovaný uživatel
Ahoj. Jsem tady zas, můžete mi někdo potvrdit určení? Já už ty varianty vidím fakt všude. 1. Ha. XI h/1 opisovat varianta dělící znaménko jeden křížek.
2. Ha. XXIII e/1 opisovat varianta s chyborazbou Gross ·I· a dělící znaménko?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Otravnykomar napsal
Morrowindu je opravdu klasika. Tak jsem to měl moc rád.


Hral som to v U.S. Ale to už bola taká hopsačka na rozdiel od Dagerfall. V rámci žanru RPG bol pre mňa top Wizardry 8 (Sirtech - českí emigranti bratia Sirotkovi) ;)

Sorry sigure ze jsem nereagoval, nechtel jsem vlakno vic plevelit hrama. Dagerfall i Wizardy 8 me uplne minulo ale vim o co jde. Tohle by admin mohl presunout nekam do kecarny
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
U té XXIII. mně to připadá jako kombinace razidel - XXIII.d- líc, rub XXIII.e/nová op. var.
Registrovaný uživatel
Ještě přidám rub mého grošíku bez písmena I v GROSSI.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vivec napsal
U té XXIII. mně to připadá jako kombinace razidel - XXIII.d- líc, rub XXIII.e/nová op. var.

Diky, na FB jsme se asi shodli ze ten prvni bude Ha. XII
Vypada to ze XXIII totozne razidlo, jak vypada lic? a jak ho mas urceny?
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
zde je líc, mám napsáno XXIII.c/?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jinak opravdu to vypadá na totožná rubní razidlo
Registrovaný uživatel
Díky moc za diskuzi, vidno tenhle kousek je náročnější. Na fb jsme se též neshodli. Jak někdo dobře poznamenal zřejmě neměla Hásková dostatek materiálu z pozdni vlády Vladislava tak je ledacos nepodchyceno. Váhal jsem jestli si ho také nemám nechat ale nakonec jsem se rozhodl že bude hledat novy domov. Zajímala by mě cena toho tvého, na webu není moc z čeho se odpichnout, jestli chceš napiš mi ji klidně na mail. Ještě jednou díky.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Je to hezký grošík, já bych za něj dal max 3000.-, ale s dobrým popisem a lepší fotografií by na áčku mohl při dnešních cenách udělat v rozmezí od 4-6tisíc možná i víc, když se najde nějaký šílenec. Toť můj osobní odhad.
Registrovaný uživatel
Díky, no měl jsem ho dát do aukce aurea, Vladislav je složitější obor a Aukro není nejideálnější prostor pro lepší mince. Být to Václav sm.2 kterýho je všude plno tak za něj v takovém stavu dostanu to co za tento mnohem zajímavější plíšek. Nabídnul jsem ho za těch 6 a počítám že se to usmlouvá na 5. Ale níž ho zase potřebu prodat nemám, chleba nepapa takže může ležet na platu dokud neuzraje 😉
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
máš pravdu, teď jsou v kurzu groše Václava ii a Jana Luc., hoď jsem mail, kdyby jsi jej neprodal, měl bych třeba něco na výměnu.
Registrovaný uživatel
akolita\a/seznam.cz
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
podle mě je to tedy líc: XXIII b/1, rub: XXIII c/2 s chybějící literou "I" a navíc s dvěma tečkami kolem rozdělovacího znaménka ;)
Registrovaný uživatel
uf, tak to uz je Treti typ ktery je :-D tak babo rad
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Však jsem to samé psal na fb :) (MS)
Registrovaný uživatel
berserk napsal
Však jsem to samé psal na fb :) (MS)

Však já vím, mám ještě třetí názor od jednoho s přátelé grošů že soukromých zpráv
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
kolegove, pro me dalsi neunosna slozitost, zprvu jsem si rikal lev pripomina typ VII D jenze ma uzavreny ocas bez tecek, tedy spise typ XII ke kteremu mi i sedi tecky vedle koruny u typu b/1 ale tvar lilii mi sedi na C/1 ovsem bez spodni tecky a stredni i krajove lilie jsou "srostle v sebe". Tedy hadam ze pujde znovu o nejakou kobinaci razidel snad dokonce s novym typem lva? Muze tedy jit o novy typ lva uvadejiciho Cihlar v numismatickem sborniku u typu XII???

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
« Poslední úpravu provedl(a) OtravnyKomar v 26. 5. 2022, 10:40. »
Registrovaný uživatel
Zajímavý kousek... že by nějaký přechodný typ mezi XII. a XIII.? ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 121 122 123 124 125 126 127 128 129 > »

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1