Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Vykupminci.cz
Numisargo

Vladislav II. Jagellonský

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 122 123 124 125 126 127 128 129 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
No to mi řekni ty 😁 já jsem v té typologii úplný nymand.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Je to raná dvanáctka, která má ještě jedenáctkovou korunu, ale celkově už nezaměnitelný styl Blažka Drába. Koruna má tečky po stranách, takže XII.b/1.
Registrovaný uživatel
typ koruny je jasny XXII c/1 ale s dvema teckama a lev ma zcela zretelne uzavreny ocas krasnym oblouckem a vyrazne "chlupaty behy". Pokud je lev typove znameni dle meho zcela jiste nepopsany typ grose, s vlastni variantou Aversu
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
a jeste dodam ze ma lev pod hlavou zrejme radu mensich mesicku, ktere Haskova tez u XII neuvadi
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
MvK má pravdu, je to klasická křížená ražba kolků od Jíši (XI - líc) a Drába (XII - rub). Hásková sice takouvouhle ražbu přiřadila Drábovi, ale v literatuře už bylo její určení korigováno. Stačí se podívat třeba do popisu nálezu z Kosiček.
Registrovaný uživatel
Nemůžu souhlasit, mvk ho sacuje jako xII.b/1 Nerozporuju že je to práce Drába nebo Jíši, koukám nahoře jsem se upsal, myslel jsem typ koruny XII c/1 to je asi matoucí, i pro mě jako pro laika, je viditelno tolik rozdílů, tento lev dle mě není v typologii popsán ani u XI ani u XII, malá rada měsíčku, uzavřený ocas, srst na končetinách. Čím víc na něj koukám tim víc v tom vidím podobnosti s XIII jak píše berserk takže se přikláníme k jeho tvrzení
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
« Poslední úpravu provedl(a) OtravnyKomar v 27. 5. 2022, 6:26. »
Registrovaný uživatel
Souhlasit se mnou nikdo nemusí. Já tam prostě vidím naprosto klasickou Jíšovu korunu na líci... Znovu jsem se koukal do těch zmiňovaných Kosiček na podobné křížené ražby (str. 46-47) a nemám důvod svůj názor měnit.
Registrovaný uživatel
Však říkám že Nerozporuju že je to jisovo práce, tak hluboko do toho nevidím, jen říkám že tento groš typologii v Haskové není a není to ani hybridni kus z popsaných razidel.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Prosím o určení. Mám k dispozici jen Smolíka a určil jsem ho jako Sm 15. Můžu poprosit o info jestli jsem se nespletl, popřípadě co je to podle Háskové. Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podle Smolíka nevím, ale podle Háskové snad X. c/3 ;)
Registrovaný uživatel
jinak ještě k příspěvku z předešlé strany, totožný typ lva je v Chaurově sbírce

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vivec napsal
jinak ještě k příspěvku z předešlé strany, totožný typ lva je v Chaurově sbírce

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Dalsi z chaurovi sbirky, diky moc, docela klika, ten lot koupit nejaky vasnivy sberatel Vladislava, ma numismaticky orgasmus :-D . Je k nemu nejaka legenda?
Jinak pokud by o nej mel nekdo zajem, uz se povaluje na tydenni dovolenne na aukru s ddvema dalsima zajimavyma kolegama a pak jim skonci prazdniny u me doma a pofrci dal..
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
« Poslední úpravu provedl(a) OtravnyKomar v 29. 5. 2022, 19:41. »
Registrovaný uživatel
ve sbírce je uveden mezi typy XII., toť vše
Registrovaný uživatel
Diky za info
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
berserk napsal
Podle Smolíka nevím, ale podle Háskové snad X. c/3 ;)

Děkuji za info.
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny...
požádal bych o štempl, jestli jsem určil správně...

První kus XIV.a/2
Druhý kus II.b/1

Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
První bude typ XIV. podle lva, ale neposaná varianta (nesedí křížek, provedení "n"a dvojkřížek na konci). Druhý je XI.a/19, pokud dobře vidím.
Registrovaný uživatel
Jasně...díky.
W.
Registrovaný uživatel
Zdravím,
jedna z nových variant pražských grošů s rozšířenou titulaturou. Dle mého názoru se jedná o kombinaci razidel- av. XXII. a/n1 a rev. XXI. d/n3

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kde jsou prosím sepsané ty nové varianty jak tam máte ty n1, n3 ??
Moderátor
NS 30/1:
https://www.researchgate.net/publication/321398338_Prazske_grose_Vladislava_II_Jagellonskeho_s_rozsirenou_titulaturou
« Poslední úpravu provedl(a) Kucera v 19. 6. 2022, 21:20. »
Registrovaný uživatel
Ktorý je toto, prosím, typ? Na konci vonkajšieho opisu na averze vidím dvojbodku. Ľavá hviezdička na reverze je iná (komplikovanejšia) ako pravá. Ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
typ XII. e/asi 11, Blažek Dráb- u něj se vyskytují někdy dost zvláštní varianty, hezký kousek
Registrovaný uživatel
Zdravím. Nemá náhodou někdo nepublikované fotky k mincím z Táborského pokladu (Krajíc/Chvojka 2007)? Předpokládám, že nafoceny byly všechny. Konkrétně mi jde o č. 2/2356. Nebo pokud někdo nemá totožnou minci: Hásková XI.a/ s tečkou nebo dvojtečkou na začátku vnitřního opisu, chyboražbou "RAX" a obráceným "B" ve slově "BOEMIE". Děkuji!
Registrovaný uživatel
WLACISLAVS SECVDVS ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 122 123 124 125 126 127 128 129 > »

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1