Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Vykupminci.cz
Numisargo

Vladislav II. Jagellonský

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 124 125 126 127 128 129 >

Autor Příspěvek
Moderátor
Jako Hásková XII.c/1 ale místo PRAGEИSES tam máte PRAGEIISES
Registrovaný uživatel
Velmi děkuji za konkrétní určení.
Registrovaný uživatel
Tento jsem dlouho hledal Hás. XIX.b.1

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pekná hříva, gratulujem. ;) Budúci týždeň očakávam tiež jeden zaujímavý kus, ktorý sem potom dám.
Moderátor
Zdravím vespolek,dokutálel se ke mně jeden grošík,poprosil bych o určení a ještě mám dotaz ke zkomoleninám na líci groše,je to u Vladislava normální,díky všem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Igni probatur aurum, virtus miseria...
Registrovaný uživatel
Tyjo, tady bych si typnul ze pujde o falzum, zrejme dobove? To me samotneho zajima. Vypada dost "exoticky"
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Moderátor
Nemyslím,že jde o dobové falzum🙄 je to echt stříbro,žádná postříbřená měď.
_______________
Igni probatur aurum, virtus miseria...
Moderátor
Ze lva je sice čitelná jen polovina ale řekl bych že to bude VII.b/1. Je otázka jestli to zdánlivé GIATIA je opravdu chyboražba nebo to je způsobené dvojrázem kdy písmeno A překrylo pravou část písmene R.
Registrovaný uživatel
Podle mne to falzum není. Opis je trochu zkomolený na obou stranách. Kromě už výše zmíněného GIATIA ještě na rubu PRAGEISES. Škoda, že podstatná část obrazu není zřetelná. Kdybych si měl tipnout, tak podle fotografií bych řekl, že opisy jsou ovlivněny dvojrázem. Ruku do ohně bych za to ale nedal.
Moderátor
Díky, ještě mám otázku: jak může vzniknout dvojráz na jednom písmenku,přičemž sousedící písmenka z obou stran “dvojrázu” i perlovec jsou v pořádku,díky za vysvětlení. U tohoto groše si myslím,že se o dvojráz nejedná.
_______________
Igni probatur aurum, virtus miseria...
Registrovaný uživatel
Tedy diky za opravu ale ten gros se mi zda cely nejaky podivny, vzezreni liter, jejich hala bala umisteni, chyby v opisech, lev, perlove. Dost zvlastni mince
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Moderátor
Mazar napsal
Díky, ještě mám otázku: jak může vzniknout dvojráz na jednom písmenku,přičemž sousedící písmenka z obou stran “dvojrázu” i perlovec jsou v pořádku,díky za vysvětlení. U tohoto groše si myslím,že se o dvojráz nejedná.

Měl jsem na mysli dvojráz ne pouze na jednom písmenku, ale dvojráz kdy dojde před druhým úderem k pootočení mince a po úderu k posunutí větší části opisu na minci. Toto by se dalo vyloučit kdyby v jiném místě nebyl opis posunutý, ale bohužel za REX je opis zčásti nezřetelný a tak to dle mého názoru zcela vyloučit nelze. Tato situace není výjimečná, pár různých mincí s popisovaným typem dvojrázu jsem viděl. Chtělo by to ještě pořádně prozkoumat zda opis za křížkami za REX je v pořádku nebo je tam posun.
Moderátor
Ok,rozumím,díky moc. Mrknu na to pod lupou a kdyžtak vyfotím,jestli bude co.
_______________
Igni probatur aurum, virtus miseria...
Moderátor
Bohužel se z toho asi nedá poznat nic🙄

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Igni probatur aurum, virtus miseria...
Moderátor
Z fotek na mě mince vyloženě jako falzum nepůsobí, ale jsou to jenom fotky, barvy nemusí být zcela reálné.
Tvary lva ani koruny mi podezřelé nepřijdou, koruptely či chybné opisy na groších Vladislava nejsou neobvyklé. Zda ty chyby opisů vznikly dvojrázem?
Na druhou stranu relativně často je možné setkat se s dobovými falzy grošů Vladislava, které byly vyraženy totožnými raznicemi jako groše pravé, či raznicemi, jež jsou pravým velmi blízké - vzniklé zřejmě v okruhu výrobce pravých razidel. Nejčastěji se jedná o pocínované měděné střížky.
Detail na posledních fotkách může být delamince povrchové vrstvy vzniklé bělením, nebo odloupnutí povrchové vrstvy vzniklé pokovením.

Spíše bych to - podle charakteru ostatního povrchu mince (u těch pokovených to vypadá poněkud jinak) a toho, co je vidět v místech odloupnutí pod tou povrchovou vrstvou - viděl na pravý Ag groš než na pokovení méně hodnotného střížku. Ale opět se jedná jen o okometrické hodnocení z fotek, které nelze považovat za zcela směrodatné. Případná dobová falza vzniklá pokovením nehodnotného střížku se příliš často v takhle dobrém stavu nedochovají.
Více informací by mohla přinést možnost prohlédnout si minci naživo či aspoň kvalitní barevně kalibrované fotky a jistotu (zda jde o pocínované falzum, jak bylo v tomto období asi nejběžnější) pak materiálová analýza povrchu ev. i v oblasti odloupnuté povrchové vrstvy.
Můj tip (z těchto fotek) na 90% pravý Ag groš.
Moderátor
Děkuju moc za vyčerpávající informace,pokud by ho nekdo chtěl prozkoumat podrobněji,nemám problém ho poslat.
_______________
Igni probatur aurum, virtus miseria...
Moderátor
Dívám se nyní na přidané fotky a zdá se mi že tam R je (je vidět část oka a snad i šikmý dřík - chvost). Ještě bych dodal že vedle dříve zmiňovaného dvojrázu by mohlo také připadat v úvahu částečné přerazení R při vypuncování A.
Registrovaný uživatel
Zrejme Hás. XI d/2. Akurát si nie som istý rubným rozdeľovacím znamienkom, ktoré vyzerá zvláštne. Taktiež v hornej slučke chvosta je "bodka", o ktorej neviem, či ju mám považovať za úmysel alebo vadu razidla.
Btw. predajca mi spolu s ním poslal aj gumených medvedíkov. :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Btw. predajca mi spolu s ním poslal aj gumených medvedíkov. :D

To bol Shiny_flakes 😅
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Toho nepoznám. Toto bola česká aukčná spoločnosť.
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Toho nepoznám. Toto bola česká aukčná spoločnosť.

Ten prodaval taky gumove medvidky pres internet :lol:
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Že by mu zostali zásoby, ktoré teraz pribaľuje k minciam?
Registrovaný uživatel
Aha, tak už viem, o čom točíte. Vyzerá to zaujímavo. Pozriem...
Registrovaný uživatel
ta tečka v horní smyčce ocasu, bude asi jen "puchýřek"
Registrovaný uživatel
Preto som dal tie úvodzovky. Vred je to riadny a pekne v slučke vycentrovaný. Punc na bodku je pre porovnanie okolo koruny a chvosta.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 124 125 126 127 128 129 >

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1