Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Vladislav II. Jagelonský (1490-1516)

Vykupminci.cz
Numisargo

Vladislav II. Jagelonský (1490-1516)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Vyzerá to, že súťaž má obrovský ohlas :)
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Asi to vyhráš Stredo. Prešiel som všetky denáre Vladislava II. a vytlačil som maximálne PATRON :(

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Taky jsem moc dlouhej. :'(

Ale na druhou stranu chce copatá Mařenka Ježíškoj ukousnout hlavu. :lol:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Stredo napsal
Vyzerá to, že súťaž má obrovský ohlas :)


Nastavil si vysokú latku. Nikdy som taký krátky opis na denároch nevidel, to by som si pamäatal.
Ale ak toto vlákno ešte sleduje Tibor Sz., tak u neho by sa mohli nájsť zaujímavé opisy. ;)
Takže tiež mám maximálne PATRON.
Ale...našiel som tento. Je to jediný typ, kde má Madona svätožiaru...tak aspoň trošku zakontrujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Tento tiež nie je úplne obyčajný, len to nie je úplne dobre vidieť. Jedná sa o driek písmena H, kde je taký oblúčik (mám, vyhrabem). Ešte je iný typ, kde to je taká vlnka (nemám, nevyhrabem). Objavuje sa to aj na oboloch.
Registrovaný uživatel
Tento...a je z iného razidla.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Áno, videl som zbierku denárov Vladislava II. a Mateja Korvína, ktorá bola špecializovaná práve na takého odchýlky, ktorým som dovtedy nevenoval veľkú pozornosť. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
na denaroch je pekne ze ich zbierame pre zabavu a nie pre peniaze. Su plne krasnych odchyliek ktore nikto neoceni :)
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Písal som do Maďarska známemu, ktorý sa špecializuje práve na Vladislava II a áno je to najkratší možný opis, nie je to bežná varianta ale s trochou šťastia ich pár do zbierky nájdete... foto od neho

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Tibor...
Registrovaný uživatel
Sigur pisal si o jedinom type Madony so svatoziarou pozri aku 1505 som nasiel v krabicke...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Vidím to prvýkrát a povedal by som, že je to záležitosť pre znalcov. :D So svätožiarou na dátovanom som sa fakt ešte nestretol. Navyše tá trojica ružíc pod madonou...na kremnických je to ojedinelý jav. Ja si ešte myslím, že by to mohol byť ročník 1504, lebo medzi puncami 4 a 5 sú podľa mňa rozdiely. Potom by to bolo ešte zaujímavejšie, lebo bežne je 4-ka gotická, teda ako taká mašlička.
Registrovaný uživatel
Už viem kde som videl niečo podobné:

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/ludovit-ii-jagelonsky-1516-1526-_post_-412892#post412892

o 20 rokov neskôr a pár 100km na východ..... myslím že vznik hnutia hippies ako detí kvetín môžeme vďaka tomuto denáru datovať namiesto pôvodnej teórie z roku 1527 do roku 1505 a z Košíc do Kremnice
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Jeden zaujímavý denár 1508 M-M, Póhl pri tejto značke nemá nič uvedené.
Nula v letopočte sa im nejak nepodarila :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
M-M by malo byť Mons Medius (Felsobanya, Baia Sprie). Tá "nula" v letopočte nemá chybu. :D
Registrovaný uživatel
Ale už tu krúžok namiesto nuly bol a myslím, že zrovna pri tejto značke. Ale nechce sa mi hľadať.
Registrovaný uživatel
je možné že som už takýto denár sem dával, ale tiež sa mi to nechcelo hľadať, v tom to vlákne nie je.
Registrovaný uživatel
Dokázal by někdo poradit ohledně této medaile? Je z maďarského národního muzea. Medaile Vladislava II. Jagelonského. Zná ji někdo z literatury? Nemůžu nic najít. Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Páni včera mi pristál na stole tento denár. Uvedomil som si že 1516 (posledný rok vlády Vladislava II) mi v zbierke chýbala.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Takže už máš teraz kompletku?
Registrovaný uživatel
Brano nebudes mi verit ale neviem…. budem si musiet spravit poriadok v minciach a dam ti vediet.
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Ani ja. :D akurát viem, že niektorých ročníkov mám viac kusov, lebo mala, stredná a veľká madona, 2 alebo 3 kvietky...
Registrovaný uživatel
Chlapi viem, ze chvalit sa nema ale dnes mi dorazila minca ktora mi spravila obrovsku radost. Denar Wladislav II, mincovna n-A. Tieto mince zbieram takmer od malicka a toto je druhy, alebo 3 kus ktory som videl nazivo. Posielam aj vam aby ste sa mohli potesit.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Ale má, ak sa máš čím. ;) Krásny a zaujímavý denár, ktorý sa fakt moc nevidí. Gratulujem.
Ten štít je veľmi zaujímavo prevedený. Ak dobre vidím, tak orlica práve odlieta zo stredového štítku. A super je aj to osamotené "N" v slove "PATRON". :D Zdá sa mi, že pred "VNGAR" je "R"? Môže to byť samozrejme aj "h", ale ďalšie v opise nie je na porovnanie.
Registrovaný uživatel
Nechcem ti kaziť radosť, ale podľa mňa je to len dvojráz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 >

Sběratel.com » Uherské mince » Vladislav II. Jagelonský (1490-1516)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1