Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Vykupminci.cz
Numisargo

Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
A poslední...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A máme tu nové VZ. Tentokrát Plzeň .... jsou velmi zdařilé.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Rybičky, rybičky, rybáři jedou!
A k tomu jeden Bohumín z poštičky, kde snad Vlastní známky viděli poprvé v životě.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tak jsem se konečně rozkéval k temu, že si pořídím houby ... a přišlo mi toto:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím,

ve vánoční aukci Flaška jde do prodeje celý arch VZ TL 109 "Biennale" (los 2627), startujeme na 28000Kč. Dle popisu "velmi vzácné, zachoval se i malý počet kompletních archů". No comment ... :(
Moderátor
Pavle poslal som maila.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
trošku mi to celé připomíná kauzu aršíků KDM... :))
Moderátor
dan_v napsal
trošku mi to celé připomíná kauzu aršíků KDM... :))


Celé mi to připomíná, že by celá pošta s veškerou svojí emisní politikou měla jít do zádele.
Moderátor
regula_jan napsal
dan_v napsal
trošku mi to celé připomíná kauzu aršíků KDM... :))


Celé mi to připomíná, že by celá pošta s veškerou svojí emisní politikou měla jít do zádele.

Jo, zvlášť, když vyžaduje platby v hotovosti jako před 160 lety.
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
regula_jan napsal
dan_v napsal
trošku mi to celé připomíná kauzu aršíků KDM... :))


Celé mi to připomíná, že by celá pošta s veškerou svojí emisní politikou měla jít do zádele.

Jo, zvlášť, když vyžaduje platby v hotovosti jako před 160 lety.


třeba je to promyšlená strategie?! :mrgreen:
Moderátor
Tak něco pro radost pro námětáře:
1) ksichty (z různých období)
2) 2¤ ten samý Mucha (obě jsou Z!)
3) a svatý Jan, z kamene vytesán! A to hned 4×!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak toto je opravdu přiblížení filatelie a propagace ..... emisi vlastních
známek PPCP, kterou oslavují právě konané Biennale 2020. Celý
arch těchto známek je v prodeji za 20 000 Kč, jednotlivé známky
po jednom kuse pak za 500 Kč....... Myšleno asi pro odrazení, ale ne na sbírání .... čistý bysnys
Registrovaný uživatel
Omlouvám se, ale nějak mi uniká smysl a cíl tohoto příspěvku, navíc bohužel plného chyb a zavádějících nepravd...
Emise VZ PPCP nemá žádnou ambici něco přibližovat, propagovat a už vůbec ne oslavovat. K tomu slouží výstava samotná a důstojný výstavní katalog.
Známky se prodávají po 5-ti páskách za 500,-- Kč a ne po kusech (prodej po 1 ks je určen pro mládež a pak 1 kus stojí jen 30,-- Kč a ne 500).
Z důvodu malého nákladu a očekávanému zájmu na Biennale nikdy nebyly a nejsou celé archy primárním cílem prodeje těchto VZ. Proto byla min. cena nastavena relativně vysoko, ale i ta v prvopočátku vznikla jen prostým výsledkem akceptované poptávky ze strany filatelistů.
Výnos z prodeje všech VZ je kompletně využíván na úhradu alespoň malé části dosti velkých nákladů, které jsou nenávratně vynakládány na pořádání Biennale. Pokud tomu chce někdo říkat "čistý byznys" tak by nám filatelistům také mohl na oplátku zkusit uspořádat nějakou hezkou výstavku...
Registrovaný uživatel
Pokud je to zavádějící a plné nepravd tak tedy nechápu proč tyto informace jsou uvedeny v posledním newsletteru lodní pošty 2/2020. Zde se na straně 8 jasně píše toto. Pokud se mýlím a nebo to špatně chápu pak se omlouvám.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ano, takže pokud zde pouze přepisujete neověřené informace z jakéhosi Newsletteru a tyto informace nám pak v rádoby senzační úpravě prezentujete pod svým jménem, tak to se naopak já omlouvám Vám :-)

Jinak vydavatel tohoto Newsletteru nemá s VZ PPCP vůbec nic společného snad kromě toho, že si pár těchto vlastních známek z archu TL 0109 zakoupil stejně jako Vy a mnoho dalších sběratelů...
Registrovaný uživatel
Vyjádření č.1 : S prodejem celých Tiskových listů bohužel v tomto prvním nákladu našich VZ nepočítáme, protože po vydání budou rozděleny na jednotlivé známky a nabízeny ve formě upomínkových ucelených sérií po 5-ti jednotlivých známkách na našem Biennale PPCP 2020 v Národním muzeu v době od 7. 11 do 22. 11. 2020. Vyjádření č 2 :Z důvodu malého nákladu a očekávanému zájmu na Biennale nikdy nebyly a nejsou celé archy primárním cílem prodeje těchto VZ. Proto byla min. cena nastavena relativně vysoko, ale i ta v prvopočátku vznikla jen prostým výsledkem akceptované poptávky ze strany filatelistů.zájem o náš TL VZ PPCP.
Obě vyjádření soudím pane Martine jsou od Vás a kde je pravda. Dnes 25.12.2020 na Biennale PPCP 2020 byl celý tiskový VZ TL 0109 běžně k prodeji za 20 000 Kč ( min. 5 ks). Děkuji za lekci od prestižních filatelistů.
Registrovaný uživatel
Nemáte zač pane Petře, i když obě vyjádření dělí snad víc než dva měsíce vypadá to, že zůstávám obsahově relativně konzistentní :-)
A ta pravda je bohužel opět trochu jiná a méně zajímavá než píšete...
Po celou dobu výstavy až do této středy byl na Biennale vždy "přítomen" pouze jen 1 ohmataný TL (na stole na ukázku). A od středy, kdy jsem musel na 5 dní odjet, jsem tam pro jistotu nechal 3 další. Především pro případ, že by někdo chtěl natrhat arch jinak než na zmíněné 5-ti pásky. A to, že se tam kolega prý dneska "rozjel" a snad 2 z nich jen tak někomu prodal, to jsem teda fakt nečekal :-)
Takže určitě ne "min. 5 ks" a rozhodně ne "běžně k prodeji".
Ale jasně, je to jako se vším na trhu, pokud to někdo opravdu musí mít v celém archu a není mu líto dát za to tolik peněz tak to na prodej je...
Hezký večer!
Registrovaný uživatel
Nevím zda jsou informace z "jakéhosi" Newsletteru neověřené a už vůbec nechápu proč by měla být pod mým jménem zpráva rádoby senzační. Zde se filatelisté, a pokud je to jinak tak mě opravte, informují se zájmem o tento úzký segment filatelie navzájem o tom co se ve světě filatelie vlastních známek děje. A jelikož jak jistě víte je sbírání vlastních známek velmi specifická záležitost tak se nedivte, že jakékoliv informace vedoucí k možnosti zakoupení jsou zde uvedeny. Nemám zapotřebí dělat jakékoliv senzace, pouze vyjadřuji svůj názor a pokud je mi oponován a je mylný nemám sebemenší problém reflektovat názor druhých oponentů.
Samozřejmě pokud se vyskytne možnost zakoupení jakýkoliv VZ je to vždy téma, které bude u některých vzbuzovat emoce a případné rozpory v názorech. Ale jak jsem uvedl nemyslím si, že je z pohledu filatelie sbírání VZ akceptovatelná cena jakou píšete. Určitě ne pro mě. Je to čistě můj osobní pohled.
Chápu, že náklady spojené s výstavou jsou významné a v této době o to více. S tím, ale pořadatel musí počítat jinak by to asi nedělal. Konstruktivní kritika není nikdy na škodu. Nevidím důvodu proč bychom zde nemohli o tomto polemizovat. Jelikož se informace kolem těchto VZ až tak moc na veřejnost nedostávali tak se není čemu divit, že se zde vynořují. A je dobře, že se z Vaší strany tyto "mlhy" napravují.
A jestli jak píšete nemá PPCP s vydavatelem Newsletteru nic společného je možné. Tak jako vy píšete nemohu nic takového vědět. Jestliže jsou informace na stránkách PPCP o dni lodní pošty a produkci VZ lodní pošty je možné se domnívat, že jste v jakési kooperativní provázanosti. Ale opět toto je pouze má domněnka. Zřejmě podle vašeho vyjádření mylná.
Pokud jsem se mýlil ještě jednou se omlouvám a přeji vše dobré.
Registrovaný uživatel
A kde jsou nějaké oficiální informace k TL109? Já nic nenašel kromě toho, co jste zde napsal. Kde se dá objednat pětipáska za 500,-? A jednotlivé známky za 30,-? Jen na výstavě? Kde je nějaký objednávací formulář, cokoliv aby právě nedocházelo k dezinformacím a mlžení s cenou?
Registrovaný uživatel
Výstava v Národním muzeu dnes bohužel předčasně skončila a s ní i přímý, pultový prodej VZ PPCP 0109.
Pokud je toto fórum, kde lze také podat Vámi požadované "oficiální informace" k doprodeji zbytků 5-ti pásek VZ za stejné ceny jako na Biennale, tak prosím zde jsou:
1. řada TL včetně celé vrchní části TL - 1.000,-- Kč
2. až 4. řada TL - každá po 500,-- Kč
5. řada včetně spodní části TL a hologramu - 700,-- Kč
Objednávku lze realizovat pouze mailem na nemecek@ppcp.cz
Platba včetně doporučeného poštovného 54,-- Kč bezhotovostně převodem na účet po el. potvrzení objednávky
Hezký zbytek dne všem!
Registrovaný uživatel
Myslím že i za ostatní kolegy filatelisty děkuji za přesné info - viz poslední příspěvek pana martina-en.
Registrovaný uživatel
Děkujeme za informace :)
Moderátor
Nevím, jestli jste někdo viděli arch "Briefmarken Individuell", já teda ne.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Další dva. Žádná A, B, E, Z, ale konkrétní hodnoty. I když 5 c mi přijde nějak nízko.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Němci se s tím Individuel asi dost vyblbnou a je asi těžké (i pro ně) se s tím nějak vyrovnat. Zde ve formě minisešitku:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Mimochodem, pojem "rarita" a naschvál stříhání a neprodávání celých archů/sešitků VZ dostává v tomto pohledu poněkud jiný význam. A to pomíjíme to, že si v některých zemích může člověk nechat natisknout snad i jen jednu jedinou známku - či 10, možná 4, různých v jednom jediném archu.
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 27. 12. 2020, 16:01. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1