Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Vykupminci.cz
Numisargo

Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 51 52 53 54 55

Autor Příspěvek
Moderátor
Zdá se, že i v Řeči Pospolité mají hen ty oné, "internetznámky":

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nemám pocit , že ze začátku šlo všechno sehnat TL 0002 existují cca 2 celé listy samotné známky nula, TL 0010 a TL 0011 žádná hitparáda, samotné známky minimum, TL 0014 neznám kdo ho vlastní, samotné známky nula, TL 0024 má ho pár vyvolených, volné známky nula, TL 0039 neznám kdo ho vlastní, známky nula, TL 0053 nedostupné mezi filatelisty, známky nula. Od jatek - TL 0073 a TL 0099 neznám kdo je vlastní, pohrdání filatelisty- známky nula, TL 0109 nemá cenu komentovat mistrovství prestižních filatelistů TL i známky se koupit daly , sice za prestižní ceny, TL 0112 neprodejné, samotné známky údajně budou , dle mého má sbírání vlastních známek své kouzlo a od prvopočátku se nic moc nezměnilo ,ale zdaleka to nemá do spekulativního přetisku Pošta 1919 , uměle vytvářených chybotisků, nezoubkovaných známek pro elitu a krádeže z tiskárny , limitovaných tisků. VZ jsou nechtěné, dítě ale splňují to podstatné jsou vydané Česko poštou a mají platnou nominální hodnotu. Pravda u VZ ZS je situace horší .
Registrovaný uživatel
Na vlastní známky jsem reagoval bohužel pozdě. Já sbírám pak chvíli nesbírám a pak zase sbírám, nejsem úplný fanatik do toho ale baví mě to a známky od mala shromažďuji a teď už tak trochu i sbírám. Které známky od roku 2017 nejdou nebo nešly přesně sehnat Becherovka i OSA jsou na aukru, sice cena je přestřelená ale jsou tam, Delikomat asi celý arch nemá nikdo ale známky na dopisech jsou, jak tady bylo dříve zobrazeno. Letos zatím ty brambory a Sedita ta na dopisech posílá jak je tady zobrazeno. A ty brambory si myslím že se na aukru objeví (možná). Cena je šílená na to jaký je nominál ale určují ji sami kupující a když jsou ochotni za to dát balík peněz s tím, že to takovou hodnotu má, jim asi nemá cenu rozmlouvat. Za mě osobně bude čím dál méně lidí, kteří budou ochotni dát tolik peněz za cár nálepek možná se pletu ale své věrné si tento obor už našel ti doplňuji postupně a moc už jich nepřibude, už jen prvotní investice při dnešních cenách je odradí plus námětkáři. Jestli jsou firmy naštvané, že se s jejich známkami kšeftuje na aukru, tak mají prodávat jeden kus na hlavu osobně, asi by to pomohlo i cestovnímu ruchu :-). Osobně si ale myslím, že to je byznys a komerce, která je v dnešní době úplně všude, takže nezbývá než si zvyknout a přijmout to nebo to ignorovat.
Moderátor
Tak třeba TL 0053 InterCora, ta se snad nevyskytla (ovšem je to jedna z nejhnusnějších známek, tudíž z tohoto hlediska žádná škoda).
A TL 0039 ČKAIT se kamsi ztratilo. Občas se sice kdesi cosi, zcela výjimečně objeví, ale ... a na to, že si to komora nechala natisknout v době, kdy celé stavebnictví bylo totálně v prdeli a řada jejich členů bojovala o holé přežití - to jim neodpustím!
TL 0024 Mikroregion Chelčicko-Lhenický - prodávali 5(?) archů obálkovou metodou, jinak nic.
TL 0014 Literatura a film bez hranic - použitelné drží Arbeit.
TL 0010+11 SSI SCHÄFER - pouze pro zbohatlíky (a asi moc velký přetlak poptávky, za tu cenu, není)
TL 0002 - jen pamětní listy.
Registrovaný uživatel
Jen doufejme , že už nebude klesat minimální náklad pod 10 000 ks známek za vydání, Jestliže to bude jak se známkami s přítisky tak je konec. Takhle doufám , že kromě TL 0002 stále existují jak známky , tak celé TL viz komunikace výše a jednou se dostanou do oběhu. Jestliže zmizí i iluze získání VZ nemá cenu pokračovat. Každý vydavatel VZ má k filatelii vztah jinak by to nedělal , tak si doufám uvědomí , že bez nás je jejich případná komerční spekulace k ničemu.
Registrovaný uživatel
Dovolím si oponovat v tom, že každý vydavatel VZ má k filatelii vztah ...... Bohužel nemá. Někteří v tom vidí někdy pouze reklamu a byznys. Je to tak byl jsem u případů kde to opravdu nemá s filatelií nic společného.
Registrovaný uživatel
To není optimistická zpráva, jsem smířen ,že některé TL nezískám. Doufejme, že jich do budoucna bude co nejméně.
Registrovaný uživatel
Včera dorazila :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Bojujeme proti covidu!
VZ TL 114, 420 ks, 7.5.2021, 10×B.10×A105×E, ale 5 různých známek (5× B + 5× A) ×2 + 5×E uprostřed to modré.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Á, tak ne, jenom jedna je B+A, ty druhé jsou dva motivy, malé jsem to přehlídl.
Registrovaný uživatel
Krátké povídání o emisi vlastních známek "Plzeň 1295-2020 725. výročí založení města" naleznete na odkazu zde:

https://youtu.be/XppUm1A9y2o

... a o něco delší povídání na téma motivů jednotlivých vlastních známek této emise naleznete zde:

https://youtu.be/LVKPrQzz1TA

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 51 52 53 54 55

Sběratel.com » Pokec o známkách » Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1