Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Vykupminci.cz
Numisargo

Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
HA!!! :twisted: :twisted:
http://www.mediaguru.cz/aktuality/agentura-ogilvy-ma-vlastni-postovni-znamky/
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 21. 1. 2013, 7:42. »
Moderátor
Nebo ještě líp takto: http://www.ogilvy.cz/cz/skupina-ogilvy http://www.ogilvy.cz/cz/novinky/novinky-detail/ogilvy-si-sveho-prezidenta-jiz-zvolila
Podle těch jejich stránek je to tak slavná agentura, že ji není rovno, a všude a všechno vítězí, ale mne zůstala dosud zcela bezpečně utajena a nedokáže si na ten TL dát ani www nebo cokoliv.
Registrovaný uživatel
Zdravím,
další 2 aukce s vlastními známkami na Aukru:
* ČESKÁ POJIŠŤOVNA - VLASTNÍ ZNÁMKY - PAMĚTNÍ LIST !
* Vlastní známky

Co se týče prvního listu, Česká pojišťovna si známky nechala udělat pro svoji potřebu a použila je pro pamětní listy. Ty zřejmě rozdala (nebo bude rozdávat), podle všeho svým zaměstnancům. Tady je vyjádření ČP na moji žádost o odkup známek:

Citovat
Vlastní tiskové listy i jednotlivé známky jsou určeny výhradně pro použití na Pamětních listech České pojišťovny a.s. Tyto pamětní listy jsou z důvodu zachování exkluzivity vyhotoveny pouze pro interní potřeby a nebudou tedy pro veřejnost nijak distribuovány.
...
Pamětní listy byly vydávány zaměstnancům České pojišťovny a dále používány v rámci České pojišťovny. Je tedy možné, že nějaký zaměstnanec svůj pamětní list nějakému filatelistovi prodal.


Co se týče známek SŽDC, tak ty v omezeném množství ředitelství SŽDC dávalo zdarma, 1 list + 1 samostatnou známku na jednu osobu při osobním vyzvednutí. I když se možná najde další kupec ochotný za to dát tyhle peníze ... :shock:
Moderátor
K vlastním známkám České pojišťovny mám jednu připomínku: Na pamětních listech jsou vždy (aspoň co jsem slyšel) obě známky. Z logiky věci ale tak nějak vyplývá, že tato známka Obrázek vložený uživatelem jim z každého TL 5× zbyla. Co s nimi dělají? :?
Moderátor
Pokud dobře počítám, zbyla jim z každého TL pouze 1x, takže celkem 900 ks.
Moderátor
dejvy napsal
Pokud dobře počítám, zbyla jim z každého TL pouze 1x, takže celkem 900 ks.

No, vlastně ano. 1 z každého TL ... 900 ks (mi) sedí. pokud 2 TL schovali, mělo by být k dospozici tedy 898 známek!! :lol:
Moderátor
Takže si dovolím rekapitulaci uplynulého roku:
TL VZ 0001 (Beneš): Každý odběratel Filatelie dostal známku VZ 0001 v rámci předplatného, části archů (3 řádky) pak prodával za, už přesně nevím, ale cca 350 Kč a zdaleka se nedostalo na všechny, Celé TL prodával nejprve na sběrateli za 2000 Kč, jestli se nepletu a později za 4000 Kč (jestli mu ještě něco zbylo nevím). Výtvarná úroveň je vcelku rozporuplná, většinou jde v podstatě o reklamu na Filatelii, různá loga a obálky monografií. VZ 0003 a 0004 jsou vysloveně hnusné (to ať se na mne Beneš klidně zlobí, ale je to tak).
TL VZ 0002 (Česká pojišťovna): Prakticky veškeré známky byly nalepeny na pamětní listy a rozdány zaměstnancům. Zbyly (prý) 1-2 TL, které jsou uschovány v trezoru jako památka. Jak jsem předeslal, teoreticky by jim mělo i přebývat necelých 900 známek VZ 0017. Z výtvarného hlediska mne to nijak zvlášť nenadchlo, je ovšem pravda, že na tom pamětním listu to vypadá mnohem líp.
TL VZ 0003 (Společnost sběratelů československých známek): TL byly rozdány (prodány) členům společnosti, část nákladu byla (je) volně v prodeji za 750 Kč. Po výtvarné stránce dobré, zvláště efektní je pětibarevná kombinace.
TL VZ 0004 (REISSWOLF): Firma známky běžně prodává za 300 Kč + poštovné. Z výtvarného hlediska jde o loga a propagační náměty (výrobky, přeprava - něco pro sběratele autíček), není celkem co hodnotit.
TL VZ 0005 (SŽDC): Firma nejprve dlouho nereagovala, pak překvapila tí,. že včera a dnes každému(?) zájemci zarezervovala 1 TL a 1 samostatnou známku, který má nárok si ji osobně (nebo někoho pověřit) vyzvednout v Praze. Pro mimopražské je to tak dražší. Vcelku neotřelá originální kresba.
TL VZ 0006 (Ostroj Opava): Firma neprodává, aspoň zatím. Po výtvarné stránce loga (tam není co řešit) a vcelku zajímavé dvoubarevně řešené kresby strojů.
TL VZ 0007 (Szalay): Sochař TL prodává za 1000 Kč + dobírkový balík do vlastních rukou, leč distribuce poněkud vázne, někdo prý již známky obdržel. Originální námět vlastních děl, dosud výtvarně nejzajímavější emise.
TL VZ 0008 (Ehrlebachova bouda): Bóda dělá "mrtvého brouka" (na e-maily a dopisy nereaguje), ale návštěvníkům, podle informací, známky (celé TL?) prodává. Námětem je znak obce (aspoň myslím, že to je obce) doplněný o nápisy, myslím, že to je celkem solidní grafické provedení.
TL VZ 0009 (Ogilvy): Známky vydala Reklamní agentura Ogilvy a dokud jsem na to náhodou nenarazil, neznal jsem nikoho, kdo by tušil, že něco takového existuje. Známky jsou sice, aspoň podle mého vkusu, celkem ohavné, ale zase prodávají celé TL za nominále(!!), tedy 250 Kč a ani nechtějí poštovné. Zájemce nechť napíše na tomas.liska(zavináč)ogilvy.com (aniž bych chtěl dělat reklamu).
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 30. 1. 2013, 14:20. »
Moderátor
Jsem chtěl doplnit ilustrační obrázek - zapomněl jsem :roll: :

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Jsem chtěl doplnit ilustrační obrázek - zapomněl jsem :roll: :

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Mám stejnou obálku, ke známkám od SSČZ bych doplnil, že je možné koupit i jednotlivé známky a ne pouze celé TL. Za jednu známku je účtováno 18 Kč. Jako námětový sběratel jsem tuto možnost velmi uvítal a za "pakatel" mám české vlastní známky odškrtnuté...
Moderátor
Mně by se líbila ta pětibarevná kombinace na dopise ... jenže to je reálné jedině jako reko do ciziny ... Se budu muset s někým domluvit. (Balíčky jsou, z tohoto hlediska blbé.)
Moderátor
Pavel_III napsal
Mně by se líbila ta pětibarevná kombinace na dopise ... jenže to je reálné jedině jako reko do ciziny ... Se budu muset s někým domluvit. (Balíčky jsou, z tohoto hlediska blbé.)


Pavel, ak to chceš môžeš mi to poslať ako R dopis na Slovensko, aby si mal správne použitie. Prípadne to môžeme skombinovať s tým, že nepreberiem, a Slovenská pošta ti to vráti (bude aspoň sranda) :D
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
smith napsal
Pavel_III napsal
Mně by se líbila ta pětibarevná kombinace na dopise ... jenže to je reálné jedině jako reko do ciziny ... Se budu muset s někým domluvit. (Balíčky jsou, z tohoto hlediska blbé.)


Pavel, ak to chceš môžeš mi to poslať ako R dopis na Slovensko, aby si mal správne použitie. Prípadne to môžeme skombinovať s tým, že nepreberiem, a Slovenská pošta ti to vráti (bude aspoň sranda) :D

A to zase není tak špatná nabídka!! :mrgreen: Ale já bych dal přednost variantě s tím převzetím. Přijde mi to tak nějak čistší.
Moderátor
Nie je problém.... Viac cez súkromnú správu. V profile mám mail.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Já o vlku a vlk se právě ozval :o :

Vážení filatelisté,

děkuji Vám za velký ohlas, který vyvolala naše vlastní známka.

Omlouvám se , že reaguji až nyní.

Na známce je náš znak, který symbolizuje sv. Františka z Assisi nad Špindlerovým Mlýnem ve čtyřech ročních obdobích.

V roce 2007 jsme postavili kapličku zasvěcenou právě tomuto světci a od té doby jsou zde konány vždy 1. neděli po 4.10. (svátek sv.Františka ) poutě. http://www.erlebachovabouda.cz/sveceni-kaplicka-sv-frantiska-fotogalerie.

K dalším originálním produktům patři kniha o hotelu “Příběh Erlebachovy boudy” a časopis pro děti “ Erlebášek ”.

Známku jsme plánovali prodávat jen jednotlivě a archy jen pro stálé hosty jako výjimečný dárek.

Chápu sběratelskou vášeň a proto jsme se rozhodli prodat jeden a pouze jeden arch za X Kč včetně DPH všem, kdo nám napsali.

Pokud bude váš zájem trvat, tak bude možné arch zakoupit na recepci hotelu Erlebachova bouda. www.erlebachovabouda.cz

V případě, že budete chtít arch zaslat poštou, tak prosím pošlete částku Kč X,- za arch + Kč 50,- (poštovné a balné), celkem tedy Kč 740,- ... (a dál, abych snad neporušil listovní tajemství, to kopírovat nebudu).
Registrovaný uživatel
A proc tam delas namisto cen krizky, kdyz tam nakonec nechas konecnou castku s postovnym? 740-50=690Kc za arch :-)
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Moderátor
Protože su děsně šikovné!!
Moderátor
Ještě k tomu Benešovi - když jsem před pár lety koupil unikátní kompletní arch (60 známek) za nějakých, 15000 Kč, arch, kterých bylo celkem vytištěno 5 až 7 (poněvadž jeden /a jen jeden/ katalog udává náklad 300 - 400 kusů známek, což je při 60 známkovém archu dost špatně dělitelné), musel bych mít dost dobrý důvod abych za ten Benešův platil 4000 Kč a ten nemám.
Registrovaný uživatel
Jak si stojí vlastní kupóny zbírá je někdo ? a je někde nějaký oficiální seznam už vydaných ? ...vážně uvažuji o pár kupóncích .) alá David Szalay....
...určitě to je alespoň dobrá reklama...
_______________
vyštudovaný rytec kovů - filatel - lolek .)
Moderátor
Sbírají se tiskové listy řady "V" (přítisky zhotovené ofsetem). Jejich seznam vyšel v katalogu Pěnkava, neúplný seznam všech přítisků je pak na stránkách ČP http://www.ceskaposta.cz/cz/filatelie/postfila/prehled/default.php.
Moderátor
Pavel_III napsal
Ještě k tomu Benešovi - když jsem před pár lety koupil unikátní kompletní arch (60 známek) za nějakých, 15000 Kč, arch, kterých bylo celkem vytištěno 5 až 7 (poněvadž jeden /a jen jeden/ katalog udává náklad 300 - 400 kusů známek, což je při 60 známkovém archu dost špatně dělitelné), musel bych mít dost dobrý důvod abych za ten Benešův platil 4000 Kč a ten nemám.

Tak to gratuluji Pavle. To musí být docela zázrak, že se celý arch vůbec zachoval. Já mám archy taky docela rád, protože mám pak podle čeho dělat rekonstrukce archu pro jednotlivé známky. To hodně pomůže pro určování pravosti.

Tak dobře zdokumentovat a hlavně netrhat (pokud to tedy není nutné).

Já jsem musel jeden arch roztrhat na kousky, abych zachránil většinu známek. Jinak by i při sebelepší manipulaci za chvíli hrozilo, že bude 1/2 známek nenávratně zničena. Ale jinak bych arch netrhal a raději ani nepřehýbal a to ani pro výstavní účely (to ho raději nevystavím a nebo použiju větší listy).
Moderátor
Tak on už přehnutý částečně je poslední a první řádek, ale tak jsem ho dostal. Z části je i zmačknutý, když byl přehnutý jinak než dnes (asi s ním kdysi narazili), v některých perforacích natržený, atd. Je to prostě velký kus prodírkovaného papíru. Ale po více jak 90 letech při tom udávaném nákladu asi těžko někdo soudný může chtít superextra kvalitu. Archy (nebo skoro celé archy) z té emise sice existují (a mám je) i ve velmi dobré kvalitě, jenže těch bylo vytištěno podstatně víc.
A už jsem ho ukazoval je tady: https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/rakousko-klasika-bosna-levant-lab-fp-_post_-224237#post224237 (možná je zvláštní že v normálním provedení mám "jen" dolní půlarch sice s tete-beche a s DV "prapor z věže", ale bez té úžasné deskové vady "2 věže" a pak 12-blok z nákladu na žlutějším papíru se žlutým lepem, tam už je jen DV "prapor z věže").
Registrovaný uživatel
Zdravím,
na Aukru se prodal list vlastních známek VZ0009 (Ogilvy) za 5688 Kč - viz http://aukro.cz/vlastni-znamka-blok-c-9-25-znamek-i2991559915.html. Celkem slušný výdělek, když jsou listy k mání za nominál 250 Kč ... :roll: ...
Registrovaný uživatel
si to vydrazili sami sobe , aby mystifikovali lidi .D
_______________
vyštudovaný rytec kovů - filatel - lolek .)
Registrovaný uživatel
Zdravím,
normální člověk za to ty peníze nedá ... ale zase těžko někde argumentovat vydraženou cenou, když jsou archy celkem snadno k sehnání (nebo alespoň ještě nedávno byly).

Jinak můžu potvrdit, že Erlebachova bouda je k sehnání, včera mi jeden arch dorazil domů. Baleno v bublinkové obálce a list známek je vložen mezi dva listy tuhého papíru, při troše štěstí přežije cestu poštou bez úhony ...
Moderátor
No, mohli to vydražit sami sobě si (což mi přijde dost komplikované), nebo to mohl vydražit někdo, kdo zkrátka neví, že se to dá (nebo dalo) levně koupit (já to ještě nedávno taky netušil a nebyl jsem určitě sám), případně to mohl vydražit nějaký Ausländer, který ty informace pochopitelně nemá taky.

6000 Kč by byla nejspíš odpovídající cena za TL Pojišťovny, možná i víc.

Nuž a jeden doklad, že vlastními známkami lze frankovat i dopisy do cudziny (vypadá to fakt velmi slušně, být to staré Rakousko, I. emise Lombardie, su milionář! :twisted: ):

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1