Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Vykupminci.cz
Numisargo

Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
ad soukr. reklama - podobna situace byla s telef. kartama (kdyz se jeste masove sbiraly..)
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
Pěkné by bylo sbírat je všechny výhradně na dopisech objednatele. Kdyby třeba někdo dal dohromady pět firemních obálek Reisswolf, každá s jinou známkou a adresované nějakým podnikům nebo institucím.
Moderátor
Mimochodem, co takový koresponďáky? Při současném nákladu 3600 kusů si to s vlastníma známkama moc nezadá. Akorát že jich většina rovnou skončí u sběratelů, pár jich prodají někde na poště a tak desetina se poštovně použije. A cena kupodivu nijak závratná není (i když některé překvapivě povyskočí v ceně nahoru). :?

dědek napsal
Pěkné by bylo sbírat je všechny výhradně na dopisech objednatele. Kdyby třeba někdo dal dohromady pět firemních obálek Reisswolf, každá s jinou známkou a adresované nějakým podnikům nebo institucím.

To by sice bylo krásné, ale osobně to nevidím moc nadějně.
Registrovaný uživatel
Když už jsme u koresponďáků, tohle je maso ;)
http://aukro.cz/3340-cistych-korespondaku-cr-pod-4-50kc-za-kus-i3012367938.html
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
*Stejně známky na dopisy lepí už jen filatelisté, aby si (navzájem) udělali radost! ;) :mrgreen:


Za mně ty známky lepí na dopisy paní za přepáškou na poště, když ji požádám, že bych chtěl dopis vylepit známkami a ještě mi dá vybrat jaké chci a ukáže mi i jaké nové vyšly (já sám přehled nemám protože ČR nesbírám). A když má krajové tak mi je utrhne a nalepí i s tím okrajem.
Naštěstí u nás je u nás na poště malý provoz, jinak by asi tak ochotná nebyla :)
_______________
jeden z mých koníčků filatelie a známky :)
Registrovaný uživatel
Jo, pánové (a dámy, pokud se tu také vyskytují :) ), za mě lepí známky moje drahá polovička. A víte proč ? Ráda olizuje lepidlo na známkách, i když říká, že dříve to byl "lepší šmak". Samolepky u nás doma nemají šanci. :D
Registrovaný uživatel
Jó, dřív byl lep chuťově mnohem lepší. A hlavně byl na známkách vidět. Teď je to nuda.

Když jsem kdysi před lety koupil první známky s novým typem "neviditelného" lepidla, šel jsem je vrátit zpátky s tím, že na ně zapomněli nanést lep :D Jó, kde ty časy jsou... :D
Registrovaný uživatel
muzou se vlastni znamky TL skladovat napriklad v kancelarske folii .. do šanonu ?
_______________
vyštudovaný rytec kovů - filatel - lolek .)
Administrátor
xxJERRYxx napsal
Jó, dřív byl lep chuťově mnohem lepší. A hlavně byl na známkách vidět. Teď je to nuda.

Když jsem kdysi před lety koupil první známky s novým typem "neviditelného" lepidla, šel jsem je vrátit zpátky s tím, že na ně zapomněli nanést lep :D Jó, kde ty časy jsou... :D


:mrgreen: věřím - to muselo být vtipné.
_______________
https://www.infofila.cz/ ... on-line magazín plný filatelie a sběratelství
https://eshop.infofila.cz/ ... eshop pro všechny sběratele
https://pomfila.cz/ ... eshop na filatelii, filokartii, numismatiku, notafilii, odznaky
https://www.worldphilately.com/ ... katalog - ceník poštovních známek
https://www.filokartie.cz/ ... on-line magazín plný filokartie
http://www.numin.cz/ ... on-line magazín - numismatika - notafilie
Registrovaný uživatel
ZJ: No, na druhou stranu jsou tu i výhody. Na dnešních známkách ČR se lep tak snadno nepoškodí, jako tomu bylo u dřívějších známek. Ale zase mi přijde, že i známky ČSR I nejsou na poškození lepu náchylné tolik, jako mnohé z ČSR II. Ale stejně - já chci známky s tím chutným lepem, co byl dřív :D
Moderátor
Vlastní známky lze i kombinovat!! :twisted:
Ale jinak su šikovné, podařilo se mi to odeslat bez ulice. Kupodivu to ani pošťačce nepřišlo divný, když jsem ju přitom na podacím lístku měl napsanou. :oops:
Je to jeden z těch tří dopisů jak ty dva následující někdo šlohnul. (Reklamace je v řízení.)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Takže, dnes jsem byl vyrozumněn že dostanu vyplaceno poštovné a bolestné za dvě zásilky. Pozoruhodné je, že na obou ztracených byl Ogilvy.
Včera jsem poslal 3 dopisy a Sledovač zásilek u nich píše:

Zásilka podána dne 05.03.2013 na poště 664 04 - Mokrá.
Zásilka odeslána poštou 690 09 - pošta Břeclav 120 dne 06.03.2013 do země určení (Slovensko).

Zásilka podána dne 05.03.2013 na poště 664 04 - Mokrá.
Zásilka připravována na dodací poště 688 01 - Uherský Brod 1 k doručení.
Zásilka doručována dne 06.03.2013 poštou 688 01 - Uherský Brod 1.

Zásilka podána dne 05.03.2013 na poště 664 04 - Mokrá.

Zkuste hádat co bylo na té, která se dosud "nepohnula" z místa odeslání.
Ano, hádáte správně, byl to Ogilvy ... mimochodem, kde mám furt brát ty Švejky?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
No, tak se zdá, že na třetí pokus se Ogilvy protlačil ...
Zásilka podána dne 05.03.2013 na poště 664 04 - Mokrá.
Zásilka připravována na dodací poště 326 00 - Plzeň 26 k doručení.
Zásilka doručována dne 07.03.2013 poštou 326 00 - Plzeň 26.
Po neúspěšném pokusu o doručení zásilka dne 07.03.2013 uložena na poště 308 00 - Plzeň 8.
Registrovaný uživatel
Gratuluji ;)

Pokud se tvé zásilky nějak moc ztrácí, frankuj známkami Ogilvy cenné balíky pojištěné aspoň na 50000 Kč :D
Moderátor
Tolik jich zase nemám. A hlavně jsem chtěl mít doloženo to použití.
A ztratily se jen 2 (za posledních 40 let) a na obou tedy byl Ogilvy. Zajímavé a málo pochopitelné. Abych se bál časem poslat SŽDC ...
Moderátor
I když jako jo, potřeboval bych nějakou takovou ztracenou zásilku (s obsahem výrazně nadhodnoceným) ...
Registrovaný uživatel
neobjednaval jste si nekdo TL Oglivy u pana Lišky ? .... prisly Vam znamky? ...se mnou totiz po zaplaceni nekomunikuje :(
_______________
vyštudovaný rytec kovů - filatel - lolek .)
Registrovaný uživatel
Jojo, s panem Liškou je to na dlouhou trať. Je dobré ho občas trochu pourgovat. Ale nemusíte mít strach, pošle (i když to poměrně dlouho trvá) - vlastní zkušenost. Já jsem po zaplacení známek čekal na Ogilvyho asi měsíc :-( Ale dočkal jsem se!
Moderátor
Mi to přišlo skoro hned, ale je fakt, že já to dojednával krátce poté, co jsem to objevil a dal sem. 25. ledna to mělo odchozí razítko (nebo teda výplatní otisk). 8)
Ještě pořád mají zásobu? ;)

A jinak, v tom Brodě prý skutečně chytili zloděje, prý to bylo i v novinách ... budu muset pohledat na internetu.
Moderátor
Takže - i dospělí si mohou hrát! :mrgreen:
Všimněte si první obálky do tématického exponátu "muži s dýmkou" (jenom se mi nelíbí ten škrt propiskou - zřejmě jak pošťačka vypisovala "adresát nezastižen") a pak poslední, to je zase tématický exponát "dirigující" (sice to nejsou Vlastní známky, ale dávám to sem do kontextu s prvním tématem a taky byla náhoda, že mi zbyl zrovna jeden jediný Kubelík). Tím jsou prověřeny základní možnosti Vlastních známek včetně kombinací. Ostatní TL jsou vzácné a Szalay neposílá.
Ale nebojte se, nehodlám z toho dělat skutečné exponáty. To je jen tak, pro radost. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Jenom budu muset jít na nějaké školení "jak nalepit známky rovně".
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 16. 3. 2013, 2:29. »
Registrovaný uživatel
Chtěl jsem se zeptat zda někomu David Szalay poslal TL s jeho známkami. Posílal jsem mu e-mail a telefonoval jsem s ním. Slíbil mi, že se mi ozve a nic !!!! Na aukru se, ale TL teď často objevují !! Dík za odpověď !!
Registrovaný uživatel
taky sem mu psal a vubec nereagoval, rekl kolik za ne chce ?
_______________
vyštudovaný rytec kovů - filatel - lolek .)
Registrovaný uživatel
Říkal něco kolem 1000,- Kč !§
Registrovaný uživatel
pffff...pockam si rok ...to uz bude nasyceny trh...
_______________
vyštudovaný rytec kovů - filatel - lolek .)
Moderátor
Momentálně mi docela vyhovuje, že neposílá. Stavebnictví roste tempem -10% ročně, já su na tom samozřejmě výrazně hůř. :(

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1