Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Vykupminci.cz
Numisargo

Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
V předvečer šestistého výročí pražské defenestrace (tedy 29. července 2019) bude vydána další emise "vlastních" poštovních známek "Václav IV.", tedy k připomenutí výročí jeho úmrtí, ke kterému došlo 16. srpna 1419 na Novém hradě u Kunratic.

Známkové sešitky jsou vydávány v celkovém náklady 3.030 kusů, část je jich oražena razítkem prvního dne vydání (tedy 29. července 2019). Snad bude toto množství - s přihlédnutím k zájmu o loňskou emisi "Muži 28. října 1918" - dostačující jak pro sběratele, tak nesběratelskou veřejnost.

Určitou novinkou pro sběratele je umístění značek "SUDOKU" u každého známkového pole, je tak zajištěn přehled v případě dodatečně zjištěných nahodilých vad na kterém tiskovém poli v archu se vyskytují.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Není ta první známka trošku vyblitá?
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Není ta první známka trošku vyblitá?


Díky za dotaz - není. Jen je nějak vyblitý obrázek (2x upravovaný na menší rozměr). Tož tak...

Jakmile začnu upravovat - snižovat - velikost (kvalitu), pískovec na mostecké věži se počne z plochy známky tak nějak nenápadně ztrácet... Nezbývá, než si počkat na originál!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
A bude cena tak nějak přijatelná i pro chudý lid? ;)
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
A bude cena tak nějak přijatelná i pro chudý lid? ;)


Asi nebude když to vidím ....
Registrovaný uživatel
Dvacku za celé sudoku to tedy opravdu ne.
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
A bude cena tak nějak přijatelná i pro chudý lid? ;)


U razítkovaných známek (sešitků) ceny začínají od 149,00 CZK (do 1.299,00 CZK), u čistých známek (sešitků) ceny začínají od 299,00 CZK (do 19.990,00 CZK).

U odesílaných celistvostí (sady 8 kusů) ceny začínají od 499,00 CZK (standardních celistvostí), další cena je 981,00 CZK (za sadu doporučených dopisů), s odesláním z Plzně či Prahy.
Moderátor
Překvapení včerejšího dne. Jestli to je universální, nebo jen v rámci té akce (třeba že by tam fotili na zakázku jako personalizované kupóny), nemám tušení. Přikládám i "slavnostní rámeček".

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Podzim, podzim, přichází ...
(a ten KEFÍR, to byla zřejmě nějaká jednorázovka, aneb, bude chybět ve většině sbírek)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak nám vyšly další VZ. Tentokrát BECHEROVKA.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím,

VZ Becherovka jsou dle uvedených infomací neprodejné. No, necháme se překvapit ...
Jinak vypadá to, že Česká pošta snížila minimální náklad vlastních známek. U Becherovky uvádí:
Citovat
Náklad VZ TL: 400 ks, VZ: 10 000 ks

Pokud si dobře pamatuju, bývalo to 600/15000ks pro TL ...
Registrovaný uživatel
solmyr napsal
Jinak vypadá to, že Česká pošta snížila minimální náklad vlastních známek. U Becherovky uvádí:
Citovat
Náklad VZ TL: 400 ks, VZ: 10 000 ks

Pokud si dobře pamatuju, bývalo to 600/15000ks pro TL ...


Tato možnost platí od 1. srpna letošního roku. U archového vydání (TL) je to minimální množství 400 ks TL, u sešitkového vydání (ZS) pak 1.250 ks ZS.
Na druhou stranu došlo u těchto snížených počtů kusů ke zvýšení ceny za personifikaci...
Moderátor
Čili, za více peněz méně muziky?
Registrovaný uživatel
Tak zrovna takto bych to neformuloval, vyjde to v konečném součtu o něco levněji. V případě archového vydání dělá rozdíl 200 kusů archů, tj. 200 x 25 (počet známek) x "A" (19,00 CZK) = 95.000,00 CZK, tedy rozdíl v nominální hodnotě.
U personifikace se cena zvyšuje (při 25 různých motivech) oproti nákladu 600 kusů (78,50 CZK) o 10,00 CZK na kus (tedy na 88,50 CZK).
Moderátor
V každým případě 400 TL (i jen 400 jednotlivých kusů při 25 různých) bude míň dostupné než 600 TL, i když nikdo se nepochlubil kolik se jich opravdu prodalo sběratelům a i při počtu 600 TL je řada vydání zcela nedostupná. I jen jednotlivé známky. Natož při nižším počtu.

Po dalším poklesu to přestane být i zajímavé.
Moderátor
Nečekaná zásilka z pátku. Je docela možný, že mi někdo (protože netuším, kdo mi to poslal) chce něco sdělit, ale tuhle 3D morzeovku teda neumím.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ale Tvůj mobil a tablet ji určitě umí.
Moderátor
Můj mobil umí telefonovat (hlavně přijmout hovor) a přijímat SMS, v krajním případě ju i odeslat. Dokonce i nějakou tu maličkou siluetku vytvoří, kterou neumím dát do PC (je k tomu nějaká blbost, ale nevím, kam jsem ju pečlivě uložil). Je to možná zvláštní, ale ten krám mám hlavně proto, aby mi někdo mohl zavolat. Jo a ještě to používám místo hodinek.
Tablet? To je co?
:oops:
Registrovaný uživatel
https://webqr.com/
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Také mi přišla, dobrá pozornost v rámci marketingu. Poděkování pro Newsphilu.
Moderátor
Tak už to vím taky! :D Děkuji, Ježíšku Newsphilo!! :lol:
Zdenda-Kubik napsal
https://webqr.com/

Zajímavý odkaz, asi bych si ho mohl šoupnout do archlívu. Dokonce to přeluštil i když jsem tam šoupl celou tu pohlednici.
Registrovaný uživatel
Dotaz,nevíte kde sehnat vlastní známku Becherovky ? potávám celý arch . Jaká bude podle Vás cena, když bylo vydáno pouze 400 ks ?
Registrovaný uživatel
Jan Brabec napsal
Dotaz,nevíte kde sehnat vlastní známku Becherovky ? potávám celý arch . Jaká bude podle Vás cena, když bylo vydáno pouze 400 ks ?


Prý už jsou rozebrané, ale dostal jsem nabídku na koupi TL za cca 5000. Odmítl jsem.
Registrovaný uživatel
pepahavel napsal
Jan Brabec napsal
Dotaz,nevíte kde sehnat vlastní známku Becherovky ? potávám celý arch . Jaká bude podle Vás cena, když bylo vydáno pouze 400 ks ?


Prý už jsou rozebrané, ale dostal jsem nabídku na koupi TL za cca 5000. Odmítl jsem.


Za 5 tis. by byl zadarmo :) logicky pokud se např. VLASTNÍ ZNÁMKA VZ 0011 SSI Schäfer prodává teď za 13 tis a měla náklad 600 ks , tak becherovka se bude prodávat za 20 tis. a víc .ta má náklad pouze 400 ks a bude po ní poptávka i v zahraničí.
Registrovaný uživatel
Zadarmo? Když pošta vám to vyrobí za 80Kč + nominál za TL? To, že někdo dává tisíce za takovou kravinu mě neimponuje a vzhledem k tomu, že nejsem překupník, ani obchodník, to pro mě není zajímavé. Já bych jich vzal pár kousků (jednotlivých známek) jako suvenýr, ale sbírat to nehodlám.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1