Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Vykupminci.cz
Numisargo

Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím,

co se týče toho TL 0099 "Delikomat 25 let", tak tam to bude problém ... oficiálně do prodeje asi nešlo nic, viz zde.
Registrovaný uživatel
Zdravím, mám to samé vyjádření když jsem žádal o koupi TL Delikomat
Moderátor
Mladá Fronta za necelých 1500 Kč. Asi klesla poptávka?
Registrovaný uživatel
V souvislosti s mimořádným opatřením vydaném 10. 3. 2020 Bezpečnostní radou státu o zrušení kulturních akcí s předpokládanou účastí nad 100 osob se jarní veletrh Sběratel odkládá.
V nejbližších dnech vás budeme informovat o dalším postupu.
Moderátor
No, asi takto:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Upomínka na nový čínský vynález:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Slovenská pohľadnica.
Su přesvědčené, že už jsem jednu jednou skenoval, ale nemůžu ju tady najít.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jaro dlouho nevydrželo a nebylo vyměněno za Velikonoce!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den.

Má takový výstřižek pro někoho nějakou cenu? A prosím nenadávejte mi - já to nestříhal.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ideální to sice není, ale určitě má.

Sem s tím! :D
Moderátor
"Pane" mi to bohužel neříká:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pavle, čím je to vzácné?
Moderátor
Hlavně tím, že to nešlo do distribuce.
Oboje - ČKAIT (to je vůbec otázka) i Delikomat III a IV, jakož i řada dalších.
Moderátor
A kolik to tak stojí?
Moderátor
Těžko říct, když to nikdo neprodává. :D
Respektive, když se prodává nějaký celý arch těch neprodávaných, dělá to 8000 až 70000 Kč (pojišťovna). Ale dopis? Nikdo nenabízí.
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 12. 4. 2020, 12:29. »
Moderátor
Mne u těch soukromých vydání mate jedna věc. Pokud by tato vydání sbíral větší počet sběratelů, tak by z toho byl dobrý byznys. Pavle, máš představu, kolik sběratelů sbírá tato soukromá vydání a jak jednotlivé materály oceňují, aby se co nejvíce vyhnuli vydáním vydaných ryze ze spekulačních důvodů?
Moderátor
Největší odborník je na tohle Arbeit. Ten má i to, co nevyšlo! (Nejspíš. :P ovšem jak ukecal některé co nešly do prodeje, to je těžko říci.) Ale takových těch skutečně větších sběratelů bude asi kolem stovky, bych tipl. A jen pár má na to, aby kupovalo/shánělo všechno. Ryze spekulační budou ty "vydáváme známky" a potom takové ty "sešitek je rozstřihnutý napůl, posledních pět celých bude v aukci". To jsou ty, co kupuje Arbeit a pak ještě několik dalších, co neví co s penězma. Ostatní to berou podle možností, jak jim korunavirus povolí. Ale myslím, že snížením povinného nákladu víc sběratelů nepřilákají. A pokud to půjde jak v Rakousku (i jen jeden arch a ve všemožných úpravách), tak to nejspíš odradí i většinu stávajících sběratelů. Ještě je teda varianta, že by "ten jeden arch" (mikronáklady) byly jiné známky jak tady ty VZ. Tedy styl personalizovaného kupónu (předtištěný rámeček?), který je tak nějak levnější a méně náročný, oproti samolepkám.

No, teď jsem zase něco poradil. :D
Moderátor
A vzhledem k tomu, že to obchodníci nemají (nebo jen některé kousky), tak ve Filatelii vyšel jen seznam bez jakékoliv snahy o ocenění. To řeší pouze trh. Za předpokladu že někdo něco nabídne. Některé prostě v aukcích nejsou (a nejspíš ani nikdy nebudou) a celistvosti prakticky žádné.
Moderátor
A jak je to s katalogy na tato soukromá vydání? Jinak trh samozřejmě určuje počet sběratelů a kolik jsou za to ochotné dát sběratelské špičky.
Vybavuji si období Fifinek a podobných "rarit", když byl na vrcholu Zdeněk Koupal. A s jeho odchodem tyto "rarity" spadly na ceně. Sešitek Fifinek se nyní u Thraumba nevydražil ani za vyvolávačku 20.000,-Kč a to se zpočátku za tuto cenu prodávala snad jedna známka a celý sešitek za 100.000,-Kč. Jednotlivá známka se vydražila za 3.OOO,-Kč a to ještě s hologramem.
Moderátor
Co vím, tak katalogy jsou dva. Na webu České pošty a pak ve Filatelii na pokračování. Jestli to někdo dal i někam jinam ani nevím. Uvidíme v novém vydání.

Třeba v katalogu celin jednou budou i vnitropoštovní obálky. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Osa uvolnila k přímému prodeji 20 kusů archů a spekulanti je hned prodávali na Aukru. Celkem se na Aukru vydražili 4 ks konečné ceny od 3333 do 6700 kč. To je dost málo.
Je ale zajímavé, že poptávka po 1 archu Becherovky stoupla už na 55 tis. kč. Ale, asi nejde srovnávat poptávky po nějakých známek OSA a Becherovku, kterou, zná celý svět.
V aukcích se zatím neprodal ani jeden arch Becherovky.
Moderátor
Tak nejdřív nic a pak potají uvolní k prodeji? Ukecal a koupil všechno Arbeit?
Moderátor
Měl jste si určit cenu, nebo to nabídnout Mongolům.
Moderátor
Vidíte, ani bych to nezvládl k Vám chodit a zlobit. Vy to dokážete a to jste moderátor.
Registrovaný uživatel
Říká se že Ano, že 20archů OSA kupil Arbeit. Pokud je to pravda tak zrovna nechápu, že mu stojí za to mít minimálně 4 účty na Aukru. Ostatně i V Becherovce se angažoval ,ale to bylo na přání Becherovky, tam šlo do prodeje pouze 30 archů a dokládalo se před notářem komu se arch předává . 25 archů mají zahraniční zájemci a 5 kusů mají Češi. Becherovka prodávala jeden arch za 2500 kč. Zahraniční zájemce musel podepsat plnou moc u Českého notáře ten ho pak zastupoval u předání.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1