Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Vykupminci.cz
Numisargo

Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Zdá se, že i v Řeči Pospolité mají hen ty oné, "internetznámky":

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nemám pocit , že ze začátku šlo všechno sehnat TL 0002 existují cca 2 celé listy samotné známky nula, TL 0010 a TL 0011 žádná hitparáda, samotné známky minimum, TL 0014 neznám kdo ho vlastní, samotné známky nula, TL 0024 má ho pár vyvolených, volné známky nula, TL 0039 neznám kdo ho vlastní, známky nula, TL 0053 nedostupné mezi filatelisty, známky nula. Od jatek - TL 0073 a TL 0099 neznám kdo je vlastní, pohrdání filatelisty- známky nula, TL 0109 nemá cenu komentovat mistrovství prestižních filatelistů TL i známky se koupit daly , sice za prestižní ceny, TL 0112 neprodejné, samotné známky údajně budou , dle mého má sbírání vlastních známek své kouzlo a od prvopočátku se nic moc nezměnilo ,ale zdaleka to nemá do spekulativního přetisku Pošta 1919 , uměle vytvářených chybotisků, nezoubkovaných známek pro elitu a krádeže z tiskárny , limitovaných tisků. VZ jsou nechtěné, dítě ale splňují to podstatné jsou vydané Česko poštou a mají platnou nominální hodnotu. Pravda u VZ ZS je situace horší .
Registrovaný uživatel
Na vlastní známky jsem reagoval bohužel pozdě. Já sbírám pak chvíli nesbírám a pak zase sbírám, nejsem úplný fanatik do toho ale baví mě to a známky od mala shromažďuji a teď už tak trochu i sbírám. Které známky od roku 2017 nejdou nebo nešly přesně sehnat Becherovka i OSA jsou na aukru, sice cena je přestřelená ale jsou tam, Delikomat asi celý arch nemá nikdo ale známky na dopisech jsou, jak tady bylo dříve zobrazeno. Letos zatím ty brambory a Sedita ta na dopisech posílá jak je tady zobrazeno. A ty brambory si myslím že se na aukru objeví (možná). Cena je šílená na to jaký je nominál ale určují ji sami kupující a když jsou ochotni za to dát balík peněz s tím, že to takovou hodnotu má, jim asi nemá cenu rozmlouvat. Za mě osobně bude čím dál méně lidí, kteří budou ochotni dát tolik peněz za cár nálepek možná se pletu ale své věrné si tento obor už našel ti doplňuji postupně a moc už jich nepřibude, už jen prvotní investice při dnešních cenách je odradí plus námětkáři. Jestli jsou firmy naštvané, že se s jejich známkami kšeftuje na aukru, tak mají prodávat jeden kus na hlavu osobně, asi by to pomohlo i cestovnímu ruchu :-). Osobně si ale myslím, že to je byznys a komerce, která je v dnešní době úplně všude, takže nezbývá než si zvyknout a přijmout to nebo to ignorovat.
Moderátor
Tak třeba TL 0053 InterCora, ta se snad nevyskytla (ovšem je to jedna z nejhnusnějších známek, tudíž z tohoto hlediska žádná škoda).
A TL 0039 ČKAIT se kamsi ztratilo. Občas se sice kdesi cosi, zcela výjimečně objeví, ale ... a na to, že si to komora nechala natisknout v době, kdy celé stavebnictví bylo totálně v prdeli a řada jejich členů bojovala o holé přežití - to jim neodpustím!
TL 0024 Mikroregion Chelčicko-Lhenický - prodávali 5(?) archů obálkovou metodou, jinak nic.
TL 0014 Literatura a film bez hranic - použitelné drží Arbeit.
TL 0010+11 SSI SCHÄFER - pouze pro zbohatlíky (a asi moc velký přetlak poptávky, za tu cenu, není)
TL 0002 - jen pamětní listy.
Registrovaný uživatel
Jen doufejme , že už nebude klesat minimální náklad pod 10 000 ks známek za vydání, Jestliže to bude jak se známkami s přítisky tak je konec. Takhle doufám , že kromě TL 0002 stále existují jak známky , tak celé TL viz komunikace výše a jednou se dostanou do oběhu. Jestliže zmizí i iluze získání VZ nemá cenu pokračovat. Každý vydavatel VZ má k filatelii vztah jinak by to nedělal , tak si doufám uvědomí , že bez nás je jejich případná komerční spekulace k ničemu.
Registrovaný uživatel
Dovolím si oponovat v tom, že každý vydavatel VZ má k filatelii vztah ...... Bohužel nemá. Někteří v tom vidí někdy pouze reklamu a byznys. Je to tak byl jsem u případů kde to opravdu nemá s filatelií nic společného.
Registrovaný uživatel
To není optimistická zpráva, jsem smířen ,že některé TL nezískám. Doufejme, že jich do budoucna bude co nejméně.
Registrovaný uživatel
Včera dorazila :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Bojujeme proti covidu!
VZ TL 114, 420 ks, 7.5.2021, 10×B.10×A105×E, ale 5 různých známek (5× B + 5× A) ×2 + 5×E uprostřed to modré.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Á, tak ne, jenom jedna je B+A, ty druhé jsou dva motivy, malé jsem to přehlídl.
Registrovaný uživatel
Krátké povídání o emisi vlastních známek "Plzeň 1295-2020 725. výročí založení města" naleznete na odkazu zde:

https://youtu.be/XppUm1A9y2o

... a o něco delší povídání na téma motivů jednotlivých vlastních známek této emise naleznete zde:

https://youtu.be/LVKPrQzz1TA
Moderátor
FC VIKTORIA PLZEŇ – 110 LET KLUBU
Vydání: 15.06.2021
Náklad 11 000 ks
samá Béčka (což v tomto případě zní divně :mrgreen: )
Na několika známkách jsou význačná utkání, ale proč u těch nejstarších nejsou výsledky jsem nepochopil. Mne by třeba zajímalo, jak hráli s tou americkou armádou!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Do prodeje šlo 110 ks TL 0115 - podepsané od vybraných legend za 1 911 Kč a 110 ks celých čistých za 1 399 Kč, přednost rezervace dostali fanoušci co vlastní permanentku 2020/2021- 19.6.2021 od 10h a ostatní veřejnost 22.6.2021 od 13h / každému pouze 1x TL. Každý TL je označen pořadovým číslem ( napsáno tužkou / nic moc ). Takže by mělo být v oběhu celkem 220 TL. Ostatní TL roztrhány a vyrobeno: 6 druhů pamětních listů, obálky se známkami a pohledy se známkami. V den uvolnění 30.6.2021 ve volném prodeji pouze obálky a pohledy a některé jednotlivé známky..
Moderátor
Akorát ... má min. 5 archů?
Registrovaný uživatel
Nevím jak Vy , ale já jsem rezervoval na svůj email 22.6.2021 ve 13,00h 1x TL 0115 za 1 911 Kč mám pořadové číslo těsně pod 100 a druhý TL 0115 bez podpisů za 1 399 Kč rezervoval kolega, taktéž až 22.6.2021 po 13h a pořadové číslo je nad 100.
Registrovaný uživatel
Já jsem psal až v 11 večer a utřel jsem. Asi ta fotbalová Plzeň je pořádné terno. Očekávám, že na aukru to bude tak za pět litrů roky viset.
Registrovaný uživatel
Ihned po 13, a taky prd.
Registrovaný uživatel
Když jsem stál 30.6.2021 ve frontě na TL 0115 , tak z cca 15 lidí jsem byl jediný sběratel VZ, ostatní fanoušci FC Viktoria Plzeň a tak 3 filatelisté bez jediné jiné VZ, obávám se že ani jedna ze skupin je do oběhu nepustí. Moje odeslaná rezervace přesně ve 13,00h.
Moderátor
Jinak je nový, letní, model "známky" na pohlednicích on line. Náměty jsou letní, barvy spíš zimní (hlavně modrá a bílá), ale nemám teď možnost skenovat, nemaje funkční zařízení k tomu potřebné.

Ale jsou i jiné změny - viz obr. (zobrazená známka je model):

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Trvalo překvapivě dlouho, než někomu došlo, že D+1 bez data je jaksi k ... :lol:
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 8. 7. 2021, 23:22. »
Moderátor
whisker napsal
Já jsem psal až v 11 večer a utřel jsem. Asi ta fotbalová Plzeň je pořádné terno. Očekávám, že na aukru to bude tak za pět litrů roky viset.

Už to začíná!
https://aukro.cz/vt-tl-115-vlastni-znamka-110-let-fc-viktorie-plzen-s-podpisy-legend-6992687782
za zanedbatelných 14 990 Kč ceny vyvolávací!
Registrovaný uživatel
Pořád je v oběhu celkem celých 220 TL 0115 fanoušci FC Viktoria Plzen je nebudou používat k frankování zásilek, dle mého jako celek nezmizí ,nechají si je na památku a do budoucna se budou objevovat k prodeji, cena 15 000 Kč je přestřelená , nedostupné prozatím možná - tak cenné ne.
Registrovaný uživatel
Tak nám přidali Pražský výběr /Janík B,/ a ŠKODA AUTO 120 LET MOTORSPORT - nevím kdo vydal.
Moderátor
Pandemie bylo málo ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak už nám rok 2021 nadělil 13 vydání VZ, vypadá to na jeden z nejúspěšnějších roků dle počtu vydání : 2012 = 9x, 2013 = 14x, 2014 = 8x, 2015 = 13x, 2016 = 12x, 2017 = 12x, 2018 = 20x, 2019 = 12x, 2020 = 8x, k září 2021 = 13x a to nás čeká minimálně ještě Peter Berger...... Nevím jak Vy ostatní sběratelé VZ , ale já zatím nesehnal 5 vydání z roku 2021, takže žádná hitparáda.
Moderátor
Konečně jsem se po letech dostal ke scanneru, takže letní verse Pohledniconline a hned i čerstvá podzimní:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1