Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » vltavin

Vykupminci.cz
Numisargo

vltavin

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
korunko vem mě někdy sebou ,budu ti hledat a ty můžeš jenom ukazovat a já budu hřbet k zemi sklánět ;) :D :D
Registrovaný uživatel
Pravda je, že seberu i kolem stovky černých, nebo šedých šutrů, kůru, igelit a další nesmysly ( třeba i králičí či srnčí bobky...protože jsou také černé a kulaté....), než najdu opravdový vltavín :-)) A pak se to celé opakuje... takže člověk se hodně naohýbá a ještě sebere kde co, než najde opravdový vltavín ... :lol: :lol:
Takže sběrač by se hodil :mrgreen:
Ale nálezy by pak musely jít mně. No, možná bych se pak i rozdělila :-)))))))))))))))
Registrovaný uživatel
Gratulace! Je to sice omleťák, ale skulptace je vidět.
Ten popis hledání na poli je úžasný. :roll:
Registrovaný uživatel
.. tady je jeden vltavín z Jihu, který mne velmi zaujal svým povrchem. Většinou jezdím na lokality, co mám nejblíž a tam se nachází omleťáky, takže když najdu vltavín, co má vrásčitý povrch, tak je to super...
Tento má krásnou hlubokou skulptaci.... ;)
Váha cca 7,4g

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
.. je špatné světlo a fotit mi nic extra nejde, ale ještě sem dám jeden vltavínek, který jsem si před nějakou dobou koupila na Aukru. No, byl sakra předražený (.. asi jako všechno :? ) na to, že je to jen 1,2g malý střípek, ale je to 23mm dlouhá rotovaná tyčka se zajímavou kresbou. Z jedné strany má žlábek, tam je vidět ta rotace a z jedné strany má takovou kresbu, že to připomínalo nějaké pravěké písmo... :)

Vita- Ty by jsi se na tom určitě vyřádil.... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
PS: a pokud se divíte, že tu najednou po takové době takto hodně píši, tak to je jen proto, že musím nuceně odpočívat v karanténě. (nic mi zatím není a pevně doufám, že i Vám ostatním se to vyhne)
Každopádně se připravte na to, že tu zase nějakou dobu budu psát nějaké plky a zahlcovat to tu nekvalitními fotkami!! :lol:
Ale co jiného o volnu dělat, že? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Ale co jiného o volnu dělat, že?

Brousit opály. Já je brousím a volno nemám. Kdybych měl volno, byl by možná čas i na jiné kameny. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Už nemám surovinu :'( Jak v poslední době trpím akutním nedostatkem času, ani jsem ji v posledních letech nekupovala. Taky mám pocit, že čím je člověk starší, tím hůř udrží malé předměty v ruce. Už před tím mi vždy nějaký při broušení vyklouzl a spousta je jich někde v trávníku na dvoře... :lol: :lol:
Ale ono se něco najde. Asi začnu patlat nějakou podzimní krajinku... (olejem)
Jen se dokopat, protože jak jsem po tom šíleném permanentním zápřahu konečně doma a najednou volno, tak jsem se nějak přepla do lenivého režimu a docela si ten odpočinek užívám...
Vždyť to mnozí znáte....
Registrovaný uživatel
Hi all, sorry for writing in English... I am located in Vienna. First of all, thank you for beautiful pictures of vltavin, it is simply a pleasure to look at those special colors and shapes.
I first heard about moldavite recently...and I became obsessed with finding at least one piece. So I decided to come to Besednice area and start with searching within fields. But unfortunately despite two arrivals from Vienna I found nothing.

So, I would kindly ask all of you if someone can recommend me approximate location where to search next time (as close as possibile to Vienna) or any tips to identified vltavin on the field... My email is
3katana@gmail.com


I hope someone can help me...thank you so much and all the best with yours next searches :)
Registrovaný uživatel
korunko beru,ty budeš ukazovat já sbírat a výsledek si rozdělíme ...dnes jsem si kupoval krytky na klíče žluté...tři kousky a po příchodu do práce první dotaz ,proč tam máš tu oranžovou??jakou oranžovou?koupil jsem žlutý...ale je pravda plast je svině,klame tělem,proto potřebuji vůdce ;) :D
Registrovaný uživatel
To je v pohodě, já šla do lesa na houby a zaujala mne krásná žlutá liška (houba). Ale že dvacet cm vedle stál asi 15 cm velký hřib, toho jsem vůbec neviděla... :lol: :lol: :lol:
Takže buď v klidu, budeme dobrá dvojka- jeden barvoslepý a jedna slepá úplně :lol: :lol:
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 30. 10. 2020, 22:57. »
Registrovaný uživatel
... a protože sem dávám své nej kameny, tak sem dám další prvenství.. tedy pro mne... :lol:
Vždy jsem slýchávala o tom, že se dají najít vltavíny ve tvaru kapky, činky, kuličky, disku.....
A tak vždy byl můj sen najít si nějaké tyto tvary. Jak jsem psala, člověk nachází především střípky a kousky odlomené od velkých kusů, nebo prostě jen různotvaré kusové vltavíny, takže pokud se podaří takový tvar, je to vždy šílená radost.... ;)

Kulička
... jednoho podzimního dne mi známý ukazoval vltavíny, které v minulosti našel a byly mezi nimi krásné kuličky. Prostě omleté vltavíny do tvaru pravidelných kuliček. Měl jich několik, různých velikostí a já jsem jen tiše záviděla a povzdechla jsem si:" jé, tak tu jsem také ještě za deset let sbírání nenašla......" :lol:

Byly tak krásné, že by šel do země udělat důlek a hrát "kuličky" :lol: :lol:
Dal mi brouka do hlavy a říkala jsem si, že kéž bych jednou alespoň jednu takovou také našla....
Následující rok na jaře jsem navštívila lokalitu omleťáků. Podmínky nebyly ideální, bylo sucho, ale už v té době celkem opršeno. Všude na poli byly hromady stop po nájezdech hledačů a já už po dvou hodinách, co jsem nemohla nic najít propadala depresi, že opět pojedu domů s prázdnou...
Jenže kdo se nechá odradit, nic nenajde....

Po třech hodinách stále nic. Po čtyřech už jsem si říkala, že už je to asi pořádně vysbírané. Nějaký hledač, co tam chodil měl dva maličké střípky kolem gramu. Pak to vzdal a jel domů. No a já stále nic...
...nic, nic a nic.. až mne najednou něco začalo táhnout k jednomu konkrétnímu místu..... "stejně už asi nic nenajdu, tak proč se nepodívat na jinou část pole...." řekla jsem si a vyrazila tím směrem.

Na tom místě byly všude stopy, ale i hodně opršelých kamínků, spousta už po nájezdech hledačů prostě zadupaných v zemi. Přesto jsem měla z toho místa dobrý pocit.....
.....chvíli jsem tam chodila a pak se najednou můj pohled zastavil na udusané zemi, kde na úrovni půdy vyčníval v zemi zadupaný hladký valounek kruhového tvaru, v němž se odrážel sluneční svit. "Ty jo, vltavín!!!!!!!!!! Konečně!!!"
Po takové době byl nález vltavínu zázrak, obrovská radost, nadšení, ... nejde to ani popsat...

Vltavín byl v zemi, byla ale vidět horní zakulacená část, která dala tušit tvar......."Ty jo, to ale vypadá skoro jako kulička!!!" Po jeho vydloubnutí z půdy se opravu objevila "kulička"!! Následovalo další nadšení!! "já mám svou první kuličku"!!
Každou chvíli jsem se na ní musela podívat, protože jsem tomu stále nemohla uvěřit....
A jak jsem ji stále žmoulala v ruce až se i trošku očistila a když jsem si ji proti sluníčku znovu prohlížela, uviděla jsem, že má v sobě hezkou bublinku!! No to byla radost!!!
Kulička s bublinkou, moje první! A také zatím jediná :lol:
Omleťák 10g!

PS: někdy mám pocit, že co si člověk přeje, tak se mu to opravdu splní.... tedy alespoň na těch vltavínech se mi to zatím stalo, jen to chce trpělivost :lol:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
...krásně jsi to napsala, už se těším na to, jak ti budu sbírat bobky :D :D :D
Registrovaný uživatel
korunko: ty tvoje příspěvky, to je jedna velká pravda a nádhera. Moc hezky se to čte. Budu muset co nejdříve vyrazit :-)))
Moderátor
V tom dešťu?
Registrovaný uživatel
Tady na západě čech neprší. A tam u vás to zatím, než tam dojedu krásně omokne.
Registrovaný uživatel
korunko dnes od 12 hodin do půl třetí detektor a potom jsem šel na lišky ,letos opravdu poslední...jo bude kyselá lišková s knedlem ,to mám rád :D 8) :P
Registrovaný uživatel
Hi Rodo
I will give you only approximate information for finding moldavite in Austria :-)you also have a few places of occurrence of moldavite around Horn :D you are not far :-) so good luck when searching ;)
rodo napsal
Hi all, sorry for writing in English... I am located in Vienna. First of all, thank you for beautiful pictures of vltavin, it is simply a pleasure to look at those special colors and shapes.
I first heard about moldavite recently...and I became obsessed with finding at least one piece. So I decided to come to Besednice area and start with searching within fields. But unfortunately despite two arrivals from Vienna I found nothing.

So, I would kindly ask all of you if someone can recommend me approximate location where to search next time (as close as possibile to Vienna) or any tips to identified vltavin on the field... My email is
3katana@gmail.com


I hope someone can help me...thank you so much and all the best with yours next searches :)
_______________
Registrovaný uživatel
mysak241 napsal
korunko: ty tvoje příspěvky, to je jedna velká pravda a nádhera. Moc hezky se to čte. Budu muset co nejdříve vyrazit :-)))

Děkuji, ano, jsou to zážitky z hledání. Dobře se to čte, ale všichni říkají, že jsem cvok, protože kdo vydrží chodit celý den s kilem bláta na každé holince, bořit se v blátě... a tak....
Jezdíš také hledat?
Tu kuličku jsem našla, když bylo polojasno a sucho. To nejsou ideální podmínky.
Ono při tom množství lidí, co v poslední době hledá, to chce strašně štěstí.
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 2. 11. 2020, 16:14. »
Registrovaný uživatel
Negativní stránka hledání:
když jsem s vltavíny začínala, opravdu jsem za den potkala jednoho, dva hledače..... šlo hledat všude, ať už bylo oseto, nebo zoráno. Nikdo nikoho nevyhazoval. Bylo tak málo hledačů, že nebyli zemědělci naštvaní.
Lidé, co ty lokality znali je znali pro to, že si to vyčetli v knížkách, nebo sami objevili, nebo to byli domorodci.
Sama jsem informace hledala z knížek, od dětství jsem přečetla spousty knih o kamenech, pátrala po článcích a když jsem se po spoustě let přistěhovala do Jižních Čech, začala jsem si plnit tento sen a jezdit na vltavíny v okolí vesnic, které jsem měla vytipované a hledala to správné pole, kde je vůbec lokalita. Trvalo, než jsem našla pole, kde se dalo něco najít. Bylo to zdlouhavé a časově náročné......
A dnes?? Díky internetu a televizi je hledačů bohužel strašně moc.
Bohužel tomu pomohl i film Zelený koně, nebo jak se to jmenovalo, kde vlastně všem penězuchtivým lidem řekli, že existuje kámen, na kterém se dá vydělat. Co následovalo?
Vyloženě štvanice. Na vltavíny začali jezdit lidi, které kameny vůbec nezajímají, jen peníze za ně. Vše co najdou, jde na drogy, nebo aby nemuseli do práce. Bohužel jsem na poli potkala i takové a je jich hodně. .... Pak už lidé, co jezdí sbírat pro radost a hledají kousky do sbírky, protože je to prostě zajímá, mají minimální šanci něco najít... Upřímně, tohle mne mrzí... a je to daň téhle doby....
Informace už každý netají, jako dřív. Je to jako lavina.
Dnes už si o lokalitách nikdo nečte, dnes si všichni vzájemně o nich píší na internetu, na facebooku, dávají si info, které pole je zorané a pak všichni podnikají nájezdy (proto nechodím na facebook). Teď už člověk na poli nepotká jednoho, dva lidi, ale desítky!!
V poslední době jsem z některých polí odjížděla znechucená, protože místo klidu, který od toho čekám, jsem byla spíše vystresovaná z toho, že se mne pořád někdo snažil předběhnout, spousta hledačů lítá, aby prošla co největší kus pole a pozor, abych je náhodou nepředběhla já. Já chodím hodně pomalu a užívám si to. No, bohužel mnozí z toho mají stíhací závody, aby co nejrychleji vysbírali ty největší vltavíny a honem na jiné pole....
To už není relax, ale stíhací závody. A to mi přijde strašně smutné. Už jsou to masové akce a tohle se mi nelíbí. Proto se mnohdy seberu a jedu na pole, kde se třeba nachází méně, nebo ne tak pěkné kusy, protože doufám, že si to tam v klidu užiju a třeba i něco najdu....
Pro mně je to relax. Také sem tam prodám nějaký ten přebytek, ale jsem sběratel, většina nálezů končí v mineralogické sbírce. Bohužel vltavínová část sbírky je malá.
Je to složité. Co je ale na tom mnohem horší, že díky počtu lidí, co hledá z jakéhokoliv důvodu, ať pro peníze, nebo jako já- protože je to jejich koníček a relax, tak na každé známější lokalitě projdou desítky lidí za den, stovky za měsíc. No a pokud lidé lezou do zasetého, budí to zlo u zemědělců. Jsou naštvaní, vzteklí, nenávidí hledače.
Je to logické a plně je chápu, protože ty lidi to naprosto udupou. Dokud nás hledalo pár, nikomu to nevadilo. Dnes se bojím vlézt i na pole, kde je čerstvě oseto ( i když na čerstvě osetém se nic nestane). Zemědělci hned volají policii, nebo vypouští kola aut u polí, zahazují ventilky apod.
Vůbec se jim nedivím. Bohužel díky těm, co to zdupou jsme špatní všichni...
Během posledního roku jsem byla z pole vyhozena dvakrát. Jednou jsem chodila v řádcích kukuřice s tím, že jsem dávala pozor na to, abych nějakou nezašlápla, po druhé jsem byla v čerstvě zasetém, kde jsem neměla čemu ublížit, protože nebylo nic vylezlého. Přesto jsem byla s hnusným řevem vyhozena....
Nebylo to pro to, že bych udělala nějakou škodu, ale prostě jsou zemědělci už neskutečně naštvaní na ty průvody lidí, co jim tam lezou. Ještě tak nějak tolerují, pokud jdete na zorané, ale do zasetého už nechodím.
Dřív by to nikomu nevadilo, bylo nás pár.... Bohužel dnes, díky množství hledačů jsme u zemědělců nenávidění škůdci.

Takže to je zase pohled z druhé strany :'(
Registrovaný uživatel
Nevím, zda je to pravidlo, ale já měl také vždy největší štěstí v podmínkách, které popisuješ ty. Nikoliv po dešti, ale při slunci a suchu. Jinak ta poznámka a holinkách obalených kilem bláta mě rozesmála. Nicméně pravda to je. Chodím hledat a zažívám přesně to, co popisuješ. Znám to doslova a do písmene. Jsem sběratel, nikoliv obchodník. Nikdy bych vltavín, který sám najdu, prodal. Ke každému se váže nějaká vzpomínka a hlavně vím, jaké úsilí je třeba vynaložit a ještě k tomu mít to štěstíčko... Dělá mi to radost a je to pro mě svým způsobem relaxace (i když někdy velmi fyzicky vyčerpávající) :-) O víkendu jsem na poli!!!
Registrovaný uživatel
Kdybych nebyla v karanténě, tak bych tam tento víkend už běhala... byly ideální podmínky, tedy na to bláto určitě, protože bylo mokro :-)
Když jsem byla naposledy, tak se to bláto lepilo takovým způsobem, že jsem měla nohy jako dvě bambule bláta. V jednu chvíli už ty gumovky byly tak obalené a příšerně těžké, že jsem skoro nemohla zvednout nohy ...
Člověk by nevěřil, že má ta gravitace takovou sílu.
No a když ty mega bambule konečně po chvíli byly tak těžké, že odpadly, tak během pár kroků byly zase zpět :lol: :lol: :lol:
JJ, je to pěkný koníček :lol:
Ale kdo se nevzdá, najde ;)
Registrovaný uživatel
PS: Napiš mi prosím Tě na mail ( je uveden, když klikneš na můj nick)
děkuji
Registrovaný uživatel
korunka napsal
Kdybych nebyla v karanténě, tak bych tam tento víkend už běhala... byly ideální podmínky, tedy na to bláto určitě, protože bylo mokro :-)
Když jsem byla naposledy, tak se to bláto lepilo takovým způsobem, že jsem měla nohy jako dvě bambule bláta. V jednu chvíli už ty gumovky byly tak obalené a příšerně těžké, že jsem skoro nemohla zvednout nohy ...
Člověk by nevěřil, že má ta gravitace takovou sílu.
No a když ty mega bambule konečně po chvíli byly tak těžké, že odpadly, tak během pár kroků byly zase zpět :lol: :lol: :lol:
JJ, je to pěkný koníček :lol:

Ale kdo se nevzdá, najde ;)


Korunka držím palce, nech prežiješ karanténu bez problémov. Vírus nemá oči a verím Teba prehliadne...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
S tím, co napsala korunka výše, naprosto souhlasím. Chodím docela hodně a situace na polích je fakt tristní. Zrovna jsem si nedávno říkal, že dřív jsem měl radost, když se mi povedl najít nějaký pěkný kousek, buď zajímavý tvar, nepoškozený nebo z nové lokality, ale poslední dobou jsem rád, když přivezu alespoň nějaký kámen. Výkupní ceny, jaké teď nastavili překupníci společně s prezentací lokalit na fcb jsou pro tenhle koníček hřebíky do rakve.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 >

Sběratel.com » Minerály » vltavin

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1