Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Vltavín kolem 80g

Vykupminci.cz
Numisargo

Vltavín kolem 80g

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den chtěl bych se zeptat na kolik by vyšel takový unikátní vltavín o váze kolem 80g z oblasti Nesmeně-Besednice.
Registrovaný uživatel
Podle kvality vltavínu.
Chce to fotky.
Registrovaný uživatel
fotku mohu zajistit do týdne, jen zjištuji jestli je zde o podobné věci zájem popřípadně se někdy najde nějaký kupce ,který by si ho koupil do sbírky.
Registrovaný uživatel
dobrý den,dejte foto,myslím, že bude zájem,ale je třeba vědět jestli Nesměň nebo Besednice atd.
Registrovaný uživatel
Zájem určitě je, ale jde o cenu a o kvalitu.
Např. já jsem mohl koupit vltavím 65g. za 12000Kč ze Lhenic, ale byla to taková škaredá brambora, takže jsem jí nakonec nevzal. To samé je u toho 80g vltavínu. Potlučená škaredá "brambora" se bude určitě prodávat levnějc než nějaký pěkný kousek.
Bez fotky Vám cenu nikdo neřekne.
Registrovaný uživatel
Dobře děkuji fotku dodám . Dle mého je to velice pěkný kousek. Pak tam mam ještě jeden pulkruh kolem 40g take velice pěkny . Jsou to poslední dva veliké, které mám. Takže příští týden v pondělí budou fotky,jelikož je ted nemám u sebe.
Registrovaný uživatel
Takže jsou z Besednice a jsou dva jeden 42g druhý 74g . Zde zasílám od každého dvě fotky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Sběrem těchto kamenů se zabýval tata a dědeček mojí babičky ,takže tyhle kousky byly nalezeny tak před sto lety určitě
Registrovaný uživatel
Podle fotek se nepozná jestli jsou kameny poškozené, ale vypadají pěkně.
Chtělo by to je vidět osobně. Když tak mi napište na mail a kdyby jste bydlel poblíž, tak bych se na ně rád podíval.
lisakzdenek@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Ta skulptace je spis dobrkov
Registrovaný uživatel
Co je dobrkov ? No babička říkala ,že kdysi vypadal ten největší jinak .že se za ty roky celkem změnil :)
Registrovaný uživatel
Dobrkov je lokalita stejně jako Besednice.
Jestli se časem mění, tak to by bylo hodně zvláštní.
Registrovaný uživatel
jaká je cena?
Registrovaný uživatel
Nofuture101 napsal
Dobrkov je lokalita stejně jako Besednice.
Jestli se časem mění, tak to by bylo hodně zvláštní.


Dobrý večer všem,

taky jsem slyšel, že po nějaké (zřejmě hodně dlouhé) době povrch vltavínů ve sbírkách částečně ztrácí na kvalitě, ztrácí lesk a matní. Že by nějakým způsobem vltavínové sklo degradovalo?, oxidovalo??

I obyčejné sklo, např. okenní, časem viditelně ztrácí na kvalitě...

kpt.
Registrovaný uživatel
aha no Dobrkov to určitě není, je to prostě rozhrqaní Besednice a Nesmeně. A jen píšu co babička říkala . A cena právě se snažím zjistit jakou takové kameny mohou mít cenu a jestli jsou kvalitní jako laik vubec netuším. Koukal jsme na internet a tam jsou ceny unikátních velkých vltavínů s podobnou gramaží od 30-70 tisíc
Registrovaný uživatel
Danoton nafot to proti svetlu,stači baterka,tak vynikne štruktura.
_______________
Registrovaný uživatel
není u toho velkého uražený kousek rožku?
Registrovaný uživatel
Nafotím v pondělí přidám fotky na světle. Kámen je v takovem stavu v jakém ho pradědeček možna prapradědeček našel zabývali se tím oba. Poté byly po celou tu dobu uchovány. Takže je to možne a možná to tak má být.
Registrovaný uživatel
arnika napsal
jaká je cena?


Všichni jenom o prachách... Danoton se na cenu právě ptá, viz první příspěvek.
Registrovaný uživatel
Nikdo z těchto fotek cenu neřekne a to ani přibližnou.
A i když budou dobré fotky, tak cena může být od 10 do 50 tis. Jde o to kdo kolik je ochotem dát.
Registrovaný uživatel
A to je ještě otázka zda jsou pravé!!! Viděl jsem falza z Číny a to je k nerozeznání napodobujou i různé lokality je to fakt síla!!!
_______________
Subteraneus
Registrovaný uživatel
Nofuture101 - Jasně rozumím a jak se dozvím realnou cenu? Mám si zajít do nějakých zlatnictví ?
Jiří Vele - Ujištuji ,že určitě to není falzifikát :D Praděd ani děda nikdy nebyli v čině ani nemaj co dočinění s činou . Měli barák v Nesmeni :D
Registrovaný uživatel
Už se to tu kdesi kolikrát řešilo, tak znova. Na vltavín doporučuji nejdřív od certifikované geomologické laboratoře vystavit certifikát pravosti s kulatým razítkem znalce v oboru drahokamů. Dělá to např. www.naturshop.cz, nevím na kolik takový "papír" vyjde, ale zase máte jistotu, že je to pravé a né falšované pivní sklo. A ocenění, to je zase další věc... NEEXISTUJE žádný oceňovací katalog na nezpracované (přírodní) vltavíny. Takže je to ryze věc subjektivní, vycházenící u vltavínů především v první řadě z váhy, tvaru, skulptace (povrchové brázdy a jejich hloubky), dále z barvy, kazů, poškození - prasklin nebo uštípnutých hran atd. zeptej se grofika, to je údajný "gemolog".

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) achondrit v 14. 1. 2016, 13:12. »
Registrovaný uživatel
Dobrý den,znalec,certifikát atd. v případě vltavínů pouze vyhozené peníze,stačí navštívit nějakého sběratele vltavínů,kterých je mnoho nebo burzu kamenů a máte informace hned a zadarmo.A co se týká ocenění stačí udělat pořádné fotky-ze všech stran a popis kamenů,zdali jsou bez poškození atd. a cena se dá odvodit.A mimochodem existuje tabulka jak ocenit přírodní vltavín.Ale ocenění je jedna věc.Nejdůležitější je to,co řekne trh.přeji pěkný den.
Registrovaný uživatel
Pokud jich nemate plny sklep, tak bych si to byt vami nechal. Penize se rozkutali a takto mate aspon pamatku na dedu/pradedu.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 > »

Sběratel.com » Minerály » Vltavín kolem 80g

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1