Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Vojenské věci

Vykupminci.cz
Numisargo

Vojenské věci

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Myslím, že letecké ...
Moderátor
Co je mi známo....
Jedná se o sovětské kirovskie, velitelské hodinky Moskva 1MCHZ, rok výroby 1939, sériové číslo výroby 01947 .
Ve funkční stavu celkem umění sehnat....
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Co je mi známo....
Jedná se o sovětské kirovskie, velitelské hodinky Moskva 1MCHZ, rok výroby 1939, sériové číslo výroby 01947 .
Ve funkční stavu celkem umění sehnat....
Je to možné.. jen jsem soudil dle svítících ručiček, takový tvar byl typický pro piloty... a piloťáky, tedy ty švýcarské a nevím , jak jsou na tom ruské, jsou celkem drahé.
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 25. 10. 2018, 10:06. »
Registrovaný uživatel
Первый Государственный часовой завод

Všetky informácie sú na hodinkách, iba ich treba prečítať.

Prvý štátny výrobca hodiniek Первый Государственный часовой завод 1ГЧЗ po zakúpení zariadenia od americkej firmy Dueber Hampden, začal v roku 1930 s výrobou zápästných hodiniek pre Červenú armádu.

Prvé vreckové hodinky 1-м ГЧЗ, typ 1, alebo K-43 a čoskoro aj zápästné, boli pomenované podľa mechanizmu s priemerom 43 mm. V roku 1935 bol Первый Государственный часовой завод 1ГЧЗ premenovaný na 1-й Московский часовой завод 1-й МЧЗ имени С.М. Кирова a preto boli hodinky volané Кировские. Kirovské hodinky sa stali základom pre ďalšie modely dodávane sovietskym vojskám počas Veľkej vlasteneckej vojny.

Hodinky boli vyrobené v treťom štvrťroku roku 1939. Ciferník nie je pôvodný a možno aj "lietal a velil". Na obrázku pôvodný ciferník z 3Q 1939.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pro .,,stator"
Ano hodinky jsou restaurované a plně funkční, dokonce je nosím....(nádherně tikaji)
Ruštinu bohužel neovládám,díky za skvělé informace....
Moderátor
lachtan napsal
barbar napsal
Co je mi známo....
Jedná se o sovětské kirovskie, velitelské hodinky Moskva 1MCHZ, rok výroby 1939, sériové číslo výroby 01947 .
Ve funkční stavu celkem umění sehnat....
Je to možné.. jen jsem soudil dle svítících ručiček, takový tvar byl typický pro piloty... a piloťáky, tedy ty švýcarské a nevím , jak jsou na tom ruské, jsou celkem drahé.


Já je sehnal za rozumnou cenu..
Jinak záleží na mnoho faktorů samozřejmě na stavu,funkčnosti, zachovalosti všech originálních prvků ,rok výroby a hlavně (s vojensko sběratelskeho hlediska)prokazatelnost komu patřily,kdo je nosil...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Vojenské věci

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1