Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Vojenské sběratelství » Volná diskuze.

Vykupminci.cz
Numisargo

Volná diskuze.

Moderátoři: Paul, turtleoverhead.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Mně to zas tak moc nešokovalo, připomeňme si co udělali Slováci 14.3.1939 :roll:

Treba si potom tiež pripomenúť 29.8.1944.
Registrovaný uživatel
Paul napsal
Rozhovor s historikem...i jeho zaujalo těch +50% Slováků podporujících agresi.

Nezdá sa mi to.
Už som písal, že vo svojom okolí poznám len pár takýchto exotov. A na tomto fóre tiež pôsobí až jedna slovenská proruská filcka, čo sa k tomu vlastne priznáva.
Moderátor
Možná to má spojitost s penězma...lidi se maj hůř, frustrace..
Hodně by mě zajímal průzkum v ČR..osobně to vidím na 20-30 % co si přejí výhru putlerovců.

Ti lidé žijí v naivní představě, že by pak měli vše hned levnější.
Řada lidí by nechala za levnější složenku umřít klidně všechny Ukrajince. Lidi jsou sobecký.
Je fakt, že v Európe patríme medzi top, čo veria konšpiráciám a taktiež máme politické panoptikum...Smer, SNS, Kotleba, Republika (= sračkový koktejl), ktoré mali a stále majú na podpore Russka založenú kampaň...

https://www.youtube.com/watch?v=GgFzVMZPvaw
Moderátor
Tak v ČR má strana SPD momentálně 15%, tj druhá nejsilnější strana(!)...a je prorusky smě(r)řovaná.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/kandidatka-spd-pardubice-vyhrozovala-lidem-okamura-to-odmitl-policie-potrvdila.A220919_123836_domaci_vank

https://www.forum24.cz/na-ukrajince-hodte-vodikove-bomby-radil-rusum-zastupitel-spd-ceka-ho-soud/

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/jednan-snemovny-foldyna-hajil-putina-lidovec-ho-poslal-do-moskvy.A220714_163755_volby_kop

Tohle je jen špička ledovce..očekávám zvací dopis přímo od čechojaponce Okamůry.
« Poslední úpravu provedl(a) Paul v 22. 9. 2022, 19:53. »
Registrovaný uživatel
Paul napsal
Na Slovensku vyšel v minulých dnech průzkum, podle něhož si většina Slováků přeje vítězství ruského agresora nad Ukrajinou. Máte pro to nějaké vysvětlení?

Mě to také šokovalo. A rád bych domluvil nějaké vystoupení slovenského sociologa na naší zmíněné konferenci. Slováci přece mají podobný zážitek ze srpna 1968, byť u nich normalizace probíhala trochu měkčeji a byla ekonomicky úspěšnější. Ale to by přece nemělo nic měnit na vnímání současné ruské agrese proti Ukrajině. Šokuje mě to, ale vysvětlit si to nedokážu.

Вы нашли этот опрос в новостях "Комсомольской правды"? Очень большой кусок дерьма.
sigur napsal
...Smer, SNS, Kotleba, Republika (= sračkový koktejl)...

Mimochodom, teraz mali protivládny protest pred prezidentským palácom a zrejme čakali desaťtisíce, ako to bolo u vás nedávno. Ehm...vraj prišlo tak 5000 :lol:
Moderátor
Průzkum provedli výzkumníci z agentur MNFORCE, Seesame a Slovenské akademie věd.

Za sebe jsem psal, že se mi výsledek nezdá...ale Slovenská akademie věd zní seriozně.
https://www.denik.cz/z_domova/putin-mobilizaci-ohrozil-stabilitu-ruska-rika-historik-oldrich-tuma-20230922.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=811940&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

Rozhovor s historikem...i jeho zaujalo těch +50% Slováků podporujících agresi.

Na Slovensku vyšel v minulých dnech průzkum, podle něhož si většina Slováků přeje vítězství ruského agresora nad Ukrajinou. Máte pro to nějaké vysvětlení?

Mě to také šokovalo. A rád bych domluvil nějaké vystoupení slovenského sociologa na naší zmíněné konferenci. Slováci přece mají podobný zážitek ze srpna 1968, byť u nich normalizace probíhala trochu měkčeji a byla ekonomicky úspěšnější. Ale to by přece nemělo nic měnit na vnímání současné ruské agrese proti Ukrajině. Šokuje mě to, ale vysvětlit si to nedokážu.

Řekl bych, že ten průzkum byl chybně vyhodnocen.

Problém je v reálné hrozbě použití jaderné pumy na území Ukrajiny a jsem si docela jistý, že bez adekvátní rekce použitím jaderných zbraní ze strany západu.V podstatě to není reálný vzhledem k důsledkům totální jaderné války, což by logický bylo zdrcující pro celý svět..
Naopak Putin začíná být v pozici kdy si to může dovolit, vše k tomu směřuje a případná zpětná reakce NATO západu podobný způsobem je velmi nepravděpodobná a Kreml to ví ,po všech těch aktuálních válečných , diplomatických a ekonomických zkušenostech ,západní svět nechce žádný konflikt, natož jaderný ..
Také je zde historie v podobě Hirošimy a Nagasaki kdy velmoc Američané použili jaderné pumy a svět tohle svinstvo po čase jaksi vstřebal...Havárie Černobyl je také důkazem kdy se Evropa dokázala vypořádat s jadernou havárii...
Doufám, že se ve všech těch nesmyslech pletu..
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 22. 9. 2022, 20:04. »
Registrovaný uživatel
Paul napsal
...ale Slovenská akademie věd zní seriozně...

Áno, keď som to počul, tiež ma to trochu zarazilo.
Moderátor
sigur napsal
sigur napsal
...Smer, SNS, Kotleba, Republika (= sračkový koktejl)...

Mimochodom, teraz mali protivládny protest pred prezidentským palácom a zrejme čakali desaťtisíce, ako to bolo u vás nedávno. Ehm...vraj prišlo tak 5000 :lol:

U nás to je nečitelný. 70-100 K lidí bylo dost, jenže o oganizátorech nikdo nic nevěděl, bylo to deklarovaný jako demonstrace proti drahotě. Následně se zjistilo, že organizátoři jsou proruští kolaboranti a demonstraci ihned využilo rusko. Vysílali, že Česko demonstruje proti podpoře UA. Uvidíme, kolik lidí jim přijde teď, když se ví, kdo za tím stojí. Normální člověk tam už nemůže jít..když organizátor je proruská veš, co dluží miliony na zdravotním pojištění atd.
Při použití jaderný bomby na UA by bylo adekvátní reakcí pouze a jen přímé nasazení vojsk NATO.

Paule možná to zní hloupě,ale je to jako šachová partie , která se hraje na tenkém ledě.. tím chci naznačit, že každým tahem hrozí, že se led propadne a stáhne sebou všechny...
Paul napsal
Ti lidé žijí v naivní představě, že by pak měli vše hned levnější.
Řada lidí by nechala za levnější složenku umřít klidně všechny Ukrajince. Lidi jsou sobecký.

Přesně to slyším v naší hospodě. Je jim jedno kdo vyhraje, hlavně aby se nic nezdražovalo. :evil:
Moderátor
turtleoverhead napsal
Mně to zas tak moc nešokovalo, připomeňme si co udělali Slováci 14.3.1939 :roll:

No napíš a pouc nás co vtedy spravilo Slovensko. Väčšiu píčovinu si už napísať nemohol 🤣
Registrovaný uživatel
...částečná mobilizace,když se opět nebude dařit tak vyhlášení války a mobilizace úplná a potom když se nebude dařit tak jaderná zima ;)
Moderátor
barbar napsal
Paul napsal
Při použití jaderný bomby na UA by bylo adekvátní reakcí pouze a jen přímé nasazení vojsk NATO.

Paule možná to zní hloupě,ale je to jako šachová partie , která se hraje na tenkém ledě.. tím chci naznačit, že každým tahem hrozí, že se led propadne a stáhne sebou všechny...

Snad poprvý v životě mám někdy myšlenky, že to poletí z obou stran a bude konec. Proto mám na putlera ještě větší vztek, protože s atomem vyhrožuje jen on a jeho lidi. Neustálý štěkání jak zničej Londýn, NY, Evropu..Zatímco ze západu nikdo ani slovem nezmínil, že by vedl na rusko útok.
turtleoverhead napsal

Treba si potom tiež pripomenúť 29.8.1944.

Turtle, aby sme nezabudli...
V prvých povojnových voľbách 26. mája 1946 získali komunisti v Česku 40,17 % (v Čechách 43,25 %, na Morave 34,46 %) hlasov. Na Slovensku triumfovala Demokratická strana (DS), ktorá získala 62 % hlasov.

30 rokov po zvrhnutí totalitného komunistického režimu v Československu - Komunistická strana Čiech a Moravy sa stala súčasťou menšinovej vlády ANO a ČSSD v Českej republike. Naproti tomu podpora Komunistickej strany Slovenska je na Slovensku 0,62%.

Veľmi slabá pamäť národa, nie? :roll:
Paul napsal
Průzkum provedli výzkumníci z agentur MNFORCE, Seesame a Slovenské akademie věd.

Za sebe jsem psal, že se mi výsledek nezdá...ale Slovenská akademie věd zní seriozně.

https://tvnoviny.sk/domace/clanok/285786-odbornici-maju-vyhrady-k-prieskumu-podla-ktoreho-si-prevazna-cast-slovakov-zela-vo-vojne-vitazstvo-ruska
Registrovaný uživatel
ramires napsal
...částečná mobilizace,když se opět nebude dařit tak vyhlášení války a mobilizace úplná a potom když se nebude dařit tak jaderná zima ;)

Použití jaderné pumy,bez mobilizace vojsk... Hmm nevím,to by byla hloupost.

Pokud budu znovu dramatizovat..
Mobilizace Rusko, Bojová pohotovost Bělorusko,ročni období dešťů čímž se minimálizuje riziko šíření jaderného spadu Evropou a v neposlední řadě nadcházející energetická sezóna, absolutní omezení dodávek plynu a následně okamžitá výrazná destabilizace Evropy..
Dokonce bych se nedivil, že západní elita včetně NATO bude těsně před samotným zásahem informována Kremlem, a rázně upozorněna se nikterak neangažovat do konfliktu pod hrozbou přímého jaderného zásahu a Západ s tím nic neudělá už tak bude ochromen a ovládán silnou energetickou krizí, což bude zásadní diplomatická a manipulační síla Kremlu ..
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 22. 9. 2022, 20:58. »
Moderátor
jano7B9 napsal
Paul napsal

https://tvnoviny.sk/domace/clanok/285786-odbornici-maju-vyhrady-k-prieskumu-podla-ktoreho-si-prevazna-cast-slovakov-zela-vo-vojne-vitazstvo-ruska

Díky za doplnění. Zajímavá je pasáž, že situace/průzkum byl ze začátku léta a existuje u lidí tendence, postavit se na stranu silnějšího. Já to mám třeba opačně, vždy straním/věřím spíš slabšímu.
Moderátor
Fidzi není to úplně aktuální. Komouši už u nás v posledních volbách vyhořeli. A vypadli ze Sněmovny. Poprvé. A už se nevrátěj.

To jsem zapil panákem. :mrgreen:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... > »

Sběratel.com » Vojenské sběratelství » Volná diskuze.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1