Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Vratislavský groš

Vykupminci.cz
Numisargo

Vratislavský groš

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Přátelé,kamarádi.....

Neporadí někdo, kde bych sehnal vratislavský groš a půlgroš Matyáše Korvína? Na polském allegru to není až tak neobvyklá položka, leč prodejci zatím vždy měli uvedeno, že neposílají do zahraničí. V Polsku žádného známého nemám a cesta k osobnímu odběru kdesi v Gdaňsku pro mou vytíženost nepřipadá v úvahu. Takže, kdybyste někdo prodával jsem zde :
michal.merkl@iol.cz

Díky *M*
Registrovaný uživatel
Nevím jaké jsou ceny na allegru, ale u nás i v Německu se dají celkem často koupit groš cca 5000-10000Kč dle stavu(půlgroš je cca o 30-50% dražší). Co vím, tak jich je vidět relativně dost, protože jich byl Polsku rozchvácen celý nález...
Registrovaný uživatel
Zdravím,na Allegru to nevzdávejte,občas se tam podaří natrefit na prodejce,který za hranice posílá.
Registrovaný uživatel
Citovat
Neporadí někdo, kde bych sehnal vratislavský groš a půlgroš Matyáše Korvína?


Hoď č. Huszár.prípadne Unger.
Registrovaný uživatel
Na Allegru jsem narazil na groše, jejichž výsledná prodejní cena byla v rozmezí 1300-5000 v přepočtu na Kč, a půlgroše v rozmezí 2000-3200 Kč, což by bylo přijatelné. Ražby byly zhruba +2/2+.
Když jsem se tak procházel asi před čtrnácti dny okolo hradeb Paczkowa, říkal jsem si, že bych mohl zakopnout o zbytek keramické nádoby s depotem těchto mincí :) Jelikož se považuji za znalce historie a jsem členem jedné společnosti zaobírající se tématikou historických sídel a historie samotné, pochopitelně bych nález na příslušných místech oznámil. Ale poněvadž se snažím být i numismatikem, asi by mi jeden kus od každého nominálu nějakou podivuhodnou shodou náhod zapadl do kabátu :) Ale dost fantazírování...
Děkuji vám za odpovědi a Michaele za povzbuzení :)
*M*
Registrovaný uživatel
To grofik:
Odbornou literaturu k těmto ražbám nemám, tudíž neznám klasifikaci ani jednoho z uvedených pánů. Vím, že ty vzácnější (a zřejmě mladší) ražby mají vedle postavy světce písmeno w. Samozřejmě mi dostatečně postačí ty"bez":).
*M*
Registrovaný uživatel
Přátelé,kamarádi...

Velice chci poděkovat všem, kteří reagovali na můj prvotní příspěvek na téma Vratislavský groš.
Děkuji Vám za typy, kde bych uvedené mince sehnal. Zvláštní poděkování patří J.Cihlářovi (jacx), jehož odkaz mě dovedl až k minci samé. 23.3. mi poslal odkaz, 24. jsem minci objednal, 25. zaplatil, no a dnes ráno (27.3.) jsem ji měl ve své sbírce. Je potřeba podotknout, že mince byla zakoupena v Anglii a zpočátku jsem měl obavy, kdy, a jestli vůbec, dorazí. Byl jsem mile překvapen. Nejenže tedy mince dorazila ani ne dva dny po zaplacení, ale ani mi neúčtovali poštovné. Pokud budete mít někdo zájem, pošlu odkaz na domovskou stránku tohoto velice seriózního obchodu.
Je ještě třeba zmínit, že se jednalo o groš. A to znamená, že půlgroš stále hledám...:)
*M*
« Poslední úpravu provedl(a) Merkl v 27. 3. 2009, 14:15. »
Registrovaný uživatel
A kolik stál v té Anglii ten groš? Nahoď obrázek... :)
Registrovaný uživatel
Z kreditky mi páni z Baldwin and Son ráčili odčerpat 5105 Kč, což byl momentální ekvivalent ke 175. librám. A připomínám, že poštovné bylo 0,-.
Momentálně obrázek nemám čím pořídit, ale zapracuju na tom :).

A omlouvám se za svoji hrubici v předcházejícím příspěvku ve větě "Děkuji za tipy..." :)
*M*

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pražské groše » Vratislavský groš

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1