Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Vydavateľstvo KRIVÁŃ

Vykupminci.cz
Numisargo

Vydavateľstvo KRIVÁŃ

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Činorodé vydavateľstvo umožňuje pestrú paletu zberateľských záujmov.
Možno tak trochu bokom stojí zbieranie pohľadníc podľa grafickej úpravy adresnej strany, zbieraného vydavateľa.
Mňa upútalo č. 5578 pod stredovou linkou. Je najvyššie aké poznám zo všetkých grafických úprav. Tu ale pristupuje ešte jedno tajomstvo, a to, čo sa skrýva pod známkou. Lebo aj tam sú rôzne varianty.
Pozná niekto vyššie číslo, po prípade môže uverejniť obrázok s adresnou stranou takej pohľadnice?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Napr. 21116 😅

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
Napr. 21116 😅

Jano boduješ. To je presne o jednu galaxiu viac. :D
jansvi - zaujímavé zbieranie podľa čísla námetu. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
No fasa, tak to mam co robit. Nevadi, bude aj druhy raz moznost.
K uplnemu uspokojeniu tuzob mi uz chyba len vidiet cisty graficky obrazok znamky, z akej serie to je.
A naviac je to na tatranskej pohladnici, tak musim makat.
Ale vsetky tie moje poznamky, vychadzaju z toho co si pozriem u seba. Ja to ozaj nezbieram, len si to vsetko takto evidujem, pre prehlad. A znova sa vratim k tym vystavovatelskym pravidlam, lebo tam je napisane, ze pohladnica ma dve strany, co zrejme nie je ziadne odborne terno, ale moze to umocnit hodnotenie. Aj tu u toho vydavatela, je fantasticka roznorodost grafickej upravy adresnej strany pri jednom a tom istom obraze.

A este dodam, to moje stale sa opakujuce - je to teda tych 51 a viac tisic vydanych, alebo su to druhy pohladnic.
« Poslední úpravu provedl(a) jansvi v 10. 7. 2022, 17:15. »
Registrovaný uživatel
rovnaka fotografia na pohladnici bez vydavateľa, len z označením 21116 vyskrabane na prednej strane vpravo dole a napísané na zadnej.. 🤣🤦‍♂️
A len tak pre srandu krivan 21131 prejdena v 1934

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Nuz pekne. Len moja osibka, nie do 51 ale do 21 tisic by som sa mal dostat.
Ale tie janove obrazky su krasnou ukazkou toho, ako sa z jedného obrazu na pohladnici stane min. 5 dokumentov vo vystavnom exponate. Teda dve rozdielne obrazove strany, dve adresne a kedze to vsetko musi byt original, nie kopia, tak 4 originalne pohladnice. Kedze zakladom skumania je ta so znamkou tak to je 5 exemplar. Na dalsi vyskum musime zacat hladat taku adresnu stranu, kde bude rovnaka graficka uprava textu, ako na tej so znamkou, ale graficka znamka bude cista, a budeme vidiet original adresnej strany. Cize, pribudnu mam zase 2 exemplare. Mame ak sa nemylim 7 exemplarou. Takto sa da postupovat s kazdou ohladnicou a mne to doteraz vychadza tak, ze ked sa pouziva ako zakladny vystavovatelsky format papier A4, tak ja ich ma z mojej zbierky okolo 100.
Budem sa s tym bavit aj dalej.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Vydavateľstvo KRIVÁŃ

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1