Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světová papírová platidla » Vykradená poštovní zásilka

Vykupminci.cz
Numisargo

Vykradená poštovní zásilka

Moderátoři: numpszi, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Sběratelé banknovek - informace.
Na eBay jsem zakoupil 1 dolarové banknovky z roku 1982 (25 kusů).
Na poště (předpokládám české) někdo obálku z tvrdého papíru nekompromisně roztrhl a obsah vyndal. Pošta zásilku opatřila razítkem - došlo poškozené (11.11.2012). Váha odpovídá již zásilce bez obsahu.

Proto, pokud Vám někomu bude někdo nabízet bankovky s čísly CVB 652767 až CVB 652787 a CVB 652800 až CVB 652805 dejte si na něj pozor! Tento člověk je pravděpodovně zapojen do skupiny vykrádající poštovní zásilky.

Na poště nebyli ani ochotni sepsat reklamaci. Vzala si ode mne pouze fotodokumentaci a řekla, že se na to poptá. Co s tím ale udělala po mém odchodu - ví pouze Bůh.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pokiaľ to niekto takto navrdo vykradol, tak presne vedel čo je vo vnútri. Typoval by som človeka čo zásielky skúma rontgenom.
Ak sú tie bankovky platné, tak ich bežal zameniť do nejakej zmenárne a medzi zberateľmi ich pravdepodobne nestretneš.
Prečo si tu zásielku prebral a nereklamoval to hneď pri doručení. Veď si ihneď musel vidieť, že je vykradnutá, nie?
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Podle mých informací je u nás směnárna nevymněňuje, ačkoli jsou v Australii stále platným zákonným platidlem. Ani tam je všichni obchodníci nevezmou, protože se bojí, že je to padělek. Banky je mění za stejný nominal. Takže, pokud je zde směnárník vykoupí, je to sběratel a ví, že jejich hodnota je vyšší než nominal.
Těžko nepřebrat zásilku, která je obyčejná a pošťák jí hodí do schránky.
P.S. dopis byl zavařen v igelitovám pytlíku se zjištěnou váhou z pošty Praha 120
« Poslední úpravu provedl(a) ivancz v 16. 11. 2012, 10:57. »
Registrovaný uživatel
Jednodolarová bankovka byla nahrazena mincí v roce 1984. Podle zákona je sice stále ještě platná ale v oběhu jsem ji neviděl dobře 20 let.
Vyměnit by se musela asi v Centrální bance. V normálních bankách, ty mladé holky co sedí za přepážkou jí možná ani nikdy neviděly. ;)
Registrovaný uživatel
Tak pokud to byl obycejny dopis, tak se nedomuzes asi niceho ...
Registrovaný uživatel
Osobní zkušenosti nemám, vycházím z oficiálních informací na:
http://banknotes.rba.gov.au/redeemingoldnotes.html

Jirko, nechci se domoci ničeho. Chci aby chytili toho neřáda
« Poslední úpravu provedl(a) ivancz v 16. 11. 2012, 11:46. »
Registrovaný uživatel
Pokud si necháváš posílat zásilky obyčejně...je to s prominutím stupidita. Doporučenou zásilku máš pojištěnou, nepřevzal bys a dostal náhradu.

Snaha za každou cenu ušetřit se nevyplácí, někdo to vykradl možná právě proto že to bylo zaslaný obyčejně.
Registrovaný uživatel
Já i do zahraničí vše doporučeně.
Registrovaný uživatel
ivancz napsal
Jirko, nechci se domoci ničeho. Chci aby chytili toho neřáda


tak to by se mi taky libilo !!!
Registrovaný uživatel
Paule, pokud to jde, nechávám si vše posílat doporučeně. To jsem koupil na eBay a prodávající nabízel pouze obyčejnou zásilku za 15 AUD. Vzhledem k jeho marži na poštovném (platil 6,20) by pojištěná zásilka stála víc než obsah. V Australii to je tuším složité s posíláním peněz. Z pojistného jsou prý vyjmuté peníze, takže vyplácení náhrady není tak jednoduché. Ale snad by se pošťáci k tomu u nás chovali jinak.
« Poslední úpravu provedl(a) ivancz v 16. 11. 2012, 12:12. »
Moderátor
ivancz napsal
Proto, pokud Vám někomu bude někdo nabízet bankovky s čísly CVB 652767 až CVB 652787 a CVB 652800 až CVB 652805 dejte si na něj pozor! Tento člověk je pravděpodovně zapojen do skupiny vykrádající poštovní zásilky.

ja mam uz asi 600-800 EUR minus :)
tieto bankovky su uz v zbierke albanskej posty:

10 korun, 1919, seria H 018 / 419 681
stav 1

60 kusov 1000 forint 1983, seriove cisla nepoznam, trzna cena okolo 200-250e

Velke mnozstvo ceskoslovenskych bankoviek 1940-50, len UNC, napr.:
500k 1944, perf. : AT 375119
1000k 1944, perf. : AA 555394
50korun 1948 neperf. UNC,
protektorat 3x 5k 1940 UNC
aj ine…

Bankovky Rakusko-Uhorska a Ceskoslovenska:
1000 kronen/korona, 1902, séria ????/95098
2 kronen/korona, séria 1325 No. 123700
3x 10 koronen/korona, 1915
20 kronen/korona, 1913, 2337/622233
20 kronen/korona, 1913, 2215/171724
20 kronen/korona, 1913, 2310/766897
20 kronen/korona, 1913, 2190/197983
20 kronen/korona, 1913, 2237/196301
20 kronen/korona, 1913, 2344/095574
20 kronen/korona, 1913, 2192/518295
50 kronen/korona, 1914, 1029/446740
50 kronen/korona, 1914, 1043/991359
100 kronen/korona 1912, 2006/75155
100 kronen/korona 1912, 1993/59833

Československo:
1 koruna, 1919, séria 270
5 korún, 1919, séria ??
1 koruna, 1944, séria BM 09716
500 korún, 1946, séria Ka 027469
500 korún, 1946, séria U 277822
100 korún, 1961, séria D 32 757292
10 korún, 1986, séria P 26 988572
10 korún, 1986, séria V 15 114595
10 korún, 1986, séria J 43 081558
20 korún, 1988, séria E 40 240455
20 korún, 1988, séria H 50 306011
50 korún, 1987, séria F 47 480483
« Poslední úpravu provedl(a) numpszi v 16. 11. 2012, 12:23. »
Registrovaný uživatel
To vypadá že prodejce je nějaký vyčuránek, napsal bych mu že zásilka nedorazila.
Jinak peníze jsem posílal v doporučené zásilce mnohokrát akorát jsem nikomu neříkal že jsou tam peníze.
Doporučená zásilka bez jakéhokoli připojištění je krytá na 100 dollarů.
Registrovaný uživatel
IvanCZ - i když mě se stalo že jsem posílal doporučenou zásilku do Izraele, a kupující psal že vyla vybraná..teď jak to zjistit jestli nekecá a jak se domáhat náhrady. Radši jsem zaplatil náhradu abych to měl z krku.

Je to těžký no.. :-/
Registrovaný uživatel
Paul napsal
IvanCZ - i když mě se stalo že jsem posílal doporučenou zásilku do Izraele, a kupující psal že vyla vybraná..teď jak to zjistit jestli nekecá a jak se domáhat náhrady.

Jednoduché, pokud zásilku přebral a podepsal je to jeho problém.
Registrovaný uživatel
turtle - jenže on mi začal vyhrožovat že dostanu na ebay negativ apod.
Přiznám se, dostal jsem strach, jsem tam jen cca půl roku, tak nevim jak bych se měl bránit, či jestli mi může jen tak švihnout negativ.

Já vůl totiž pozitivní komentáře dávám hned jak kupec zaplatí, nečekám až přebere zboží.
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 16. 11. 2012, 13:02. »
Registrovaný uživatel
Všude se vyskytuje spousta podvraťáků. Nechce se mi dělat stejné věci, na to jsem nějak moc starý. Pokud něco posílám do ciziny a nestojí to okolo 10 korun, posílám to doporučeně. Když to nedojde, dám reklamaci a od pošty dostanu cca 800.
Na eBay se dívám, kolik obchodů kdo měl. Viděl jsem zajímavou věc, ale nekoupil jsem jí, protože prodávající ještě neměl žádný úspěšný obchod. Prodávající dává hodnocení, když dojdou peníze, kupující, když dojde zboží. Je to trochu jiné než na Aukro, kde prodávající čeká na kupujícího, jak to ohodnoti
Registrovaný uživatel
Problém s prázdnými zásilkami se dost rozmáhá. Jsou i tací, kteří posílají obálky bez dohodnutého obsahu a tvrdí, že to poslali. Je vhodné mimo track čísla poslat i informace o váze, která je na podacím lístku.
Registrovaný uživatel
No poslat prázdnou obálku je pěkná sviňárna, to se mi ještě nestalo ale je fakt že si celkem dávám pozor od koho kupuju.
Registrovaný uživatel
http://www.youtube.com/watch?v=TpGnHzGnNOY
Moderátor
turtleoverhead napsal
No poslat prázdnou obálku je pěkná sviňárna, to se mi ještě nestalo ale je fakt že si celkem dávám pozor od koho kupuju.


To se mi už stalo, akorát s mincí. Jeden vychcaný Polák mi poslal prázdnou obálku, kde měly být peníze. Obálka nebyla porušená a odpovídala i hmotnost vytištěná na obálce, když jsem ji hodil doma na váhu. Potom mě asi měsíc bomardoval maily, že peníze poslal a že chce minci. :mrgreen: Žertéř. Mé argumenty nebral na vědomí.
Nakonec mi na Aukru ještě prásknul negativní komentář, ale vzhledem k mým čtyřem stovkám kladných hodnocení jsem si z toho vola těžkou hlavu nedělal.
Registrovaný uživatel
jan322 napsal
turtleoverhead napsal
No poslat prázdnou obálku je pěkná sviňárna, to se mi ještě nestalo ale je fakt že si celkem dávám pozor od koho kupuju.


To se mi už stalo, akorát s mincí. Jeden vychcaný Polák mi poslal prázdnou obálku, kde měly být peníze. Obálka nebyla porušená a odpovídala i hmotnost vytištěná na obálce, když jsem ji hodil doma na váhu. Potom mě asi měsíc bomardoval maily, že peníze poslal a že chce minci. :mrgreen: Žertéř. Mé argumenty nebral na vědomí.
Nakonec mi na Aukru ještě prásknul negativní komentář, ale vzhledem k mým čtyřem stovkám kladných hodnocení jsem si z toho vola těžkou hlavu nedělal.

Měl jsi mu vtip oplatit a poslat mu 1 kčs 1946 :mrgreen:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Brett napsal
http://www.youtube.com/watch?v=TpGnHzGnNOY

:mrgreen: :mrgreen: ved to je Jarci :P
Registrovaný uživatel
openroad napsal
Brett napsal
http://www.youtube.com/watch?v=TpGnHzGnNOY

:mrgreen: :mrgreen: ved to je Jarci :P

Tak, tak .. ;)
Registrovaný uživatel
jan322 napsal
turtleoverhead napsal
No poslat prázdnou obálku je pěkná sviňárna, to se mi ještě nestalo ale je fakt že si celkem dávám pozor od koho kupuju.


To se mi už stalo, akorát s mincí. Jeden vychcaný Polák mi poslal prázdnou obálku, kde měly být peníze. Obálka nebyla porušená a odpovídala i hmotnost vytištěná na obálce, když jsem ji hodil doma na váhu. Potom mě asi měsíc bomardoval maily, že peníze poslal a že chce minci. :mrgreen: Žertéř. Mé argumenty nebral na vědomí.
Nakonec mi na Aukru ještě prásknul negativní komentář, ale vzhledem k mým čtyřem stovkám kladných hodnocení jsem si z toho vola těžkou hlavu nedělal.


mno, asi bych obětoval poštovné a poslal mu prázdný, pojištěný dopis... :)
Moderátor
openroad napsal
Brett napsal
http://www.youtube.com/watch?v=TpGnHzGnNOY

:mrgreen: :mrgreen: ved to je Jarci :P

TV star :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Světová papírová platidla » Vykradená poštovní zásilka

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1