Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poptávka a nabídka mincí » :::Výměna mincí:::

Vykupminci.cz
Numisargo

:::Výměna mincí:::

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím, vyměním za nějakého kelta. Díky za nabídky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
to vlada4-máš skrytý kontakt-email,pokud je nabídka na výměnu aktuální napiš mi,Petr :lol:
_______________
Registrovaný uživatel
ahoj Petre, dosli ti moje maily ?
_______________
Registrovaný uživatel
PETR 1979 napsal
to vlada4-máš skrytý kontakt-email,pokud je nabídka na výměnu aktuální napiš mi,Petr :lol:


Poslal jsem mail. ;)
Registrovaný uživatel
vlada4 napsal
Zdravím, vyměním za nějakého kelta. Díky za nabídky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Nabídka stále platí. Ještě můžu nabídnout běžný zlatník 1861 A, ale v top stavu. Obě mince nejlépe vyměním za nějakého kelta. Případně doplatím rozdíl, pokud nabízená mince bude v jiné cenové relaci.
Registrovaný uživatel
Tovy-tenzor,
k môjmu vyjadeniu asi toľko, asi polovica antiky ktorá sa predáva je falzum. Dnes pri vysokej technickej spôsobilosti to vedia bez problémov urobiť pretože sa využíva zasadná vec ,čo vyrazený kus to originál. To znamaná že neexistuju dve mince rovnaké a teda nijaký porovnavací kus, proste každá minca je iná a tudiž je ťažko na pravosť odhaliteľná.
Aby ste mali minimálnú šancu určiť pravosť musite ju mať aspoň fyzicky v ruke a vidieť ju pod 10-násobným zväčšením a samozrejme musíte mať dobré skúsenosti s poznaním ozaj originálnych mincí a spravaním sa kovu.
Na vykopaných 2300-2500 ročných minciach , povedané na kove, predsa čas urobí nejakú stopu. Samozrejme nerobí to čas ale podmienky ,vlhkosť , zeminá a chemické procesy ktoré vznikaju medzi kovom mince a prvkoch v zemi.
No nebudem to už rozvádzať ale na záver poviem toto.
Asi pred viac ako dvoma rokmi som kúpil na aukre.cz rímský denár lebo sa mi zdal v poradku. Keď som si ho však prezrel doma videl sa mi už podozrivy a vratil som ho naspäť. Zhodou okolností po nejakom čase vyšlo najavo že mincu mi predala najaká spoločnosť a ja som mal pravdu, minca bola falošná.
Z tej doby mi ostal len foto súbor rímských mincí z ktorého som mal pre danú spoločnosť určovať pravosť, čo by bola ako som už predtým uviedol hlúposť.
Moderátor
Pokud necemu nerozumite, v tomto pripade antice, tak je vcelku jednoduche, abyste nekomu naletel a koupil falsum. Tak jako se Vam to jiz stalo.
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
vymením parvus s českými levmi (striebro, patina) za nejaké zaujímavé Uhorsko

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Felix JK: jak pise Misak33 - pokud nemate zkusenosti, velmi lehce koupite falzum.

Verim, ze 50% antiky falza byt mohou, ale zase 90% falz zkuseny clovek pozna na prvni pohled i z obycejne fotky, 8% falz po vetsim zkoumani nebo bych je zaradil do skupiny podezdrele a stejne tyhle mince nekoupim. Zbyva 2% a ty jsou tak dobre, ze bud je clovek pozna, az je ma doma, nebo vubec ne. Nicmene zkusenostma, nakupem od slusnych zdroju a eliminaci i jen trochu podezdrelych minci si myslim, ze sance koupit falzum porad je, ale je do jiste miry zanedbatelna.
Moderátor
Ono opravdu nejde generalizovat, vetsina padelku z (dobre) fotky poznat jde nebo aspon clovek muze rict, ze se mu mince nezda (zase ze spatne fotky si muze rict ze jde o padelek u mince, ktera je ok), spickove padelky by samozrejme clovek mel mit v ruce, ale pokud to nema nejen nastudovane ale hodne nakoukane, nepomuze mu to.
Jinak 50% falsa? Na Aukru nebo po ruznych bazarech mozna (i kdyz i to bude prehnana cifra), na salovych aukcich opravdu tezko (tim nerikam ze se tam neobjevi zadne padelky).
A dalsi vec je, ze antika neni jedina oblast, kde je hodne padelku. Rekl bych ze nesrovnatelne snadneji a take levneji se padela moderna (masova vyroba), dnes uz zminovane kontramarkovane grose, ruzni Kelti ad.
Moderátor
Taky si uvedomme, ze antika je obdobi nekolika stoleti, kdy bylo razeno miliony kusu minci, takze je jasne ze padelky existuji i diky popularite ve svete a je tedy pro lajka velmi lehke oznacit antiku jako velmi rizikovou. Proto by clovek o tom obdobi mel nejdriv neco vedet, nez bude psat nejake zavery.
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
Ja do tech 50% bral i vsechny mince, co se prodavaji jako kopie. Ale realne treba na Aukru tech padelku az tak moc nebude. Vyskyt bych pojmenoval jako "sem tam". Na ebayi je jich dost, ale vetsina prodavana jako kopie nebo klasicky zacatek popisu "Nejsem numismatik, tak nevim, zda je mince prava, ale vypada tak" :)

Ale sory, jedeme tu off-topic :)
« Poslední úpravu provedl(a) Tovy v 14. 12. 2013, 17:43. »
Registrovaný uživatel
..ozaj nechcel som tu pôsobiť ako strašidlo, chcem len povedať že naletieť môžete hodsikto aj keď sa vyzna, a že kupovať podľa fotky antické mince je vždy riziko.
Venujem sa trošku aj iným vecičkám tak viem že ide sfalšovať všetko, viď vojenské militárie z 2. svet. vojny.
Jedným zo znakov pravosti u mincí je patina, ak na veľmi starej mincí nie je, už vznika dôvod si ju preklepnuť a dať si otázku prečo tam nie je. Niekto povie že patina sa da napodobniť, tak to sa da, ale nikdy to nebude originál. Ľudia ktorí prichádzaju do styku z veľmi starými predmetmi mi to potvrdia. Teda nie je patina ako patina, na rozpoznanie je potrebná skúsenosť.
Moderátor
No asi bych to taky uzavrel, ten problem tady zacal v tom, ze byla zpochybnena pravost minci, aniz by k tomu byl nejaky objektivni duvod, i kdyz tetradrachmy Alexandra jsou samozrejme bohuzel kapitola sama o sebe (presto na aukcich nikdo nekrici, jestli to mysli vazne, ze v takhle peknych stavech to nejspis budou padelky :P).
Takze doporucuju priste trochu rozvazit co napisete, protoze tim muzete nekoho poskodit, v tomhle pripade cloveka, ktery mince bud kupuje v renomovanych aukcich nebo si je casto necha overovat lidmi, kteri tomu rozumi.
Registrovaný uživatel
..áno vyjadril som svoj názor, a vysvetlil som prečo,mohol som klidne napísať že sú kópie. Každý ho môže brať a nemusi a zariadiť sa podľa svojho.
Registrovaný uživatel
Felix JK: podle me to jednoznacne vyznelo, ze zpochybnujes jejich pravost. A pokud neco zpochybnis a cucas si to nekde z prstu, aniz se v tom vyznas a o nejakych dukazech nemluve, tak prosim priste mlc. Celkem se me dotyka, kdyz nekdo napise, ze me mince jsou ci vypadaji jak falza. A to jsi jasne napsal.

Samozrejme i ja se mohu mylit, ale pak chci jasne tvrzeni opirajici se o dukazy. O mincich jsem presvedceny, ze jsou prave. Taky jsem je v minulosti koupil od velkych renomovanych prodejcu antiky.
Moderátor
Tyhle dvě mincičky se včera neprodaly (hallský haléř kol. r. 1300 a bulharský groš Ivana Sracimira ze 14. stol.). Pokud o ně někdo má zájem, vyměnil bych je za nějaký uherský denár nebo parvus v hezkém stavu. České a moravské drobásky taktéž vítány.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vyměním za moravské ražby a uherské s moravskými,a českými znaky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj, mam tu zase na vymenu par zajimavych vetsich minci - vymenil bych za cisarsky Rim v peknych stavech, popripade me zajimaji ceske denary, evr. tolary ci dukaty do 17teho stoleti. V pripade nepomeru doplatim.

stater Akarnania, 8.55g - horsi stav viz foto
Thasoska tetradrachma, Thrakie, 16.79g, 36mm, SNG Cop. 1039 - slusny stav
Alexander III. tetradrachma, Pamphyliam 16,91g, 28mm, Price 2982 - taky slusny stav

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
vymením Lotyšsko 2014 za obehové mince ČR

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Vyměním tento krosenský haléř za nějaké jiné drobásky české, moravské, německé či uherské na ukázku - v hezkém stavu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
vymenim sk mince za ceske obehove

10 sk - 1993,1994,1995,2005
5 sk - 1993,1994,1995,2007
2 sk - 1993,1994,1995,2001,2002,2003,2005,2007
1 sk - 1993,1994,1995,2002,2005,2006,2007
50 halier - 1993al,1996,1998,2000,2002,2004,2005,2006,2007
20 halier - 1993,1994,1996,1997,1998,1999,2000,2001,2002
10 halier - 1993,1994,1996,1997,1998,1999,2000,2001,2002
Registrovaný uživatel
tomi napsal
vymením Lotyšsko 2014 za obehové mince ČR

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


vymenene, neaktualne
Registrovaný uživatel
Vyměním za římské mince :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím,

měl bych tu na výměnu nějaké mincičky. Vyměnil bych za nějaké pěkné medaile Antona Scharffa (bez hranek apod.), zlaté mince Rakouska Uherska až Československa či nějaké tolary z českého území.

Kdyby, jste měli jakékoliv dotazy nebo nabídky, tak mi napište na tomaspesek70@seznam.cz

Děkuju Citronek

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > »

Sběratel.com » Poptávka a nabídka mincí » :::Výměna mincí:::

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1