Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » Výrobky z mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Výrobky z mincí

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Občas člověk narazí na věci nad kterými zůstává rozum stát a numismatikovo srdce krvácí. :roll:
Pohovka ze 7000 amerických pěticentů.
;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Lžička z australské penny

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Turtle díky, že si ma naviedol na túto tému. A teda pridávam podobnú vecičku. Neviem určiť či sa jedná o mincu. Vyzerá to na nejaký suvenír. Vedel by niekto určiť či táto kvázi lyžička je vyrobená z mince? Podobá sa na nejakú orientálnu alebo arabskú mincu. Celková dĺžka je 10 cm a priemer miskovitej formy 26 mm.
Druhý koniec vyzerá odlomený. Kov určiť neviem. Ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To je krásné téma... :) ...já sbírám okrajově šperky z mincí...
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
na burze minci predáva jeden pán prstene vyrobené z mincí, ale to ste už asi zachytili.
Registrovaný uživatel
Otázka zní - chcete to vidět, nebo raději ne? :D
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Keď pozerám na tú pohovku, tak na nej musí byť celkom zima ležať :D
Registrovaný uživatel
Robbie napsal
Otázka zní - chcete to vidět, nebo raději ne? :D


Já určitě ano :-)
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Občas člověk narazí na věci nad kterými zůstává rozum stát a numismatikovo srdce krvácí. :roll:
Pohovka ze 7000 amerických pěticentů.
;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


já tam tedy vidím jen 1/4 dolary a ne 5c :shock:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Ok, já to jdu odfotit... :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Tak tady to je...

Náramek: z Kopějek - velmi pěkný stav, málo kdy se vidí takhle zachovalý a kompletní, bez utrhaných oček a vyměňovaných mincí s pěkným zapínáním.

Prsten: asi vymyšlená mince... nikde jsem takový motiv pěticentu nenašel, směs stříbra a zlata.

Brož: původní dobová ozdoba

Manžetové knoflíky: ročníky 1958 a 59

Řetízek s přívěskem...:)

Když něco zajímavého vidím, tak to koupím, pokud to je za nějakou rozumnou cenu a v pěkném stavu...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Robbie sú to pekné veci i keď to niekto odsudzuje ako znehodnocovanie mincí.
Škoda, že ten Ferdinand 1848 nie je na prívesku. Pokiaľ sa uško letovalo na hranu aspoň sa dala minca nosiť ako medailón obojstranne. Presne tak sa mi to páči na spodnom obrázku i s retiazkou. Je to súčasť histórie a šikovnosti našich predkov. Dnes a hlavne z obežných eurových mincí by to nikto nerobil. Žiaľ dnešné eurové mince a nehovoriac už o bankovkách, sú podľa mňa doslova sterilné a nemajú ten správny esprit ( dobre som to nazval ? ). Posledná pekná obehová minca z nášho územia - myslím z bývalého Československa, bola naša koruna z obdobia rokov 1957 - 1960, teda so starým znakom! Mám všetky ročníky v pekných stavoch a na takú mincu sa dokážem pozerať skutočne dlho. Daj ešte nejaké obrázky ak máš.
Moderátor
nasel jsem ti ten 5-cent, je to nizozemi:

Obrázek vložený uživatelem

bohuzel je tam asi zredukovany okraj. muze to byt ono? na fotce druhou stranu mince nevidim :)
Moderátor
jinak ten posledni retizek s priveskem je zrejme relativne nejsetrnejsi uchyceni mince (alespon se tak zda), i kdyz samozrejme kazdodenni noseni by se podepsalo i na teto minci (obsah stribra pomerne nizky - 583/1000)

ackoliv to celkove vnimam jako przneni minci, kdyz uz je to takto, tak je lepsi, kdyz to tak zustane a nesnazi se to nekdo opravovat. navic nektere ty sperky nevypadaji zase spatne. a jak je videt, muze z toho byt i tematicky zamerena sbirka.

obcas se nechaji videt pohary ozdobene tolary. to je teprve duvod k placi, pokud tam jsou nejake, o nichz clovek sni, ze by si chtel zaradit do sbirky :)
Registrovaný uživatel
Mně se celkem líbilo tohle

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
hustý :D

mno, tak si kup a zařaď i s tím pohárem :)
Registrovaný uživatel
oliver napsal
nasel jsem ti ten 5-cent, je to nizozemi:

bohuzel je tam asi zredukovany okraj. muze to byt ono? na fotce druhou stranu mince nevidim :)


Ty jsi nejlepší, moc děkuju, já jsem to tipoval spíš na nějaký Karibik, nebo něco podobného :) Druhá strana je právě vybroušená do hladka, takže tam nic není :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Moderátor
nz, me to pak doslo, ze jsem se ptal totalne blbe, ze to tam uz nebude, ale uz jsem kvuli tomu dalsi prispevek nepsal. kdyby to tam bylo, jasne bys to poznal :D
Registrovaný uživatel
TONY-KK napsal
Robbie sú to pekné veci i keď to niekto odsudzuje ako znehodnocovanie mincí.

Presne tak sa mi to páči na spodnom obrázku i s retiazkou. Je to súčasť histórie a šikovnosti našich predkov.


Tak to taky vnímám - jako součást historie. Kdysi se většina šperků a ozdob prostě dělala z mincí... bohatí si nechávali dělat šperky u zlatníků ze zlatých a stříbrných mincí, a chudší vrstvy si dělali šperky vyrobené z měďáků, ale těch se pochopitelně dochovalo minimum.

Kovy byly vzácné, vzhledem k jejich obtížnému získávání... nebylo to jako dneska, že člověk jde do obchodu a koupí si zlatou, nebo stříbrnou recyklovanou cihličku :)

Mince byly prostě nejdostupnějším hotovým vzácným kovem.

oliver napsal
navic nektere ty sperky nevypadaji zase spatne. a jak je videt, muze z toho byt i tematicky zamerena sbirka


Pokud je to pěkně rukodělně vyrobené, tak se dá mince akceptovat jako šperk - je to prostě pěkné - jak motivem, tak zpracováním.

----------------------------------------------------

A abyste věděli že mince jako šperk se používají už tisíce let, prostě od nepaměti... posílám pár obrázků...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Moderátor
obcas se to ukaze i v aukcich (urcite jste videli), davam sem par takovych ukazek:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
já tam tedy vidím jen 1/4 dolary a ne 5c :shock:

Abych pravdu řekl tak ty mince jsem nijak nezkoumal, na website psali 7000 nickels a to jsou pěticenty ne?
Mince USA jsou mi totálně šumafuk. :D ;)
http://craziestgadgets.com/2008/08/29/furniture-made-from-coins/
Registrovaný uživatel
No nevím, zda i to sem patří, ale můj strejda používal po měnové reformě staré mince jako matičky pod šrouby.
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Registrovaný uživatel
http://www.dorotheum.com/cz/aukce-detail/aukce-9755-stibro/lot-1408547-faberge-munzschale.html?no_cache=1&offset=1&viewMode=big&cHash=cb0699df7b91dfaa0431be25526b59b9
Registrovaný uživatel
Zajímavý zapalovač z australského Florinu 1927

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Turtle ak ťa môžem poprosiť, možno to priamo nesúvisí s touto témou, ale čo znamená nápis na britských minciach typu Crown, z 18. - 19. storočia: ,, HONI SOIT QUI MAL Y PENSE" ?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » Výrobky z mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1