Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » Výrobky z mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Výrobky z mincí

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
vysvetleni je zde: http://en.wikipedia.org/wiki/Honi_soit_qui_mal_y_pense

volne prelozeno to asi znamena, ze "samotne penize jako takove nejsou zdrojem zla (ci nastrojem dabla)"?
Registrovaný uživatel
Ano ano, oliver byl rychlejší ;)
Registrovaný uživatel
Hádam moderátor nebude protestovať, že tu vložím obrázok kvázi výrobku mince.
Bola to fantastická orechovo - krémová torta s portrétom keltskej mince typu BIATEC. To navrchu torty bola potravinárska oplátka s naskenovaným motívom toho Biatecu. Dal ju upiecť kolega numizmatik s priateľkou pri posedení našej pobočky na guláši. Tá druhá smotanovo tvarohová sa začala vplyvom tepla trocha deformovať, ale zjedli sme všetko a každý z nás obišiel bez najmenšej úhony. I keď pivko, vínko, slivovica, guláš a potom torta môže pre niekoho predstavovať vražednú kombináciu, na tejto akcii všetko prebehlo úplne v pohode. Každý na ňu spomína len v dobrom. Numizmatická schôdza môže mať aj takúto formu. Invencia či originalita sa dá prejaviť v každej oblasti a tu ponúkam malý návod pre ostatných. Musím ešte dodať, že na tejto torte by uspokojil svoje chúťky každý numizmatik, pretože toto nebolo falzum, ale špicový originál! Ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nechápu, kde jste vzali to teplo! :?
Registrovaný uživatel
Dovolil by som si do tejto témy vložiť mincu a medailu s rovnakým averzom. Je to známy jednocent USA s Lincolnom a vedľa medaila s tým istým motívom. Autor sa pravdaže ani nejako nesnažil o presnejšie stvárnenie Lincolnovho portrétu. Hlavne, že sa stvoril výrobok, ktorý trocha zarezonuje v bežných Amíkoch a biznis je na svete. Mám blízku rodinu v USA a tak som dostal darček, ktorý vo mne vyvolal opačné pocity ako si myslelo príbuzenstvo. Je pravda, že oni to mysleli úprimne a tak sa nepatrí k tomu postaviť odmietavo. Tým chcem poukázať na ohromný gýč, ktorý môže vzniknúť aj z dobrého úmyslu. Táto mincomedaila, či ako by som ju nazval je z bronzu a má priemer 88 mm. Ten jediný parameter sa autorovi vydaril asi najviac. Tvár chudáka Lincolna vyzerá ako keby ju upravil Mike Tyson. Na reverze je citát z prejavu prezidenta po bitke pri Gettysburgu v r. 1863. Neviem kto je autor, pretože na tomto čude nie je žiadna značka výrobcu. No keď som sa dozvedel, že pri návšteve pamätníka v mieste bojov občianskej vojny, sú tieto gýče priam povinným suvenírom pre turistov a deti z amerických škôl, hneď mi bol jasný autorov cit pre dobrý biznis. Umelecká a výtvarná stránka v tomto prípade je podľa mňa
možno nežiadúca. V prvom rade je potrebný lacný materiál, okopírovať známy motív z americkej peňaženky, pridať vlastenecký citát a hurá do toho!!! Otakar Španiel ak by toto uvidel možno by naozaj vstal zmŕtvych!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
po tysonovom prevedeni je fakt :D
No co uz, aspon mas suvenir, treba sa tesit zo vsetkeho , co bolo dobre myslene :)
Registrovaný uživatel
Pekna karikatura :-(
Registrovaný uživatel
Pravdepodobne retiazka k hodinkám s 20 grajciarom FJ.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Oliver, pred časom som sa pýtal na heslo vyrazené v britských minciach typu crown. Tak sa mi to nejako zapáčilo a dal som si to prefotiť na tričko aj s podobizňou kráľa Juraja IIII. Neviem či sa to dá nazvať výrobkom z mincí, ale okolie som týmto netradičným motívom celkom zaujal.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
:) dobry. ja si take kdysi udelal nekolik tricek s ruznymi motivy a celkem to take melo uspech (dokonce jsem je dal i do "obchudku", aby si je mohl pripadne i nekdo dalsi nechat vytisknout):

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dal som urobiť tričko aj mojej dcére vysokoškoláčke a poviem Ti Oliver, mal som obavy ako to prijme. Motív som zobral z 500 frankovej bankovky Francúzska z r. 1942. Dávnejšie som ju kúpil na burze pretože ma veľmi zaujal motív i výtvarné spracovanie. Pridal som k tomu anglický nápis, ktorý som vymyslel a dielo bolo dokonané. Triko bolo ocenené výkrikom radosti ,, Aký krásny secesný motív", no a bolo po obavách. Nechcem tu ďalej pridávať ďalšie obrázky, ktoré s témou veľmi nesúvisia, len chcem podotknúť, že niekedy stačí málo aby ste zaujali našu mládež aj dobrým nápadom, nielen výkrikmi najnovšej elektroniky.
Moderátor
jen to sem dej, ja si myslim, ze se radi podivaji i ostatni (ja urcite).
Registrovaný uživatel
Tak dobre, ale len túto stranu s bankovkou. Avšak neviem si to predstaviť na tričku staršieho, ak by som zveličil, tak poviem dogmatického či snáď konzervatívneho Francúza. Júúúj oni by ma hnali aj s anglickou replikou nad ich symbolom !!! Mimochodom, je to správne Turtle?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
skoda, ze to tricko neni i s naplni :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Nevztahuji se napisy na obleceni nahodou k tomu, kdo je nosi? Ja bych to totiz bral tak, ze nositel tricka to rika o sce dceri. No tak i tak, holku s takovym trickem bych si vsim i v dobe, kdy jsem jeste mince nesbiral - uz jen kvuli te originalite :)
Registrovaný uživatel
Tovy, bolo to vymyslené a vytvorené úplne náhodou. Jednoducho dcéra mala narodeniny a tak k ostatným klasickým darčekom pribudol tento skôr z takej recesie. Na ulici málokto prekladá nápisy na cudzích tričkách. Každému padne do oka skôr námet alebo grafické spracovanie. A ak si to niekto preloží, tak mu asi trkne, že toto triko venoval dcére otec. Jasné, že na babe to triko zaujme oveľa skôr ako na mužovi. Keď na potulkách po bývalej monarchii stretneš holku v tomto tričku tak budeš vedieť, že je to moja dcéra. A ak uvidíš na niekom tričko znázornené vyššie - s Jurajom IIII. tak vedz, že som to ja. Len zakrič - ,, Hej Tony" a pravdaže platím pivo.
Registrovaný uživatel
Tovy napsal
Nevztahuji se napisy na obleceni nahodou k tomu, kdo je nosi?...

Pravda, teď si bude každý myslet že ona má dceru.
:roll:
Jinak z vlastní zkušenosti vím že dcery jsou spíše “expensive” než “precious”
:D ;)
Registrovaný uživatel
Zdravím Ťa Turtle. Ak si už nablízku, tak dám na Teba a odteraz bude moja dcéra aby som jej nekrivdil ...... expensivepreciously ...... Asi som to dooral, ale dá sa to preložiť?
Registrovaný uživatel
:mrgreen: Vzácně nákladná?
Registrovaný uživatel
Díky Turtle. Radšej nech je vzácna ako nákladná. Tak ahoj už mi klipkajú oči, na dnes stačilo.
Registrovaný uživatel
Mám ešte jeden dotaz na moderátora. Je na tomto fóre nejaká téma, ktorá by sa venovala aj ostatným materiálom priamo súvisiacim z peňažným obehom? Napr. staré vkladné knižky, staré dlžné úpisy či zmenky s dobovými kolkami, staré kúpno predajné zmluvy atď. Alebo to patrí do sekcie Bankovky či Antikvariát? Je jasné, že to všetko sú papierové formy finančných transakcií a priamo s mincami tam nie je očividná súvislosť. Avšak rád by som poznal názory i ostatných účastníkov.
Ďakujem.
Registrovaný uživatel
Asi ten antikvariát, tak takové téma vytvoř. ;)
Registrovaný uživatel
Turtle, ku ktorej sekcii patrí táto téma? V prvom rade to má súvislosť priamo s peniazmi či finančnými transakciami. Ak sa to hodí do Antikvariátu, bude to sledovať alebo prispievať tam niekto z numizmatickej oblasti či notafílie? Nebude táto téma takpovediac trochu ukrytá?
Registrovaný uživatel
Před pár dny jsme šel ve Florencii po Ponte Vecchio a skrz výlohu zlatnictví jsem zahlédnul toto. Ty florény jsem celkem pěkné kopie ale bohužel pouze jednostranné :(.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Moderátor
no jeste ze nejsou prave, to by bylo doslova morbidni

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » Výrobky z mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1