Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Zajímavosti » Výstava v Berouně

Vykupminci.cz
Numisargo

Výstava v Berouně

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Teď jsem šel okolo muzea v Berouně a mají tam upoutávku na výstavu Tetínský poklad - viz převzaté info z webu http://www.muzeum-beroun.cz/ :

Tetínský poklad
Slavnostní vernisáž se odehraje 27. října ve13 hodin u příležitosti oslav Dne krajů.
Beseda s odborným pracovníkem k tomuto unikátnímu nálezu se uskuteční
o den později od 15. hodin.
Na konci ledna minulého roku byl nedaleko obce Tetín nalezen v keramické lahvi zdobené dvěma vlnicemi unikátní soubor mincí z 1. poloviny 13. století. Jeho součástí bylo přes 900 kusů stříbrných platidel známé, ale i neznámé ražby. Depot se podařilo zachránit celý a navíc byl, dosud jako jediný na našem území, odborně vyzvednut archeology.
Registrovaný uživatel
fíha :shock:
Registrovaný uživatel
Tak jsem se tam byl podívat. Dokonce jsem dostal pár okopírovaných listů (Sborník Český kras) popisujících nález. Pač to tam rozdávali každému, neočekávám, že bude problém s dáním sem ke stažení. Tož pro ty z vás, kdo má zájem: www.hunarovi.com/stahnout/tetin.pdf

Ještě jedna záležitost. Nedávno tady byla diskuze na téma ohlášení nálezu a následná odměna. Za tento nález byla vyplacena odměna 230 000 Kč (rozdělili si ji dva nálezci). Co si myslíte? Je to málo, tak akorát nebo víc než je zdrávo?
Registrovaný uživatel
Všetko sa odvíja od výšky nálezu? Pred cca 5r. Britské múzeum vyplatilo nálezcom za jednu antickú,presnejšie keltskú misku 2,3 mil.Libier. :twisted:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Zajímavosti » Výstava v Berouně

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1