Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Vyznamenání Spolku vojínů a úředníků České Budějovice

Vykupminci.cz
Numisargo

Vyznamenání Spolku vojínů a úředníků České Budějovice

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

nemohu dohledat moc informací o tomto vyznamenání. Zajímal by mne rok vzniku a počet vydaných kusů.

Děkuji Petr

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=97&t=780&p=1956&hilit=Vyznamen%C3%A1n%C3%AD+Spolku+voj%C3%ADn%C5%AF+a+%C3%BA%C5%99edn%C3%ADk%C5%AF+%C4%8Cesk%C3%A9+Bud%C4%9Bjovice#p1956

Počty udělení jsou neznámé, zkuste pátrat dále
Registrovaný uživatel
Mám obavy, že je vaše medaile znehodnocená.Možná mě zde někdo opraví
Moderátor
Já tam vidím dvě medaile, jedna má klasické ouško a ta druhu "hrubiánsky" ouško udělané.Ale i tak je to v pořádku.Ty ouška se u medaili dodělávali a mnohdy až takto neuměle. Bylo by dobré, kdyby se více lidí vyjádřilo. Medaile nemá např, žádný doklad o udělení hovoříme o veteránské dekoraci, neznáme výrobce ani autora. Třeba nás někdo doplní.,
Registrovaný uživatel
Je to skutečně tak. Medaile „75leté výročí“ byla opravdu při horním okraji provrtaná a zezadu měla vsazené ouško.
Přidávám fotografie z jedné moravské sbírky. Medaile je zde na zelené stuze. Význam onoho našitého červeného proužku, jak uvádí kolega Mint, není znám.
Druhá medaile „Dlouholeté členství“ je zde zavěšena na trikoloře.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zasílám foto i z druhé strany, očko je opravdu vsazené do navrtané dírky a vypadá to že to tak má být původně. Možná se to takto volilo s ohledem na materiál medaile a to hliník.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Faleristika » Vyznamenání Spolku vojínů a úředníků České Budějovice

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1