Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o bankovkách a chlubírna » Zabezpečení bankovek

Vykupminci.cz
Numisargo

Zabezpečení bankovek

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
ahoj lidi, jsem tu sice nový uživatel, ale forum pročítám delší dobu. Před nedávnem jsem dostal nápad, založit pokec, kde by lidi kecali o zabezpečení bankovek. Na začátek přikládám foto britské 20 librovky, kde se mi velice líbí zpracování kovového proužku s portrétem, číslem a znakem libry.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
mnohem lepší název pro téma by mělo být "ochranné prvky bankovek". Pod názvem zabezpečení bankovek si představím jejich umístění v trezoru apod. :)
Registrovaný uživatel
V první chvíli jsem také čekal spíš návod kam je bezpečně schovat :D
moderátor může ten titul upravit.
Registrovaný uživatel
ok prosím tedy o změnu názvu na: ochranné prvky na bankovkách
díky
Registrovaný uživatel
Ahoj,
pro zajímavost zkusme každý uvést nejvíce ochrannými prvky chráněnou bankovku - myslím dle osobniho nazoru ci pohledu. Moje top chranena = 5000 SKK 1999+2003. Tam je prvku, az az.... :-)
Registrovaný uživatel
blacknotes napsal
Ahoj,
pro zajímavost zkusme každý uvést nejvíce ochrannými prvky chráněnou bankovku - myslím dle osobniho nazoru ci pohledu. Moje top chranena = 5000 SKK 1999+2003. Tam je prvku, az az.... :-)


Jedna s nejvíce ochr. prvky je bankovka Uganda 1000 šilinků 2010 (ta je ochr. prvky až přeplácaná, podle mého názoru).
Moderátor
Afrika je v tomhle (obecně) hodně daleko, stejně tak i Jižní Amerika - plast místo papíru už není výjimkou, kovové proužky hýří barvami, obrázky, používají kombinaci proměnlivých barev, průhledek, vodoznaků a dalších ochranných prvků.

Např. pěkné příklady v Jihoafrické republice nebo v Nigérii:

http://www.currencyquest.com/item_images/South%20Africa%202013%20R200,%20GD04617134E%28b%29%281000%29.jpg

http://img.ma-shops.com/aurich/pic/5963_nigeria_20_naira_2009_bn_plast_.jpg

Přitom jdou nižší nominály jdou sehnat za pár kaček, protože "kupní síla" je u některých států velmi slabá, ale to přesto nebrání, aby i nejnižší nominály byly na slušné úrovni.

I v tomto směru mi přijde zváštní, jak se táhne u Eura jeho redesign a přitom z hlediska bezpečnosti ho strčí do kapsy země třetího světa...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pokec o bankovkách a chlubírna » Zabezpečení bankovek

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1