Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » začátečník - dotazy

Vykupminci.cz
Numisargo

začátečník - dotazy

Moderátoři: smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
uz nejake bankovky mam nie su perforovane chybaju mi este nejake kde by som to podla teba mal nakupovat vieš nieco poradit
Moderátor
Napríklad aj na burzách zberateľov. V Žiline majú skoro každý týždeň, alebo aspoň každý 2x do mesiaca burzu.
Registrovaný uživatel
a nevíte někdo cenu, za kterou to prodává CNB tem smluvnim partnerům(na stránkách to nemá...)?
Registrovaný uživatel
to za kolko to predava cnb zaujima aj mna a ako zistim kedy je v za nejake burza a kde?maju nejaku stranku na nete?
Moderátor
Napríklad tu:

http://www.filatelia.sk/Pages/CalendarList.aspx?type=CHANGE

V ZA je najbližšie 15.3. v Ingeo.
Moderátor
Dracek napsal
a nevíte někdo cenu, za kterou to prodává CNB tem smluvnim partnerům(na stránkách to nemá...)?


Na to jsem se ptal v numismatice, kde nakupuju a pán se jen kulišácky pousmál, takže to žádná pálka rozhodně nebude :D
Moderátor
A ako sa može stať niekto zmluvným partnerom cnb, alebo aj snb?
Moderátor
Smithe, jak je to vůbec s cenama na Slovensku ? Když jsem brouzdal slovenským áčkem, tak se mi ty ceny zdály celkem dost nadsazené, tak nevím je li to tím, že tam chodí málo lidí nebo zda je u vás o něco dráž. :roll:
Registrovaný uživatel
smith diky za info za kolko sa da na burze kupit 1OOOkcs so smetanom rok 85 unc kvalita nekolkovana aby som bol v obraze trochu
Registrovaný uživatel
Šenfi napsal
Na to jsem se ptal v numismatice, kde nakupuju a pán se jen kulišácky pousmál, takže to žádná pálka rozhodně nebude :D

To je dobře, několik majitelů firem na seznamu znám dobře osobně, takže se pokusím sehnat skrze ně cenu i případně objednávku.... ;)
Moderátor
smith napsal
A ako sa može stať niekto zmluvným partnerom cnb, alebo aj snb?


Normálně jen požádáš o uzavření smlouvy a oni ti určitě vždy vyhoví, vedle v Teplicích je dokonce smluvním partnerem firma, která prodává jen sportovní potřeby na golf, takže se v tom ČNB asi nijak nepitvá
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 8. 3. 2009, 12:16. »
Moderátor
Na slovenskom áčku veru sú premrštené ceny. Preto ja osobne nakupujem u vás, ale aj na čr áčku niektoré ceny sú mimo reality. A sr áčko sa nedá porovnať ani s návštevnosťou českej. A tým pádom, že ponuka mierne povedané je biedna, tak ceny sú vyššie. Preto mne stoji zato aj vyššie poštovné platiť do čr, ako nakupovať u nás doma.
Ak si všimneš tak napr. na sr áčku skôro vôbec sa neponúka prvá republika, a keď áno tak potom za nereálne ceny. Máme tam jedného známeho člena, ktorý nakupuje na čr áčku a potom to hádže na slovenske za dvojnásobnú cenu.
« Poslední úpravu provedl(a) smith v 8. 3. 2009, 12:19. »
Moderátor
martincan130 napsal
smith diky za info za kolko sa da na burze kupit 1OOOkcs so smetanom rok 85 unc kvalita nekolkovana aby som bol v obraze trochu


Včera som bol na burze v Bratislave, a tam bola ponuka od 25 eur až do 40 eur.
Moderátor
Keď už sme pri tom, tak sa musím pochváliť, že som si zaobstaral hladovú korunu 1953 včera na burze za 1 euro. Samozrejme nie je to top kvalita, ale kým nemám lepšie, tak prázdne miesto v zbierke vyplní. Potom to posuniem ďalej. Už teraz mám na ňu 3 záujemcov, ale kým nemám lepšiu ostane u mňa...
Registrovaný uživatel
add. smluvní parteneři ČNB, trochu jsem se v tom v minulosti pitval a byli mi stanovany dvě podmínky.
a/ právnická osoba s naležitým živnostenckým listem a podobně
b/ povinný odběr spříbrných pamětních mincí, jestli si dobře vzpomínam tak 20 ks od každé emise, zlaté mince beznadějně vypradané
Moderátor
-tom- napsal
add. smluvní parteneři ČNB, trochu jsem se v tom v minulosti pitval a byli mi stanovany dvě podmínky.
a/ právnická osoba s naležitým živnostenckým listem a podobně
b/ povinný odběr spříbrných pamětních mincí, jestli si dobře vzpomínam tak 20 ks od každé emise, zlaté mince beznadějně vypradané


Čo znamená "náležitým živnostenským listom" ? Na predaj zberateľských bankoviek je nutný špeciálny živn.list?
Registrovaný uživatel
ŽL - Nákup zboží za účelem jeho dalšího prodeje a prodej.
Moderátor
Takže klasický nákup a predaj. To mám už 15 rokov.
Registrovaný uživatel
Denarius napsal
ŽL - Nákup zboží za účelem jeho dalšího prodeje a prodej.

přesně tak, jen jsem si nemohl vzpomenout na přesnou definici
Moderátor
smith napsal
Ak si všimneš tak napr. na sr áčku skôro vôbec sa neponúka prvá republika, a keď áno tak potom za nereálne ceny.

Diky :)
Moderátor
numpszi napsal
smith napsal
Ak si všimneš tak napr. na sr áčku skôro vôbec sa neponúka prvá republika, a keď áno tak potom za nereálne ceny.

Diky :)


Nemal som na mysli teba. Tvoje ceny sú v pohode. Ale na toho šikovného..... veď vieš koho mám na mysli.
Moderátor
U nas, na dalekom vychode (Kosice, SK), na burzach su este horsie ceny /+slaba ponuka/. Hlavne pri bankovkach z prvej republiky. 20k (Xx) 1926 od 5 €, 10k (O) 1919 od 200 €... /v stave 3/
Registrovaný uživatel
Ahoj.Aj ja som z Martina a nakupujem buď na Aukre alebo na www.eurotopshop.sk-môžem doporučiť.Má tam aj nejakú literatúru.Obaly kupujem na www.nunofi.sk
Registrovaný uživatel
Šenfi napsal
smith napsal
A ako sa može stať niekto zmluvným partnerom cnb, alebo aj snb?


Normálně jen požádáš o uzavření smlouvy a oni ti určitě vždy vyhoví, vedle v Teplicích je dokonce smluvním partnerem firma, která prodává jen sportovní potřeby na golf, takže se v tom ČNB asi nijak nepitvá


Nevím, ale koukal jsem na to a z Teplic je tam jenom Česká numismatická společnost pobočka Teplice (bohužel žádný golf), http://www.cnb.cz/cs/platidla/numismatika/plat_num_partneri.html jinak ty bankovky jsou za nominál, sám jsem je kupoval přes ČNS
« Poslední úpravu provedl(a) Hanes159 v 17. 6. 2009, 12:13. »
Moderátor
tak to možná aktualizovali, původně tam byla ta golf prodejna na Masarykově třídě ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 > »

Sběratel.com » Rady začátečníkům » začátečník - dotazy

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1