Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Začátečník...... první krok ?

Vykupminci.cz
Numisargo

Začátečník...... první krok ?

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím, asi jsem se rozhodl začít se sbíraním mincí, nějaké prostředky mám a chtěl jsem se zeptat jaký materiál (katalogy a publikace) si mám sehnat. Konkrétně se zajímam o české mince od r. 1918 po součansnost. A jak vlastné začít sbírat..... náhodou jsem nalezl pána, který prodával 6 kg netříděných mincí z dané doby (1918 - ....) za 2300 Kč tak jsem na to kývnul a do týdne by mi měl přijít balíček... ale jak dál.... napsat inzeráty, že koupím dané mince do regionálního tisku... natisknout nějaké letáčky, jestli náhodou doma někdo něco nemá ?

Díky za odpovědi
Moderátor
Popýtajte sa známych, strýkov, susedov, kolegov či niekto nemá v šuplíku nejaké staré nepotrebné mince. Aspoň takto som začínal ja. Zo začiatku som zbieral úplne všetko čo mi prišlo pod ruku, zahraničie, ČSR... Tých 6 kg mincí to bol slušný ťah, každopádne tam nečakajte nič vzácne, ale na základ zbierky to určite bude viac než stačiť. Literatúru si pozrite na Aukre, je jej tam dosť v sekcii numizmatika - literatura. Je tam aj dosť katalógov ČSR za rozumné ceny, zaregistrujte sa už to pôjde samo. Závidím Vám to nadšenie začínajúceho zberateľa, pamätám sa na svoje začiatky a ako ma potešil každý prírastok.
Jedna rada; tu na fóre kľudne môžete hovoriť že prostriedky máte, ak budete kupovať od nejakého obchodníka osobne, tak mu to nikdy nehovorte, lebo z Vás zderie aj kožu.
Nech sa Vám darí a dajte vedieť ako to ide.
Administrátor
Nove katalogy minci jsou k dispozici i zde http://eshop.infofila.cz/polozky.php?r1=3&r2=2
Preji mnoho hezkych chvil u sberatelstvi. Maji sberatele minci casopis pro mladez?
Registrovaný uživatel
Zdenek Jindra napsal
Nove katalogy minci jsou k dispozici i zde http://eshop.infofila.cz/polozky.php?r1=3&r2=2
Preji mnoho hezkych chvil u sberatelstvi. Maji sberatele minci casopis pro mladez?


Casopis urceny pro mladez sberatele minci nemaji. Co vim, vychazeji jen Num. listy a ty jsou pro vsechny :) (ale chybi v nich clanky typu jak zacit sbirat a pod., ktere by pro mlade sberatele byly urcite prinosne).
Moderátor
Jindřich Marco: Jak sbírat mince. Treba si zohnať, výborná kniha pre mladých:)
Registrovaný uživatel
Numismatické listy odebírají většinou jen členové ČNS a začátečníkovi opravdu moc nepřinesou - odborné články povětšinou se zabývající denárovým obdobím a antikou vás leda zmatou. Jako literaturu pro začátečníka doporučuji brožury od Ing. Eduarda Polívky příp. od p. Novotného (ty se lépe shánějí). A jinak tady je nabídka různých konvolutů mincí, mezi nimi i ČSR, tak to kdyžtak zkuste http://sberatel.com/mince/zobrazit.php?clanek=lacino
Registrovaný uživatel
Pro tohoto začátečníka je jistě nejlepší katalog od p. Novotného Mince Československa 1918-2007 :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Začátečník...... první krok ?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1