Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Žádost o pomoc s identifikací

Vykupminci.cz
Numisargo

Žádost o pomoc s identifikací

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pánové jsem v koncích, dostal se mi do rukou tento porcelánový předmět a nevím si rady s jeho zařazením, vůbec mne nenapadá k čemu by mohl sloužit.
Dle provedení a malby se jedná evidentně o velice starý kus, podle provedení malby si myslím že by mohl pocházet odněkud z východní evropy (rusko, dálný východ). Původně jsem si myslel že by mohlo jít o nějaké rituální vykuřovadlo, ale uvnitř není po nějakém okouření ani památky, tak že to jsem posléze zavrhl. Rozměry tohoto čuda jsou 25 cm výška a 11 cm šířka u spodní základny.
Pokud by někdo z vás věděl co že to je a k čemu pak to sloužilo, byl bych vděčný za každou informaci ;) .

Obrázek vložený uživatelem Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
já z toho mám pocit ,že by to mohl být zásobník - na cukr , mouku atd . , možná je to blbost , ale nic jiného mne zatím nenapadá :shock:
Registrovaný uživatel
Zasobník na čokoľvek. :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
S tím zásobníkem mne to také napadlo, ale proč by tedy dole byl ten otvor, který je skrz až dovnitř nádoby, to nedává smysl. A navíc je to dost těžké samo o sobě, když to je prázdné, natož kdyby to bylo plné mouky, nebo cukru :?
Registrovaný uživatel
A co vodní hodiny:D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Žádost o pomoc s identifikací

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1