Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » zahraniční aukce

Vykupminci.cz
Numisargo

zahraniční aukce

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Hm,vlákno jsem pročetl-má někdo i pozitivní zkušenosti ohledně švýcarské Sincony?
Nekupuji tam,ale ted bych chtěl udělat výjimku-osobně se zúčastnit nemohu.
Jde mi o jednu jedinou položku-ovšem dost drahou.
Registrovaný uživatel
Ideálne dať si to poslať na švajčiarsku adresu.
Registrovaný uživatel
Hm,tak to nevím-nikoho tam nemám,neznám.Příbuzné mám jen na Slovensku a v Argentině-to mi bude asi prd platné :)
Jinak-katalogy jsem ti ráno odeslal..
Registrovaný uživatel
Ok. Ja zas peniaze včera. Opytam sa či tam niekto necestuje.
Registrovaný uživatel
Na jaře jsem tam něco dražil, přišlo to bez problému z německé adresy, takže žádné clo, ale upozornuji že se jednalo o celkem levnou položku.
Registrovaný uživatel
Hm,stalo se Vám někomu?
Vydražil jsem něco u jisté portugalské firmy-dostal fakturu,zaplatil a čekal.
Dlouho nic nešlo,tak jsem poslal žádost o číslo zásilky,obdržel jej-a zásilku vyhledal.
Úspěšně minula republiku a zakotvila v litevském Vilniusu....
U firmy jsem ihned reklamoval-a v tom okamžiku ustala z jejich strany jakákoliv komunikace..stalo se před pěti měsíci.
Registrovaný uživatel
tak ja mám tiež príhodu z pred vianoc, zásielka z Rakúska, vyžiadal som si číslo zásielky, sledoval jej cestu, prišla do susedného mesta, do nejakého prepravného depa ale už nebola doručená na moju adresu. Kontaktoval som predajcu aby mi povedali akou spoločnosťou to poslali. Problém bol, že rakúska pošta to na Slovensku rozposiela cez menšiu prepravnú spoločnosť, nie Sl. poštu a ja som mal len rakúske podacie číslo, ktoré sa nedá dohľadať v našich vyhľadávačoch.
Zásielka sa vrátila do Rakúska. Poslali mi ju znovu, zas ten istý scenár, tak som obvolal 10 prepravných spoločností, až som zásielku dohľadal, problém bol nakoniec v tom, že doručovacia spoločnosť nemala moje telefónne číslo. :roll:
Moderátor
Pokud to bylo PPL, tak ti kašlou na to, že mají email i telefonní číslo, vůbec se nepokusí o kontakt a klidně to pošlou zpět. Už dospěli do stádia, že jsou horší než Česká pošta. Nechápu, že jim za to firmy platí, i když je fakt, že někdy o tom ani neví, dají něco poště, ta to pošle přes DHL a ti to pošlou přes PPL...
Registrovaný uživatel
Je třeba jim rovnou k limitu připsat, že to mají poslat normální poštou a né nějakou DHL, PPL a pod. :P :twisted: :twisted:
tenzor napsal
Pokud to bylo PPL, tak ti kašlou na to, že mají email i telefonní číslo, vůbec se nepokusí o kontakt a klidně to pošlou zpět. Už dospěli do stádia, že jsou horší než Česká pošta. Nechápu, že jim za to firmy platí, i když je fakt, že někdy o tom ani neví, dají něco poště, ta to pošle přes DHL a ti to pošlou přes PPL...
Registrovaný uživatel
Me teda ppl vždycky volaj i píšou SMS a maily. Jako dulovi mi od raucha nic nepřišlo taky kvůli tel číslu. Kdyz sem jim psal tak mi psali ze se jim to vratilo, poslali znovu a cajk.
Registrovaný uživatel
Mám jenom technickej dotaz. Pár let jsem u Raucha nedražil až teď o víkendu.
Jak je to teď u nich s vyúčtováním? Posílaj na mail fakturu, nebo musím spočítat sám a poslat platbu...
Díky W.
Registrovaný uživatel
Prozatím jsem se u žádné aukce nesetkal s tím, že bych vyúčtování počítal sám. Rauch mi poprvé poslal samotnou fakturu a pak už vždy fakturu i s mincemi.
Registrovaný uživatel
Jasně...počkám na fakturu.
Díky...
Registrovaný uživatel
Jj posilaj fakturu. Me přišla na mail uz v úterý. Minule mi teda přišli rouvnou mince. Tet zase jen faktura. A kdyz jsme u toho, za co je ten jejich service gebuhr 4%? Jako za to ze platim kartou nebo paypalem? To je zidi XD
Registrovaný uživatel
Rauch mi take posila mince i s fakturou. Ale kolegove mi rikali, ze jim nekdy posle jen fakturu a to i kdyz od nej uz braliveci.

Bohuzel skoro kazda aukcni sin si uctuje za platbu kartou ci paypalem poplatek 3.5-4.5%. Naklady na bankovni prevod jsou nekde na 10 eurech (dle banky), tak to delam podle toho, co je vyhodnejsi.
Registrovaný uživatel
Na platby v EUR je z českých bank dobré FIO, tam je poplatek 20 Kč.
Registrovaný uživatel
Ale pokud mu pošlu z účtu online rovnou ecka neni třeba to platit ne? I 4% jsou z vetsi částky docela dost.
Registrovaný uživatel
Jestli mas ve fakture, ze tech 4% je za kartu nebo za paypal a budes posilat SEPA platbou, tak tu castku odecti. Uz jsem to parkrat udelal a proslo to :)
Registrovaný uživatel
Tovy napsal
Jestli mas ve fakture, ze tech 4% je za kartu nebo za paypal a budes posilat SEPA platbou, tak tu castku odecti. Uz jsem to parkrat udelal a proslo to :)

Za zasmejem až ti Rauch pošle o jednu mincu menej :)

Vo faktúre od Raucha je uvedená suma koľko máte platiť SEPA prevodom a koľko pri platbe PayPal-om alebo kreditnou kartou. Tie 4% naviac je poplatok tretej strany (PayPal, banka).
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Ono je to pěkně rozepsaný zvlášť. Tak je jasny kolik poslat. Ale sem blbec tu fakturu pořádně četl az tet, minulé aukce jsem proste zaplatil částku dole na papíru a nejak mi nenapadlo se zabejvat tim že to platim SEPO a je tam i poplatek za platbu paypall/kartou. Uz sem jim psal mail tak sem zvědavěj co mi řeknou. XD
Registrovaný uživatel
Fidzi: to jsem taky nepsal o Rauchovi nebo o fakturach, kde je uveden poplatek za SEPA. U nekterych aukcnich sini jsem uvadel pri registraci PayPal a do dneska mi ve fakture posilaji PayPal priplatek "natvrdo", ale obcas jim platim prevodem a kdyz maji v pravidlech, ze SEPA je zdarma, tak PayPal poplatek odectu a je to. Vzdy bez problemu. Vetsina prodejcu to ma rozepsane, ale ne vsichni.
Registrovaný uživatel
Apropo ted nevim, zda jsem to pochopil spravne, ale Vam uz prisly veci od Raucha z te aukce co sla pred par tydny?
Registrovaný uživatel
Neee, jeste nic neprislo. Se divim. Minule jsem jeden den zaplatil a snad druhy den uz klepal postak na dvere. A tet tyden skoro fuc a jeste nic.
Registrovaný uživatel
Aha, tak to je ok. Ja nejak pochopil, ze uz to chodi a mi porad nic.
Registrovaný uživatel
Tak mi Rauch prisel dneska - mince + faktura.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » zahraniční aukce

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1