Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Zajímavá obálka s R- nálepkou

Vykupminci.cz
Numisargo

Zajímavá obálka s R- nálepkou

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
do rukou se mi dostala obálka, která je odeslána doporučeně ze Šumerka 1 dne 28.3.2011. Je ale na ní klasická R-nálepka (ta s červeným okrajem, červeným R a lepem). Pokud se nepletu, R nálepky byly zrušeny někdy vloni na podzim. Je to něco zvláštního? Děkuji všem za odpověd´.
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Pokud vím, tak různé podniky a instituce samy lepí R-nálepky v kombinaci s otiskem výplatního stroje na své hromadně podávané zásilky, v tom se snad nic nezměnilo. Kdo je odesílatel té zásilky?
Registrovaný uživatel
Děkuji, Pars Nova (výrobce kolejových vozidel)
Registrovaný uživatel
Firmy a instituce zjevne maji zasoby. Memu tatinkovi ped prislo neco podobneho. Z hlavy si nejsem uplne jisty ale tusim ma to R nalepku "Brno 602 00", obalka je vyplacena otiskem vyplatniho stroje a odesilatel je jakysi urad.
Moderátor
Nevím, odkud je informace, že původní vzor R nálepek byl zrušen. Od 1. září (na vybraných poštách dříve) byl zaveden nový typ R nálepek s čárovým kóidem; tímto však prozatím nebyl předchozí vzor zrušen a lze jej do spotřebování používat (zejména na hromadně podávané zásilky).
Pokud nějaká pošta poskytla firmě větší množství nálepek k použití, pak se samozřejmě mohou vyskytovat ještě teď, ale nevyznám se v poštovních předpisech, takže nevím, zda vůbec může pošta tyto nálepky takovým způsobem někomu poskytnout.
Každopádně každá doporučená zásilka podaná běžným způsobem na přepážce má nálepku s čárovým kódem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Zajímavá obálka s R- nálepkou

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1