Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Zajímavosti » Zajimave clanky

Vykupminci.cz
Numisargo

Zajimave clanky

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím
Omlouvám se, že odbočuji od tématu.
Někam se mě ztratilo téma ,, 10 korun 1993, pootočené strany o cca 90 stupňů ,,
Téma bylo dnes otevřené a již tam není.

V tématu byl dotaz:
Dobrý den, 10 korun 1993, pootočené strany o cca 90 stupňů ale nikde nemohu sehnat bližší informace o vzniku o počtu a ceně, předem děkuji za odpovědi.

Nevím zda to někdo smazal a proč.
Proto jsem tento dotaz skrze velkou sledovanost zkopíroval do Vašeho tématu.
Pěkné svátky
Moderátor
Petr, aj ja som si všimol že zmizol tvoj dotaz. Tiež nechápem prečo, veď dotaz neporušuje žiadne pravidla.

K samotnej téme, verím že sa odpovede dočkáš, sú tu zberatelia čo sa venujú chyborazbám, určite radi odpovedia.
Registrovaný uživatel
Zmazal to niektorý moderátor, lebo tam bol priami odkaz na aukciu na aukre, s jasným zámerom predať za najvyššiu ponuku mimo. Takáto reklama sa tu maže.
Registrovaný uživatel
Asi tak jak psal dula77, tento uživatel to za tuším 59000Kč prodává na aukru, zde se snaží o tom šrotu tahat rozumy, dává sem odkaz na svoji aukci na aukru a píše kolik mu zde někdo nabídl údajně mailem a snaží se prodat to bokem. Jasný případ...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
ja som ten dotaz videl bez toho aukra..tak neviem
Registrovaný uživatel
facctory napsal
ja som ten dotaz videl bez toho aukra..tak neviem

lze doložit,mám to vyfocené... :roll:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
tak sa ospravedlňujem a v tom prípade samozrejme úplný súhlas zo zmazaním príspevku z dôvodu porušenia pravidiel.
Moderátor
Dráček má pravdu, sám som tam dal príspevok,že reklama na vlastné prebiehajúce aukcie tu na fóre sa nestrpia. Potom sa to zmazalo.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Ano jsem tady dnes poprvé, udělal jsem chybu a byl smazán.
Jestli mohu na svou obhajobu uvést
Tu minci jsem nechtěl prodat, jen jsem chtěl o ní získat informace, nic víc, tomu odpovídá i neprodejní cena v aukci.
První kdo reagoval na můj dotaz mě vyzval ať vložím fotky, to může dráček potvrdit máto vyfocené, taktéž vám dráček může potvrdit, že mě pán vyzval, že ji o de mne koupí a já řekl, že jsem již měl nabídky a že ji neprodám.
Jelikož ještě neznám vkládání fotek, tak jsem aukci spustil jen a jen kvůli odkazu k posouzení fotek a to teprve pár minut po tom, co jsem založil u vás téma s oním dotazem, to se dá ověřit podle času v aukci, aukce ještě jede, dráček vám to může ověřit.
Tak teď už vím, že jsem to měl udělat jako jiní
Založit téma, vložit prvně odkaz k aukci a k tomu napsat ,, všichni se podívejte na toho vydřiducha kolik chce za tu běžnou minci peněz, to není možné, co na to říkáte???
Na to by se rozpoutala debata o ceně a já bych do toho napsal, aháá tak pardón to jsem si nevšiml, ta mince je rub vůči líci pootočena o 90 stupňů, to bude nějaká vzácnost, to jsem ještě nikde neviděl nevíte o tom někdo něco?
A možná bych se něco dozvěděl…….tak pardón
Registrovaný uživatel
to už je teraz jedno.
Cenu nik neurčí, ako bolo napísané je to cena záľuby.
Moderátor
Petr_V. : Nic se neděje. Jako nováček nemůžete znát všechna pravidla tohoto fóra. Někdo s nimi souhlasí, někdo ne. Ale to je věc moderátorů. Odkazy na probíhající aukce ( pokud nejde o upozornění na falzum ) se zde netolerují, jelikož provozovatel těchto stránek má svůj vlastní aukční portál a uvádět zde bezplatně odkaz na konkurenci není zcela v pořádku. Což většina lidí zde akceptuje. Proto jste byl odstraněn. Něco jiného by bylo, pokud by jste sem odkaz vložil až po ukončení aukce.

Pokud máte tuto minci, určitě ji zde spousta sběratelů uvítá. Především fotku proti zrcadlu, aby bylo vidět pootočení. Pokud Vám sem nejde vložit fotka, tak buď je větší, než 2MB, anebo máte příliš vysoké rozlišení. Zkuste fotku upravit na 1000x1000 pixelů a vložit Vám sem půjde. Případně mi ji pošlete na mailíka. Pokusím se ji sem vložit. Také bych doporučil ji dát do správné sekce, aby ji našla ta skupina sběratelů, kteří se na to specializují.

K ceně mince se Vám asi moc lidí nevyjádří, protože je to spíš věc konkrétních sběratelů, kteří se na to specializují. Pro ostatní má cenu pouze nominálu.

Pokud Vás původní reakce neodradila, určitě sem po ukončení akce vložte odkaz. Určitě spoustu sběratelů tato informace zajímat bude ( pokud se na Vás již nesesypali s nabídkou na koupi ) a to i dosažená cena v aukci :lol: . Je to odlišnost, která stojí za evidenci. Určitě pak i dostanete rozumnější odpovědi.
Registrovaný uživatel
Petr_Veliky: nezakládej jeden dotaz do několika témat a dále zbytečně nová... :|

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
pár prodejů
http://img26.imageshack.us/img26/5048/101zc.png (xena byl další nick prodejce)
http://img210.imageshack.us/img210/5062/102j.png
+ další, ale to se mi nechce hledat...
Registrovaný uživatel
Tak jsem na radu zkušeného, který mě i naučil vkládat obrázky, začal od píky.
Založil jsem ve správné sekci Naše mince, nové téma, vznesl jednoduchý dotaz, vložil foto, jak jednoduché. Během chvíle jsem měl první odpověď a vtom jako blesk zasáhl moderátor DRACEK a bylo po mé niti.
Ale byl tak hodný, že mi alespoň fotku přesunul a otcovsky pokáral, kde jsem zase udělal chybu.
K mému tématu jsem se tady zatím nic nedozvěděl, jen se tady po mě DRACEK vozí, vymazává, kárá a posílá smutné smajlíky, od toho tu taky je, ne?
Registrovaný uživatel
Děkuji khhhh, konečně něco k mému tématu
Registrovaný uživatel
Jak je možné, že skoro 20 let od vyražení této mince, nikde oni ani zmínky?
Kdejaká třebas trochu jiná číslice či nepatrný nálitek na minci je léta popsána a vedena jako varianta, to je v pořádku.
Jak je možné, že taková okatá varianta mince není nikde popsána a nikdo o ní nic neví, to není v pořádku.
Moderátor
Me to teda nechava v klidu :D.
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
nie je to varianta ale zmetek ktory unikol vystupnej kontrole.
_______________
Registrovaný uživatel
Ono ale k tomu není moc co dodat... drobná pootočení vzniklá asi uvolněním razidel jsou celkem běžná u většiny mincí; zajímavější jsou pootočení o 180° a pak ještě o +/- 90°, ale moc lidí to nesbírá a podle toho kolísá cena - jednou pár stovek a podruhé pár tisíc...
Asi "nejznámější" je 20h 1993 otočený o 180°, který se vyskytuje celkem často a cena se pohybovala kolem 100 Kč...
Petr_Veliky napsal
Jak je možné, že skoro 20 let od vyražení této mince, nikde oni ani zmínky?
Kdejaká třebas trochu jiná číslice či nepatrný nálitek na minci je léta popsána a vedena jako varianta, to je v pořádku.
Jak je možné, že taková okatá varianta mince není nikde popsána a nikdo o ní nic neví, to není v pořádku.
A co třeba dvoukoruna 1972 - teď byla (nebo možná ještě je) na áčku hned 2x a nikde v katalogu jako "varianta" vedená není ;)
Moderátor
protoze je to, s odpustenim a nijak ve zlem, obycejny vyrobni zmetek zpusobeny pouze spatnou orientaci raznic, nic vic v tom neni. pri beznem prohlizeni tato skutecnost snadno unikne (pokud je vubec mince podrobneji zkoumana).

pokud budu chtit povazovat ruzne nedom*dky za varianty, mohu. myslim, teprv, ze cas ukaze, o jak skutecne moc zajimave a zasadni veci se jedna. podobne chyby a problemy ma kazda mena. osobne je nepovazuji za vzacnost, ale za zajimavost. lze je od sebe odlisit, byt se bude jednat o bezna opotrebeni nekvalitne vyrobene ci nad dobu zivotnosti pouzivane raznice

mit ji v ruce ja, schovam si ji. mit moznost ji koupit, nekoupim ji. a priznavam, mit moznost ji draze prodat nekomu, kdo si mysli, ze je sesbira vsechny a nabidne mi za ni nejakou hodne (mozna az hloupe) nechutnou castku... prodam ji a koupim si neco hodnotnejsiho

takze, prestante se divit, je to obycejnej kram, s kterym by 99,999% populace svihlo klidne i do automatu na kondomy a pokud vam nekdo za to dava prachy a sam to nesbirate, tak to strelte a udeljte si bene

podle mne kazdemu z nas proteklo takovych zmetku rukama uz mozna i desitky. ale ruku na srdce, stihnete vzdy zkontrolovat vse? ja kontroluju jenom, kdyz jdu do automatu na kafe, jindy na to nemam cas. opravdu se tu z toho zacina delat veda, ktera tomu neprislusi...
Registrovaný uživatel
přesně jak napsal Oliver, velký humbuk pro nic...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
No vidíte a já myslel, že se tu o takových věcech klábosí.
A já tady vlastně dělal jenom humbuk pro nic...
Dík olivere, tocomabyte a khhhh alespoň za snahu k tomu něco říci.
A ty raději mlč draceku, jen přitakáváš druhým a sám nic nevyplodíš.
Leda tak mazat nitě.
Tak se tu mějte a přeji šťastný Nový rok a ať Vám sem moc nelezou s těma humbukama.
Moderátor
Petr_Veliky napsal
No vidíte a já myslel, že se tu o takových věcech klábosí.
A já tady vlastně dělal jenom humbuk pro nic...
Dík olivere, tocomabyte a khhhh alespoň za snahu k tomu něco říci.
A ty raději mlč draceku, jen přitakáváš druhým a sám nic nevyplodíš.
Leda tak mazat nitě.
Tak se tu mějte a přeji šťastný Nový rok a ať Vám sem moc nelezou s těma humbukama.


Tiež všetko dobré šéfe a klídek, Dracka si nevšímať. ;)
Registrovaný uživatel
Petr_Veliky napsal
No vidíte a já myslel, že se tu o takových věcech klábosí.
A já tady vlastně dělal jenom humbuk pro nic...
Dík olivere, tocomabyte a khhhh alespoň za snahu k tomu něco říci.
A ty raději mlč draceku, jen přitakáváš druhým a sám nic nevyplodíš.
...

To víš, koušu se nudou a raději plodit humbuk nechávám na jiných... :?
a za přitakání dobře napsané věci vystihující můj názor jako zde od Olivera se nestydím. :)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
Petr_Veliky napsal
No vidíte a já myslel, že se tu o takových věcech klábosí.
A já tady vlastně dělal jenom humbuk pro nic...
Dík olivere, tocomabyte a khhhh alespoň za snahu k tomu něco říci.
A ty raději mlč draceku, jen přitakáváš druhým a sám nic nevyplodíš.
...

To víš, koušu se nudou a raději plodit humbuk nechávám na jiných... :?
a za přitakání dobře napsané věci vystihující můj názor jako zde od Olivera se nestydím. :)


Páni ; čo tak to Troch kráľov vyhlásiť prímerie. :roll: ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... > »

Sběratel.com » Zajímavosti » Zajimave clanky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1