Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Zajímavosti » Zajimave clanky

Vykupminci.cz
Numisargo

Zajimave clanky

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
barbar- pozri si diskusiu zo 17.5 v kecárni
Moderátor
Tak to jsem zaspal. :( objevilo se mi to na YouTube a já to šoupnul jsem.
Moderátor
https://youtu.be/GdKM4FvGGPY
Kdyby,měl někdo zájem o podobnou podlahu.
Není problém. ;)
Registrovaný uživatel
Barbar objavuješ objavené. Podobný príspevok sa tu preberal už pred pár rokmi, len v inom vlákne. Príspevok č. 83.

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/vyrobky-z-minci-16574x4
Moderátor
Tony soused,který se přistěhoval to děla,pryskyřice podlahy.
Jinak tony co je pro tebe jasná věc, pro někoho muže byt novinka, takže tvá důležitost není na místě,schovej si ji třeba pro starou. :)
Registrovaný uživatel
Máš pravdu barbar, moja dôležitosť nie je na mieste. Pre moju manželku si ju schovávať nemusím. Za tých 30 rokov čo sme spolu ma dôkladne pozná. Vieš chlape, človek pred dôchodkom si už nemusí veľa dokazovať. Na rozdiel od vás mladých borcov, ktorí síce sršia sebavedomím a nadúvajú svaly, no vedomostí ešte stále moc nepobrali.
Moderátor
Tony poraď Te mi, jak jsem měl reagovat když jste mě tak odpalkoval.Pokud jsem se vás dotkl,omlouvám se. Ale musíte si uvědomit,že nás je tady vic, ruzne věkové kategorie. A všichni by jsme měli byt ohleduplni jeden k druhému. Pokud vam něco připadá samozřejme stači jen to nekomentovat. Podobně jsem Já např. Po vaši reakci na podlahy zareagoval stejně na vaši dvou korunu co pro mne je nezajimave.
Pokud by jste mě nevyprovokoval nereagoval bych.
Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. ;) :)
Registrovaný uživatel
Navrhuji u každého uživatele zobrazit i jeho věk :-)
Moderátor
bossi napsal
Navrhuji u každého uživatele zobrazit i jeho věk :-)


Zajímavý návrh, urcitě by to mělo nějaký smysl a lepší úhel pohledu.
Já již dříve uvedl je mi 37 a v numismatice jsem aktivnější od svých asi 22 nějaký ten rok po vojně.Pasivně od dětství,otec taky numismat.faleristiku dělam druhym rokem.Mimochodem muj syn již také přičichuje.
A co ty Bossi.......
Registrovaný uživatel
TONY-KK napsal
Máš pravdu barbar, moja dôležitosť nie je na mieste. Pre moju manželku si ju schovávať nemusím. Za tých 30 rokov čo sme spolu ma dôkladne pozná. Vieš chlape, človek pred dôchodkom si už nemusí veľa dokazovať. Na rozdiel od vás mladých borcov, ktorí síce sršia sebavedomím a nadúvajú svaly, no vedomostí ešte stále moc nepobrali.


vědomosti má strejda google ;)
Registrovaný uživatel
Já nejsem vůbec důležitej ☺
Moderátor
bossi napsal
Navrhuji u každého uživatele zobrazit i jeho věk :-)


:mrgreen: no do kolika let? Já se stydím :P :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
[quote=bossi]
Navrhuji u každého uživatele zobrazit i jeho věk :-)


:mrgreen: no do kolika let? Já se stydím :P :mrgreen:
[/quote
:lol: :lol:[/quote=Altmann]
Moderátor
bossi napsal
Já nejsem vůbec důležitej ☺


Ty jsi to nadhodil, ....zubře, tak se ukaž, jseš duležitej ;)
Moderátor
Rad bych se touto cestou OMLUVIL panu EVROPĚ 1.
za včerejší nevhodného slova mou použita.
Prosím přijměte mou omluvu.


Někdy mám opravdu problém s kultivovanym vyjádřením.
Bohužel asi to bude má profesní deformace, skoro 15 let jsem řidil svou firmu v zahraničí a někdy to nebylo zrovna lehke s cizinci. Tim to samozřejmě nechci svoji vulgaritu omlouvat.Jen mě berte s rezervou. Děkuji
Moderátor
Něco zajímavého pro labužníky :)

https://aukro.cz/numismaticke-listy-remarques-1707-naprosty-unikat-top-stav-6930826709
Registrovaný uživatel
Juhokórejský tím objavil vrak ruskej cárskej vojnovej lode Dmitrij Donský. Predpokladá, že stále obsahuje 200 ton zlata a mincí v hodnote vyše 110 miliárd eur.
https://www.aktuality.sk/clanok/607744/nasli-potopenu-rusku-vojnovu-lod-viezla-vyse-100-miliard-v-zlate/
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
https://magazin.centrum.sk/styl/bezcenne-mince-meni-na-majetok-staci-jej-k-tomu-stetec/914602.html
Registrovaný uživatel
Ako sa na Slovensku bačuje v múzeách...

Západoslovenské múzeum v Trnave - zmizlo 1210 muzeálnych predmetov!!!
asi najväčšia muzeálna krádež v Európe. A nikto si nič nevšimol...

Trenčianske múzeum - zmizlo 248 vzácnych zbraní!!!
chýba 84 pušiek, 13 samopalov, 14 revolverov, jeden guľomet, niekoľko sečných zbraní a 58 šablí a špeciálnych osmanských sečných zbraní - jatagánov.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Starší, ale zaujímavý článok o masovej produkcii kópii ruských mincí v Bielorusku :shock:

Falošné mince hodnotené a distribuované americkými spoločnosťami NGC a PCGS

Stále hovorím, že kto mincu dáva do krabičky, ten potrebuje niečo skryť.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Bělorusko,Česko, Maďaři,Polsko, Ukrajina, Rumunsko....to jsou státy které produkují,, kopie,, Falešné mince.. nespočet soukromých mincoven..krabičky,nekrabičky.
Zdokonalují svou produkci rok od roku..
Kupovat zajímavější mince ledabyle je dnes už 50%riziko napáleni falzy, mnohdy i bez záměru, kdy ani prodávající netuší co vlastně prodává..
S pokrokem v technologiích to máme dnes i my zkušenější sběratele složitější v rozlišení..
Při oblibě a růstu této sběratelské vášně bych se nedivil,že v brzké budoucnosti bude jakási foto evidence zajímavějších mincí s rozlišovacími prvky a jasným původem,na každý kousek zvlášť....a to bez krabiček.Bohatě by stačily kvalitně detailní fotografie...
Je jen otázkou času kdy někdo vytvoří tento kontrolovány, bezpečný foto registr(server) a sami sběratele(nejlépe členové ČNS) tam budou ověřovat a evidovat své sbírky mince, medaile a to soukromě,nebo jen pro důvěrný okruh sběratelů,či zcela věřejně..
Tato evidence by i do jisté míry zajišťovala bezpečnost sbírek pro případ odcizení a jejich následné dohledání...
Osobně si myslím,že samotná ČNS by mohla takovy registr vytvořit a spravovat..
Zaručeně by se snížil výskyt padělků...
Moderátor
barbar: verejny registr je ale take navod pro padelatele co maji zlepsit ...

Taky viz prispevek 3384 zde:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/aukce-na-aukru-4798x136
« Poslední úpravu provedl(a) numismat v 10. 6. 2019, 16:42. »
Moderátor
numismat napsal
barbar: verejny registr je ale take navod pro padelatele co maji zlepsit ...

Možná,ale už tak kopírují s ledajakych originálu..
Problém pro padělatelé by nastal tehdy,kdy by si nový majitel ověřil původ mince (odkud se mince k němu dostala) ..Jak jsem uvedl,registr původu majitelů...
Samozřejmě se jedná o jakýsi nápad, který je třeba všestranně kolektivně promyslet, zdokonalit a maximálně znemožnit jakékoliv možnosti zneužití..
Registrovaný uživatel
Vykrádači s detektorom a vykrádači v múzeách

Relácia RTVS Reportéri - Pondelok 03.06.2019 22:30
Zaujímavá je prvá polovička relácie a najmä záver o stave numizmatickej zbierky v Slovenskom národnom múzeu... škoda, že 99% času venovali detektoristom a nie práve pracovníkom múzei...
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Vykradani archeologickych lokalit, resp. jakekoliv neprofesionalne provedene "archeologicke" pruzkumy neschvaluji - to aby bylo jasno. A bordel v muzeich rozhodne take ne.

Ale abych veril tomu, ze reseni lezi v tom, ze policie, strana a vlada to zaridi, pozatyka a recidivisty treba postrili - no to bych musel hulit hodne kvalitni matros, aby mne to napadlo aspon jako blbej vtip (ale stejne bych ho radsi nikomu nerek). Ale oni vazne existuji lide, co nehuli a normalne tomu veri a hlasaji to! To oni jsou ti, kdo jsou v konecnem dusledku zodpovedni za ty ztraty jako za celek. Navrhnout nefunkcni system a jeste si za nim tvrdosijne stat, to chce opravdu totalni umrtveni sebekritiky a sebereflexe.

Protoze ti, co maji tu moc, meli najit reseni takove, aby zachranili alespon neco. Jenze co udelali? Zrekli se jakekoliv zodpovednosti, zaklinaji se nejakym systemem, ktery nikdy fungovat nebude a ztraceji i to, co zachranit urcite slo. Protoze zachranit 10 % je rozhodne lepsi, nez nezachranit nic a zatknout, soudama a vezenim prohnat 100 lidi (ktery jeste v lochu zivi lide ze svych dani - to je fakt vyhra).

Ano, jednotlivci udelaji velke skody, klidne 100T eur, mozna, vim ja, ale vsichni dohromady tisickrat i desetitisickrat vic. Cele to nema byt o nahaneni par posuku s klackama po poli, ale o tom, ze ten, kdo ma (resp. mel by mit) vic rozumu a moci ma hledat i rozumne a funkcni reseni. O to se zjevne akteri te misty az afektovane reportare ani nepokouseli, protoze pravda a Buh je prece zcela jiste na jejich strane - ostatne jako vzdy.

Na tom vsem je ale smutne nejvic, ze mira politickeho ale i odborneho diletantismu je zjevne na urovni neprilis odlisne, jako byla za Husaka neblahe pameti. Kde se tihle "schopni" lide berou, zeptal bych se, kdybych to nevedel. Vazne se pise rok 2019?

Fidzi, diky za odkaz, ale fakt se mi nelibil. Otresna reportaz o otresnem stavu veci v SR.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... > »

Sběratel.com » Zajímavosti » Zajimave clanky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1